Booking.com

Cesta k rekonstrukci centrální věžičky katedrály Notre-Dame povede přes architektonický konkurz

2. 5. 2019

Návštěva Paříže je jako lekce anatomie. Hlavní cévou je řeka Seina. Pletivo žil sestává z pulzujících tříd a ulic. Plícemi, jimiž se Paříž nadechuje, jsou Bouloňský a Vincenneský lesík. A její prudce tepající střed tvoří ostrůvek Cité se slavnou katedrálou Notre-Dame. Když však minulé pondělí propukla malá vížka katedrály v plamen, na chvíli se zastavil dech všem, jejichž srdce bije pro Paříž i její památky.

Katedrála Notre-Dame, jež v roce 2013 oslavila své 850. narozeniny, je mnohdy tím prvním, co si návštěvníci Paříže vyznačí v mapě. Neštěstí v podobě požáru, v jehož důsledku kompletně shořela střecha katedrály i věž nad křížením centrální a příčné lodě, tak s napětím a obavami sledovali lidé po celém světě.

Po nedávné schůzi francouzské vlády, kde byla hlavním bodem programu rekonstrukce shořelé věžičky, je jasné, že nová věž zdaleka nemusí být co nejbližší originálu, ale že se od něj může naopak lišit.

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.