Booking.com

Amsterdam – co navštívit a na co nevynechat

23. 3. 2018

Zprvu malé město se v 17. století stalo světovou obchodní velmocí a i v dnešním Amsterdamu je tato fascinující historie patrná. Nechte se pohltit atmosférou města při procházce po Vondelparku nebo v trendy nákupní čtvrti Negen Straatjes. Mnoho opravdových pokladů pak najdete v Muzeu Van Gogha a Rijksmuseu.

Levné ubytování v Amsterdamu hledejte zde

Do Amsterdamu se z Prahy dostanete poměrně levně ČSA, KLM a dalšími aerolinkami. Levné letenky z Prahy do Amsterdamu můžete vyhledávat prostřednictvím následujícího formuláře:

Amsterdam je doslova prošpikovaný nejrůznějšími památkami a jeden nebo dva dny vám rozhodně na poznání Amsterdamu stačit nebudou. Přinášíme vám alespoň pár tipů kam se podívat a co nevynechat.

Náměstí Dam
Na náměstí Dam v srdci Amsterdamu se setkává historie a současnost. Neoklasicistní Královský palác, kde se konají slavnostní ceremonie královské rodiny, je otevřený pro veřejnost a prohlídka velkolepého foyer i historických pokojů stojí za to. V kostele Nieuwe Kerk se konají po celý rok speciální výstavy a ulice Kalverstraat a obchodní dům De Bijenkorf jsou zase magnetem pro fanoušky nákupní.

Čtvrť červených luceren
Z růžové záře v nejhříšnější městské čtvrti De Wallen vám budou přecházet oči. Najdete zde síť bočních uliček s coffee shopy a nabídkou legálních opojných požitků, restaurace i čínskou čtvrť spolu s červeně osvětlenými výlohami, obchody a vystoupeními věnovanými všem formám zábavy pro dospělé. Místní liberální atmosféra odráží holanskou toleranci ke svobodě projevu.

Dům Anny Frankové
V západní literatuře faktu neexistuje dojemněji napsaná kniha, než je Deník Anny Frankové. Kniha, kterou Anna napsala mezi 12. a 14. rokem svého života, vypráví příběh Anny Frankové a její rodiny, která byla deportována z Nizozemí během 2. světové války. Anna zemřela v 15 letech v koncentračním táboře Bergen – Belsen, ale její příběh žije dál právě v tomto muzeu. A věřte, že odtud nevyjdete bez pohnutí.

Květinový trh
Projděte se zlehka mezi tulipány na jedinečném amsterdamském plovoucím trhu. Byl založen v roce 1862 a prodejci obsluhují zákazníky z hausbótů, které lemují kanály mezi náměstím Koningsplein a ulicí Vijzelstraat. Jakmile ucítíte vůni čerstvě uřezaných růží, chryzantém a kosatců, která se line z okolních ulic, zapomenete, že jste uprostřed velkého města.

Rembrandtplein
Jste plní energie a nemáte stání? Vytančete ji na parketech nočních klubů v centru noční zábavy. Uprostřed tohoto náměstí stojí zhmotněná Rembrandtova Noční hlídka a v okolních ulicích Utrechtsestraat a Reguliersdwarsstraat najdete úžasná bistra, butiky a mnoho dalšího. Klub Escape zabírá celý dům a čeká vás tu mnoho zábavy a skvělých zážitků.

Leidseplein
Všudypřítomní cyklisté k Amsterdamu neodmyslitelně patří, stejně jako náměstí Leidseplein. Toto náměstí vysázené z dlažebních kostek hýří energií a najdete zde hlavní místa oblíbená mezi milovníky zábavy jako je intimní koktejl bar Suzy Wong, nebo hudební klub Paradiso. Kterýkoli den v týdnu si sem můžete zajít na večeři, skleničku vína, nebo na pivo. Po nákupním šílenství na rušné ulici Leidsestraat nezapomeňte večer navštívit oblíbený klub Melkweg.

Rijksmuseum
Tento obrovský pohádkový zámek je skutečnou perlou uprostřed města.V nedávné době zrekonstruované muzeum vystavuje významná umělecká díla, jako je Rembrandtova Noční hlídka nebo Vermeerova Mlékařka, a má také rozsáhlou sbírku uměleckého barokního nábytku a náboženských předmětů z východu i západu. Obvykle je zde plno turistů, takže se vyplatí přijít brzy.

Heineken Experience
Na tomto místě věnovaném světově nejoblíbenějšímu fermentovanému nápoji se naučíte, jak se vaří u nás tak populární nápoj. V interaktivním muzeu na místě bývalého pivovaru Heineken vám povědí vše o vaření piva i o počátcích této ikonické holandské pivní značky. Na konci prohlídky si můžete dát vychlazené pivo v baru World.

To je jen nepatrný výběr toho nejlepšího co na vás při prohlídce Amsterdamu čeká. Pokud se do Amsterdamu vypravíte ať už letecky, autobusem nebo autem, nezapomeňte si zajistit pohodlné kvalitní a levné ubytování. K tomu můžete využít největší rezervační portál BOOKING.comBooking.com