Booking.com

Aveiro: město, kterému se právem přezdívá portugalské Benátky

19. 4. 2019

Když se řekne Portugalsko, většině lidí se automaticky vybaví hlavní město Lisabon, krásné historické město Porto nebo třeba region Algarve na jihu Portugalska, který si oblíbil i bývalý český prezident Václav Havel.

Aveiro, které je s 80 000 obyvateli druhým největším městem regionu Centro (po Coimbře), pravděpodobně nebude patřit mezi místa, na která si lidé v souvislosti s Portugalskem vzpomenou. Město, které leží cca hodinu jízdy na jih od Porta a přezdívá se mu portugalské Benátky, ale rozhodně stojí za návštěvu.

Svou přezdívku Aveiro dostalo podle několika kanálů, které se v jeho centru nacházejí. Po hlavním Canal Central se můžete svézt některou z lodí zvaných moliceiros (lodě byly v minulosti využívány ke sběru chaluh – v portugalštině molic, odtud ten název). Plavba lodí trvá necelou hodinku a během ní se dozvíte plno zajímavostí o městě.

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.