Booking.com

Cestování s dětmi: 4 zásady pro klidnou dovolenou. Autem, letadlem, vlakem i busem!

14. 6. 2019

Ta tam jsou časy, kdy jste trávili klidnou dovolenou ve dvou. Jste rodiči. A jako rodiče se musíte zachovat i při plánování dovolené. Proč? Protože jedině tak to nakonec nebude pro vás řehole, ale skutečná rodinná dovolená, o jaké jste vždy snili. Tady je pár zásad, které vám k pohodové cestě pomohou. 

1. Plánujte společně

Zapojte do plánování dovolené celou rodinu, ale mějte trumfy v kapse. Pokud budete dlouze bloumat nad mapou s nulovou představou, přestane je to brzy bavit. Navrhněte jednu dvě destinace, vyjmenujte, co všechno by v nich mohli vidět a zažít a proč jste je vlastně vybrali. Mějte své argumenty, ale dávejte možnosti výběru.

Plánování má u rodinných cest jednu velkou výhodu – předejdete nepříjemným situacím. Časy, kdy jste mohli vzít batoh na záda, vyskočit z autobusu na letišti a koupit to nejlevnější, co zrovna mají na přepážce, jsou ty tam. Místo v letadle pro čtyři a nejlépe u sebe? Ee… to neseženete. Dovolenou v práci (předpokládáme, že nějak ty děti živit musíte) bez předchozí domluvy na týden také jen tak nedostanete.

No a v neposlední řadě vás ve třech a více lidech jen tak neubytují a už vůbec ne blízko zastávky MHD, natož v centru města. Všichni známe větu: „Mě už bolí nožičky.“ Ať bolí, ale ne dřív, než jste s vůbec doplahočili k první památce či atrakci…

Takže zásadně plánujte – cestu, ubytování i program. Ušetří vám to spoustu starostí. A samozřejmě zodpovědnost za plánování nejlépe přehoďte na cestovku, aby nenastal klasický partnerský spor: „Tohle jsi měl přece zařídit ty!“

Mimochodem nezůstávejte moc dlouho jen u plánování a jednejte. Pokud máte děti školou povinné a rádi byste se vypravili na společnou dovolenou o prázdninách, začněte se po něčem poohlížet už v lednu.

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.