Booking.com

10 nejpopulárnějších turistických atrakcí roku 2018. Plus skvělé tipy, jak si je nejlépe užít!

6. 3. 2019

Přinášíme seznam atrakcí, které si loni nejvíce oblíbili uživatelé cestovatelského portálu TripAdvisor. Inspirujte se a zajeďte se pobavit!

Byť se říká, že všechny cesty vedou do Říma, loni se ukázalo, že vedou také do Paříže, Barcelony nebo třeba do New Yorku. Když jde totiž o cestování, každý máme jinou představu o tom, která místa stojí za návštěvu. Podle TripAdvisoru, největší cestovatelské komunity na světě, se loni na žebříček TOP turistických cílů vyšplhali jak zástupci z Evropy, tak i zpoza velké louže. Vydáte se je s námi letos navštívit?

č. 1: Koloseum v Římě  

Existuje hned několik možností, jak se potěšit pohledem na nejznámější památku antického Říma, aniž byste přitom museli vystát často extrémně dlouhou frontu.

Stačí si sehnat prioritní vstupenku v přepočtu za zhruba 1 106 korun (v ceně je zahrnuta také komentovaná prohlídka Palatinu a Fora Romana), anebo si zakoupit vstupenku na prohlídku zákulisí slavné gladiátorské arény za zhruba 1 407 korun.


Průvodce je s vámi od odletu po návrat. O vše se postará. Vy si tak vychutnáte zážitky bez starostí.


č. 2: Vatikánská muzea v Římě  

Tenhle výlet do historie, jenž mapuje úspěchy lidstva během posledních dvou tisíciletí, vás bude bavit. Abyste ale nemuseli pomalu postupovat v davu návštěvníků, naplánujte si prohlídku Vatikánských muzeí ideálně na páteční noc (19.00–23.00 h), a to v období od dubna do října.

Dáváte-li přednost denním prohlídkám, pak se do muzea vypravte až mezi 13.30 h a 15.30 h. O tom, že ráno se před vstupem do muzea tvoří nejkratší fronty, jsou totiž kromě vás přesvědčeny i další desítky návštěvníků.

Pokud si chcete prohlédnout také Sixtinskou kapli s Michelangelovými freskami, nezapomeňte, že vstup je umožněn pouze do 17.30 h. Proto raději dopředu zvažte, co všechno si chcete prohlédnout, a tomu přizpůsobte i trasu prohlídky.   

č. 3: Socha Svobody v New Yorku

Možná jste na jejím vrcholu zatím nebyli, přesto tuhle dámu dohlížející na New York z výšky dobře znáte. Aby ne, když je nejen symbolem největšího města státu New York, ale i celých Spojených států.

Připravte se na to, že pokud se zúčastníte komentované prohlídky, ve společnosti této nazelenalé sochy strávíte přinejmenším 2 až 3 hodiny.

K trajektu na ostrov Liberty Island se dostavte zhruba 2 hodiny před plánovanou prohlídkou. V opačném případě by totiž mohli začít bez vás. V ideálním případě zkuste stihnout první trajekt, který ten den vyplouvá. Když si koupíte lístek dopředu, vyhnete se čekání ve frontě na lístky a okamžitě můžete zamířit k bezpečnostní kontrole. 

č. 4: Muzeum Louvre v Paříži

Je docela možné, že už jste v Paříži byli několikrát, ale ještě ani jednou jste si neudělali čas, abyste zhlédli také obrazy ve slavném Louvru. Muzeum každoročně navštíví miliony milovníků umění z celého světa, tak co kdybyste se k nim letos přidali i vy?

Namísto vchodu přes pyramidu, kde bývá největší koncentrace lidí, ale raději rovnou zamiřte ke vstupu v blízkosti přestupní stanice metra Palais Royal-Musée du Louvre.

A i v tomto případě si kupte vstupenku s předstihem. Bezpečnostní kontrole se sice nevyhnete, ale aspoň si ušetříte čekání ve frontě na vstupenky. Jelikož je Louvre jedním z největších muzeí na světě, dobře si prostudujte jeho mapu. V opačném případě by vám totiž na vaše oblíbené umělce a díla nemuselo zůstat dostatek času. Do světa umění pak vstupte časně z rána, kdy většina Pařížanů ještě spí.

č. 5: Eiffelova věž v Paříži

Krásná, nepřehlédnutelná a jedinečná. Eiffelova věž zkrátka patří do Paříže stejně jako Big Ben patří do Londýna. Vstupenka zakoupená online je i v tomto případě zárukou, že čekáním na lístek nestrávíte celé odpoledne, a rovnou můžete přejít k bezpečnostní kontrole. E-vstupenku lze zakoupit až s 60denním předstihem.

Plánujete-li příjezd metrem, určitě vystupte ve stanici Trocadéro, odkud je pohled na Eiffelovu věž vskutku impozantní. Zásadní roli při návštěvě hraje i denní doba. My máme nejraději podvečer, kdy během krátké chvíle spatříte, jak Paříž zalitou večerním sluncem pomalu halí tajemná tma.

č. 6: Sagrada Família v Barceloně  

Slavná katedrála dokáže rozbouřit vlnu emocí na samotný vrchol klidně i posté. Nikdy vás nepřestane udivovat, překvapovat, či dokonce šokovat. Před návštěvou doporučujeme zvážit koupi tzv. pasu (Barcelona City Pass), s nímž se kromě Gaudího katedrály přednostně dostanete také do parku Güell, užijete si vyhlídkovou jízdu v autobusech Hop On – Hop Off nebo se necháte dovézt z/na letiště.

Na prohlídku samotné katedrály a malého muzea mapujícího celou výstavbu si rezervujte zhruba 2 hodiny. Nejvíc si vás však katedrála v centru Barcelony podmaní během pozdního odpoledne, kdy se skrze barevná vitrážová okna celý prostor naplní jasným měkkým světlem, jež přichází před soumrakem.

č. 7: Most Golden Gate v San Franciscu

Červenooranžový ocelový kolos, klenoucí se nad mořským průlivem, se skvěle vyjímá na pohlednicích i na stránkách cestovatelských bedekrů a průvodců. A slušet jistě bude i vašemu soukromému fotoalbu.

Mezi top 10 turistických atrakcí se most Golden Gate (Zlatá brána) vyšvihl i díky jedinečným a nezaměnitelným výhledům. A co teprve, až je doplníte o výletní plavbu na Alcatraz (v ceně plavby je zahrnuta audio prohlídka věznice), to pak dovolenou v Americe už nikdy nedostanete z hlavy.

č. 8: Stonehenge v Anglii

Slunovrat, jenž ohlašuje první den astronomického léta, letos (2019) připadá na 21. 6. I když je tento magický červnový pátek ještě docela daleko, už teď se spousta lidí po celém světě nemůže dočkat, až se známá megalitická stavba v jižní Anglii ponoří do prvních ranních slunečních paprsků.

Pouze během letního a zimního slunovratu se totiž naskýtá unikátní příležitost podívat se také do vnitřního kruhu Stonehenge.

č. 9: Versailles ve Francii

Hýčkáte v sobě lásku k cestování i fotografování? Pak pro vás máme pár tipů, jak ve Versailles vykouzlit téměř profesionální fotky. Proměňte se v umělce a přistupte k fotografování kreativně. Královské zahrady vyfoťte z oken paláce.

Při focení v tmavých místnostech, v nichž je zakázáno používat blesk, nastavte na svém fotoaparátu co nejvyšší ISO (citlivost). Díky tomu budou vaše fotky mnohem světlejší. A jelikož do Versailles neustále proudí davy turistů, klidně je do své kompozice vtipně zapojte.   

č. 10: Canal Grande v Benátkách

Málokde na světě najdete tak překrásné romantické místo, jakým jsou právě Benátky. Že jste ještě nikdy nepodnikli vyhlídkovou jízdu na gondole? Tak to s námi zkuste napravit.

Cestujete-li s rodinou nebo přáteli, jistě oceníte, že se vždy platí za celou gondolu, tj. až za 6 lidí. Mějte ale na paměti, že s přibývajícím večerem cena projížďky značně stoupá. O konečné ceně pak rozhoduje také to, zdali vám bude benátský gondoliér vyzpěvovat či nikoli.

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.