Booking.com

Blíží se den, který oslavuje ženy. A významným ženám konečně vzdá hold i newyorský Central Park

8. 3. 2019

MDŽ nemusí být jen o rudých karafiátech a bonboniérách. Může oslavovat ženy, které změnily běh dějin. Dvěma ženám tak bude poprvé v historii věnován monument ve slavném Central Parku

Simón Bolívar, Kryštof Kolumbus, Robert Burns, William Shakespeare… Co mají tito legendární muži kromě úspěchu a nehynoucí slávy společného? Všem byly postaveny sochy v newyorském Central Parku. A pokud se ptáte, kolik je tam soch zobrazujících ženy, odpověď zní nula! Náprava by však měla přijít v srpnu 2020. Konečně se vrací významné ženy tam, kam patří, na piedestal, chce se předpovědět…  

Mezinárodní den žen se slaví 8. března na počest newyorských švadlen. Tak kam jinam směřovat oslavu tohoto svátku než právě do New Yorku, kde se už dlouhá léta řeší otázka nedostatku soch věnovaným ženám.

Prvního monumentu v Central Parku se tak ženy dočkají až v srpnu 2020. Na památku všem kolemjdoucím tu budou zvěčněny dvě bojovnice za ženská práva: Elizabeth Cady Stanton a Susan B. Anthony. Autorkou vítězného návrhu je Meredith Bergmann.

Rok 2020 však rozhodně nebyl vybrán náhodou. Právě na tento rok totiž připadá výročí 200 let od přijetí všeobecného volebního práva žen ve Spojených státech. Do kampaně s názvem She Built NYC, která podporuje zvyšování počtu soch v ulicích New Yorku, se horlivě zapojila i místostarostka města Alicia Glen.    

První socha, již tato iniciativa plánuje umístit v brooklynském Prospect Parku, bude věčnou připomínkou historicky první Afroameričanky v Kongresu USA a aktivistky hnutí za občanská práva – Shirley Chisholm. Jde o jasné poselství inspirující dívky a ženy k tomu, aby se nebály mít velkolepé a odvážné sny.

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.