Booking.com

Do Prahy dnes přiletí letadlo Emirates se speciálním polepem

2. 7. 2018

Aerolinky Emirates navýšily od července frekvenci svých spojů z Prahy do Dubaje na dva denně. Do Prahy se zároveň vrací letadla s první třídou, dnes potěší hlavně fanoušky letadel.

Emirates navyšují frekvenci svých spojení z Prahy do Dubaje na dva lety denně, přepraví až 876 pasažérů.
Populární aerolinky vrací do nabídky u těchto letů letenky v první třídě, a to po téměř roční pauze.

Do Prahy by dnes mělo přiletět letadlo Boeing 777 se speciální livery Expo 2020, na letišti Václava Havla ještě nikdy nebylo.

Jedna z největších aerolinií na světě Emirates nově z Prahy do Dubaje posílá i letadla s první třídou. Navyšuje tak své spojení Prahy a Dubaje na dva lety denně. Ve dvou letadlech (Airbus 380 a nově Boeing 777) můžou Emirates z Prahy do Dubaje přepravit až 876 pasažérů denně. „O Spojené arabské emiráty je v současnosti velký zájem. Jsou relativně blízko, přitom stále lákají jakožto exotická destinace, let trvá něco málo přes 6 hodin, je tam teplo a letenky jsou zároveň cenově výhodné,“ zmiňuje obchodní ředitelka letenek od STUDENT AGENCY Věra Janičinová.

Jen v loňském roce nejpopulárnější z arabských emirátů, Dubaj, navštívilo téměř sedmdesát tisíc českých turistů, což byl meziroční nárůst asi o 25%. Celkem Dubaj navštíví ročně přes 15 milionů turistů. Ve městě jen v posledním roce otevřeli několik desítek hotelů pro cestovatele ze střední příjmové třídy, zároveň se tamní hoteliéři a podnikatelé zaměřují na rozšíření nabídky pro rodiny s dětmi. Přibylo zábavních rodinných parků a dalších atrakcí. 

Aerolinie si navíc při spuštění nového spojení nachystaly překvapení pro všechny fanoušky letadel. Airbus 380 se v Praze objevil ve speciálním livery (polepu) EXPO 2020, které zve na nadcházejí světovou výstavu do Dubaje. A Boeing 777 s livery Year of Zayed, které připomíná výročí sta let od narození prvního prezidenta Spojených arabských emirátů šejka Zajda bin Sultána Ál Nahjána. Dnes by se měl v Praze podle plánu aerolinií objevit také Boeing 777 s livery EXPO 2020, takto zbarvené letadlo tohoto typu přiletí do české metropole vůbec poprvé.

Celosvětově proslulé aerolinky Emirates patří mezi nejvyhledávanější tradiční aerolinky také mezi českými cestovateli. „V dnešní době lidé, především ti, kteří už mají zkušenost s dálkovým letem, vybírají letenky nejen podle ceny. Důležitou roli pro ně hraje i to, jaké jsou na palubě služby Lepší servis nabízí samozřejmě bussiness a první třída. S tím ale rostou výrazně i ceny letenek,“ doplňuje Věra Janičinová.


První třída zmizela z nabídky aerolinek Emirates během loňského letu. Teď bude pro klienty k dispozici jak na palubě odpoledního, tak večerního letu. První třída u Emirates získala v roce 2017 cenu pro nejlepší na světě v hodnocení SkyTrax. Nový let nabídne konkrétně osm privátních kabin ve First Class, 42 polohovatelných sedadel v Business a 310 míst v Economy. Jediná další aerolinka, která v současnosti létá do Česka s letadly s první třídou je Korean Air.

Dubaj je zároveň významným přestupním uzlem. Druhý let zlepší spojení Prahy s dalšími destinacemi, například Phuketu v Thajsku, Rangúnu v Myanmaru či Phnom Penhu v Kambodži a dalších asijských destinací. Nově totiž nebudou muset čekat na navazující spoj v Dubaji přes noc.


Letenka v první třídě u Emirates stojí zhruba 130000, v bussiness třídě 77000, v ekonomické 12000. Let EK138 poletí z Prahy ve 21:35 a v Dubaji přistane v 5:30 následujícího dne. Zpáteční let EK137 poletí z Dubaje v 15:30 a do Prahy přiletí v 19:55. Doplní existující linku EK139, ta denně odlétá z Dubaje v 8:35 a přistává v Praze v 13:00, následně v 15:55 odlétá z Prahy jako EK140 a přistála v Dubaji v 23:50.