Booking.com

FlixBus organizuje s centrem Elpida adventní výlet pro seniory

22. 11. 2018

Česká republika bude již třetím rokem oslavovat Giving Tuesday, mezinárodní svátek dárcovství a den dobrých skutků. Letošní ročník připadá na úterý 27. listopadu. Do aktivit kolem Giving Tuesday se každoročně zapojuje tisíce organizací a firem z celého světa. Zaměstnanci pražské kanceláře autobusového dopravce FlixBus se k oslavám připojují také, darovat chtějí svůj čas a to, čemu se dennodenně věnují – možnost cestovat a poznávat. Ve spolupráci s pražským centrem Elpida organizují adventní výlet pro seniory do Českého Krumlova.

Světový svátek dárcovství a dobrých skutků Giving Tuesday podporuje a vyzdvihuje chuť pomáhat. Oslavy se konají po celém světě vždy ve stejný den, slaví se v úterý následující po dni díkůvzdání jako kontrast k nákupnímu šílenství na Black Friday. Letos připadá na úterý 27. listopadu, zároveň tak otevírá charitativní sezónu před Vánoci a koncem roku. Celý svět se v tento den spojí, aby pomáhal a konal dobro, včetně Česka, kde svátek zastřešuje Asociace společenské odpovědnosti. Do aktivit kolem Giving Tuesday se každoročně zapojuje tisíce organizací a firem z více než 150 zemí světa.


„Ke světovému dni dárcovství se letos s kolegy připojujeme poprvé. Vidíme v tom možnost se osobně o něco podělit, pomoci a třeba jen udělat radost. A to konkrétním lidem od konkrétních lidí,“ vysvětluje Martina Čmielová ze společnosti FlixBus, která se do projektu zapojuje letos také. „Rozhodli jsme se věnovat náš den někomu, kdo společnost postrádá. A protože posláním FlixBusu je umožnit komukoliv cestovat, pozvali jsme na výlet do Českého Krumlova seniory z pražského centra Elpida, kterým současně budeme dělat průvodce,“ dodává Martina Čmielová.

Speciální výlet FlixBusu je naplánován na pátek 30. listopadu, kdy také v Českém Krumlově adventní trhy začínají. O komentovanou prohlídku městem a dostupných zámeckých prostor se postarají sami zaměstnanci FlixBusu.

Myšlenka Giving Tuesday vznikla v týmu nadšenců v Belfer Center for Innovation & Social Impact v 92nd Street Y – jednoho z největších kulturních a komunitních center v New Yorku. Zaměstnanci a zakládající členové v roce 2012 spojili své síly s United Nations Foundation a založili globální hnutí Giving Tuesday. Pokud se k oslavám Giving Tuesday chcete spolu s FlixBusem připojit, navštivte webové stránky výzvy www.giving-tuesday.cz. Najdete tam spostu inspirace, jak se stát dárcem pro letošní rok!


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ

Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.
Ty nejlepší hotely a penziony vyhledávejte zde