Booking.com

Do Bolívie za horskou turistikou i zábavným festivalem

14. 7. 2017
544 přečtení

Bolívie, jeden ze států Jižní Ameriky, nadchne zejména milovníky náročnější turistiky a hor. Nabízí totiž možnost zdolat některou z šestitisícovek i náročné cesty po náhorní plošině Altiplano. V Bolívii navíc stále žije velké množství původních obyvatel, dozvědět se tak můžete zajímavosti z jejich života a po vzoru legendy Inků se vydat k nejvýše položenému splavovému jezeru na světě – jezeru Titicaca, kde podle mýtů vznikl den a noc. Odpočinek a zábavu pak naleznete v městečku Copacabana, které se nachází na břehu jezera. „Městečko Copacabana má totožný název jako nejslavnější Brazilská pláž. Stejně jako na ní to i tady několik dní v roce opravdu žije, pořádají se zde totiž fiesty, které navštěvují obyvatelé celé Bolívie. Ve městě najdete i množství památek a hezká místa ke koupání,“ doplňuje Michal Tůma ze společnosti Invia, v jejíž nabídce jsou také zájezdy do Bolívie.

Zájezdy a dovolená v Bolívii zde

Titicaca je největší vysokohorské jezero na světě. Nachází se ve výšce 3812 metrů nad mořem na hranicích mezi Peru a Bolívií. Z pohledu místních domorodých národů představuje vodní plocha nejposvátnější místo na Zemi. A to je také jeden z důvodů, proč místní indiáni začali na jezeře budovat plovoucí rákosové ostrovy známé pod názvem Uros. Těch je v současné době na pětatřicet. Obyvatelé ostrovů, ke kterým dnes patří hlavně Kečuové, Ajmorové a Uruové, se živí převážně rybolovem a výrobou drobných suvenýrů pro turisty. O zisky se mezi sebou dělí, a tak jejich kolektivní způsob života připomíná spíše ideály komunistického společenství. Na samotných ostrovech pak nejsou jen obytné chýše, ale najdeme tu i školu s pěti třídami, malé fotbalové hřiště, poštu či rákosovou věž. Ostrovy byly budovány z rákosí zvaného torota, z něhož domorodí obyvatelé pletli rohože, které pak vrstvili na sebe. Rákosové ostrovy jsou velmi náročné na údržbu a obnovování. Rákos pod vodní hladinou zvolna hnije, a tak je zapotřebí postupně přidávat další a další rohože.

Pokud i vás láká historie Inků, kultura, historie a památky Bolívie, koukněte se na nabídku zájezdů do této úchvatné země. Zobrazíte ji kliknutím na odkaz výše nebo se můžete inspirovat následujícími tipy.