Booking.com

Benátky – kam byste měli vyrazit a co nevynechat

12. 1. 2018

V průběhu dějin v Benátkách žili, dýchali a toužili politici, kurtizány a Casanovové. Teď je však řada na Vás. Zdejší vodní kanály vyprávějí příběh města založeného na obchodu a lásce k umění. Nasedněte do gondoly, držte pevně svoji drahou polovičku a nechte se Benátkami okouzlit. Co můžete v Benátkách vidět a co byste při své návštěvě neměli vynechat? Tipy najdete níže.

Levné ubytování v Benátkách hledejte zde

Do Benátek se z Prahy dostanete poměrně levně prostřednictvím nízkonákladových aerolinek Wizzair nebo nově i Ryanair. V akci pořídíte u obou dopravců jednosměrnou letenku i pod 500 korun.Booking.com


Náměstí svatého Marka
Kolonády, zvonice, sloupy s okřídleným lvem. To je ikonické náměstí sv. Marka. Najdete ho v srdci starých Benátek. Nejlepší je přijít sem brzy ráno a vychutnat si absolutní klid. Náměstí pak bude patřit jen Vám a nejznámějším obyvatelům náměstí – holubům. Pak si dejte v nedaleké kavárně macchiato a udělejte pěknou panoramatickou fotku ze zvonice Campanile.

Dóžecí palác
Každý dóže má svůj den. Jen se zeptejte obyčejných Benátčanů, kterým vládla benátská dóžata po jedenáct staletí. Tento palác, dobře známý z pohlednic, je plodem ohromného bohatství města v období renesance. Mistrovské dílo benátské gotiky ze 14. století s mnoha nádhernými kamennými prvky a pěknými sály, na jehož krásu byli při návštěvě města vždy zvědaví vysocí představitelé. Opravdu stojí za vidění.

Benátky centrum
Doby, kdy Řím ovládal “civilizovaný svět”, jsou dávno ty tam, antické ruiny však zůstávají trvalou připomínkou jeho někdejší slávy. Forum Romanum Lesknoucí se cedule s názvy ulic ladí s interiéry městských domů v centru, které jsou samé zlato. V této nejlukrativnější čtvrti žijí Medicejští dnešní doby. Než zaplaví náměstí sv. Marka proud turistů, sledujte, jak se nad ním začne objevovat slunce. Je to opravdu. Pak si dejte v pekárně Pasticceria Tonol espresso a ty nejlepší benátské moučníky.

Castello
Castello je uvolněná čtvrť žijící tradičním životem. Povídají si tu sousedé, v uličkách se suší na šňůrách košile a ráno zde popíjejí lidé v kavárnách kolem Giardini Pubblici (veřejné zahrady) capuccino a šustí novinami. Je to také domov loděnice Arsenale di Venezia, která je pevně spjatá s historií města.

Dorsoduro
Dorsoduro je klidná čtvrť daleko od davu turistů, kde se odehrává běžný život skutečných Benátčanů. Za zdejším muzeem Galleria dell’Accademia ukrývajícím poklady umění vás čeká tajemný labyrint malebných náměstí a kanálů. Projděte se při západu slunce po nábřeží Zattere a pak si dejte večeři v atmosférickém podniku La Bifora.

Santa Croce
Je to oblast daleko od hlučících davů, ve které žijí praví Benátčané. Přátelé tu vedou důvěrné hovory u cappuccina a sušenek, hrají si tu a brebentí děti a po náměstí chodí za ruce mladé páry. Skromné avšak elegantní budovy zde kontrastují s barokními a byzantskými památkami, které při procházce podél kanálů uvidíte na každém kroku.

San Polo
Čtvrť San Polo je plná historie. Uvidíte tu úzké uličky jako Calle dei Botteri, staré fasády a malinké kavárny. Na Calle del Tintoretto můžete navštívit Scuola Grande di San Rocco s mnoha obrazy samotného mistra Tintoretta, po kterém je ulice pojmenována. Pak si můžete dát v baru Ancorà na nábřeží tradiční koktejl spritz a v restauraci Muro Frari povečeřet čerstvou rybu.

Giudecca
Většina návštěvníků sem míří do kostela Redentorei. To však není to jediné, proč stojí za to sem zajet. Jedná se o skromnou čtvrť bez aut, která je přístupná pouze lodní dopravou. Kdysi byla průmyslovým centrem města. Tkaly a rolovaly se tu látky a mlela mouka, ze které se pak pekl tradiční chleba. Bývalo zde hodně turistů, dnes je tu ale klid.

To je jen nepatrný výběr toho nejlepšího v Benátkách můžete spatřit a navštívit. Pokud se do Benátek vypravíte letecky, autobusem nebo autem, nezapomeňte si zajistit pohodlné kvalitní a levné ubytování. K tomu můžete využít největší rezervační portál BOOKING.com