Booking.com

Dostaveníčko s velrybami: výlet ze legendárními kytovci na jedno z nejromantičtějších míst v Kanadě

5. 5. 2019

Co si představíte, když vám někdo řekne: „Byl jsem v Kanadě.“? Určitě několik obřích měst jako Toronto, Montreal nebo Vancouver, ale hlavně přírodu – Niagarské vodopády, husté lesy a širé moře. Právě toho posledního si užijete plnými doušky při výpravě za majestátními vládci vln – velrybami.

Fundy Bay má svůj primát

Míst, odkud vyjíždějí lodě s turisty na pozorování těchto největších kytovců světa, je v Kanadě hned několik. My jsme pro vás vybrali kouzelný poloostrov Digby Neck, vybíhající do zálivu Bay of Fundy, který je součástí úctyhodného Atlantského oceánu.

Právě blízkost této nepředstavitelné masy vod vás obohatí o další zážitek – pozorování přílivu a odlivu. V zálivu je totiž oblast s nejvyšším přílivem na světě!

Rozdíl kolísá mezi 3,5 m po neuvěřitelných 16 m během 12 hodin – a to už je poznat! Během jednoho cyklu se v zálivu přemístí asi miliarda tun vody, takto vytvořená síla odpovídá tahu 8000 lokomotiv nebo 25 milionů koní.

Ale žádný strach – za krásného počasí, které v Kanadě za krátkého léta převládá, sedíte na venkovní terase restaurace v Digby nad miskou sytého chowder – místní dobroty, polévky z mořských plodů, a pozorujete tento dechberoucí úkaz…

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.