Booking.com

Denpasar: vstupní brána na ostrov Bali

15. 5. 2019

Koupíte-li si cestu na Bali, budete mít na letence jako místo příletu napsáno Denpasar, ikdyž geograficky nakonec přistanete v Kutě. Denpasar je hlavním a správním městem tohoto hinduistického ostrova.

Místo, kde všichni mířící na ostrov přistanou a rychle ho opouští za jinými balijskými atrakcemi. Ale je to škoda. Denpasar má jistě co nabídnout, i kdybyste tu měli strávit třeba jen část dne a po městě se alespoň trochu projít.

Denpasar, vstupní brána k Bali je bezmála miliónové město, které koloniální cestovatelé znali pod názvem Badung. V překladu prý znamená “hned vedle tržiště”. Správním a hlavním městem ostrova se stalo toto místo až po odchodu Holanďanů v roce 1949 a bylo přejmenováno právě na dnešní Denpasar.

Kolem náměstí Puputan

Město je to poklidné, obzvláště ve srovnání se sousední turistickou Kutou, plnou batůžkářů a surfařů.

Veškerá cestovatelsky zajímavá místa najdete kolem náměstí Puputan. Samotný pojem “puputan” je pro Balijce nesmírně citlivým tématem. Slovo puputan je pojmem označujícím rituální hromadnou sebevraždu, kterou Balijci spáchali na několika místech ostrova než by se poddali holandským kolonialistům.

Právě zde, v tehdejším Badungu, v roce 1906 spáchalo masovou sebevraždu rituální dýkou kris několik stovek místních. Událost připomíná obrovská bronzová socha umístěná v severní části náměstí.

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.