Booking.com

FlixBus ke státním slevám přidává věrnostní bonus

1. 11. 2018

Poskytovatel dálkové autobusové dopravy FlixBus přidává od tohoto týdne ke státním slevám program Věrnostní bonus. Jeho pravidelní zákazníci získají možnost ušetřit na jízdném v průměru 25 procent. Když se věrnostní bonus přičte k nové výši 75% statních slev v dopravě, která je platná od 1. září, mohou studenti, děti, ZTP i senioři cestovat u tohoto autobusového dopravce zdarma. Jako jediný nabízí slevu i na obyčejné jízdné pro dospělou osobu, která ušetří v průměru čtvrtinu ceny.

Věrnostní bonus získá každý zákazník, který si zakoupí jízdenku na cestu v rámci České republiky. Po absolvování cesty e-mailem obdržíte poukaz na částku odpovídající v průměru 25 % ceny jízdného a tento poukaz můžete uplatnit při zakoupení další jízdenky. Platnost poukazu bude časově omezená a lze jej uplatnit pouze na nákup přes mobilní aplikaci.

„Naše stálé zákazníky chceme tímto bonusem odměnit za věrnost a loajalitu, že si pro své cesty vybírají právě zelené autobusy. Čím více s námi zákazník cestuje, tím více může ušetřit. Slevu zároveň nelze získat hned při prvním nákupu, dá se uplatnit až na další cestu,“ vysvětluje mluvčí FlixBusu Martina Čmielová.

Program Věrnostní bonus a jeho výše 25 % je vypočítána z aktuální ceny jízdenky, tedy před aplikací státních slev, přičem výši konečné slevy dopravce určují cenové kategorie, do kterých jízdenka spadá. V průměru se jedná o čtvrtinu z původní ceny. V případě, že si jízdenku zakoupí například student nebo senior, může v případě dalšího nákupu získat jízdenku zdarma.


„Studenti, děti, ZTP nebo senioři tak s námi při uplatnění slevy na další jízdné mohou cestovat zdarma. Jsme rádi, že tímto krokem můžeme nabídnout levnější cestování i pracujícím, kteří platí obyčejné jízdné. Na ně žádná státní pobídka nepamatuje a v případě dopravní špičky, kdy jsou spoje zpravidla vyprodané, raději volí cestování osobním automobilem,“ doplňuje Martina Čmielová.

Na nižší jízdné v Česku mají od 1. září právo senioři nad 65 let a děti a studenti do 26 let, kteří ve vlacích a autobusech platí jen čtvrtinu jízdenky. Děti do 15 let nemusí právo na slevu nijak prokazovat, starší 15 let se průvodčímu prokazují občankou a studenti mezi 18 a 26 roky ISIC kartou nebo žákovským průkazem.


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ

Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.
Ty nejlepší hotely a penziony vyhledávejte zde