Booking.com

FlixBus lépe propojí východní Čechy a Prahu s Polskem

19. 10. 2018

FlixBus zavádí nová mezinárodní spojení, která potěší zejména obyvatele východních a severních Čech. Zelené autobusy budou od 6. listopadu nově zastavovat také v Hradci Králové a Náchodě, a to v rámci mezinárodní linky mezi Prahou a poskými městy jako Vratislav nebo Varšava. Přibudou i další každodenní spoje z Prahy do Varšavy nebo Gdaňsku přes Liberec, celkem se bude jednat o více než 40 spojů týdně. Jízdenky mohou zákazníci již nyní zakoupit na webových stránkách nebo v mobilní aplikaci FlixBusu.


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ

Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.
Ty nejlepší hotely a penziony vyhledávejte zde


FlixBus v letošním roce významně expanduje na vnitrostátních linkách v Česku, města Hradec Králové i Náchod ale doposud v zelené síti chyběla. Nová mezinárodní spojení mezi Prahou a Varšavou mohou nyní obyvatelé východních Čech využít k cestám do Prahy i do Polska.

„Uvědomujeme si, že dostupnost autobusového spojení mezi Hradcem Králové a Prahou je aktuálně nevyhovující. Jsme rádi, že můžeme nabídnout nová denní spojení na této trase v rámci mezinárodní sítě FlixBusu. Na rozšiřování nabídky dostupných spojení v Česku budeme i nadále pracovat,“ uvádí Martina Čmielová, mluvčí FlixBusu pro Českou republiku a Slovensko.


Spoje FlixBusu mezi Prahou a Varšavou se zastávkami v Hradci Králové a Náchodě budou každý den opouštět karlínské nádraží Florenc v 13:20, do Hradce Králové přijedou v 14:45 a Náchoda v 15:35. Mezinárodní linka bude končit ve Varšavě v 23:40. Opačně budou autobusy z Varšavy vyjíždět v 7:10, z Náchoda v 15:20, z Hradce Králové odjedou v 16:10 a do Prahy dorazí v 17:35. Ceny jízdenek pro celou trasu začínají na 269 Kč, mezi Hradcem Králové a Prahou od 89 Kč.

Rozšíření mezinárodních spojů do Polska pozitivně ovlivní i nabídku z Liberce. Jeho obyvatelé tak získají každodenní přímé spojení s Vratislaví, Varšavou, Poznaní nebo Gdaňskem a také přes 40 nových spojů do Prahy týdně.

Na trase mezi Prahou a Gdyní budou autobusy opouštět Florenc denně v 10:05 a 15:40, z Liberce odjedou v 11:40 a 17:10, do Gdaňsku přijedou ve 22:35 a 5:20, na konečnou do Gdyně dorazí v 23:30 a 6:15. Jedná se o cestu dlouhou celkem téměř 850 km, na jejímž konci čeká turisticky atraktivní pobřeží Baltského moře. Gdaňsk je největší metropolí a hlavním městem Pomořského vojvodství a s 455 tisící obyvateli také šesté nejlidnatější město v celém Polsku. Zpět autobusy vyjíždějí v 6:00 a 23:15, z Liberce v 18:05 a 12:30 a do Prahy přijedou v 19:30 a 13:55.

Dalším novým mezinárodním spojením vedoucím přes Liberec je i noční linka mezi Prahou a Varšavou. FlixBus bude od 6. listopadu odjíždět z Florence v 22:45 a o půl hodiny později z Černého Mostu. Z Liberce odjede v 00:25 a do Varšavy přijede v 8:35 ráno. Zpět vyráží z Varšavy v 21:00, z Liberce v 5:20 a do Prahy přijede v 6:55.