Booking.com

Gambie z Prahy za 8 625 Kč

Cestovatelům dobrodružné povahy jistě udělá radost nově ohlášená linka z Lisabonu do Banjulu. Portugalský národní dopravce TAP začne do hlavního města Gambie létat 26. října letošního roku a mezi oběma městy bude provozovat hned tři spojení týdně.  Není to tak dávno, co se stejná aerolinka pochlubila novou linkou do Guineje (Conakry) a nyní v pozvolné expanzi na africký trh pokračuje.  „Portugalci“ tak v průběhu letošního roku budou obsluhovat již 18 měst v 12 afrických zemích, přičemž do všech cílových destinací můžete zamířit i z Prahy (většinou však nejlevnější letenky stále seženete při odletech z Vídně či Berlína).

Výjimkou potvrzující toto pravidlo je ovšem právě Gambie, v jejímž případě vychází nejatraktivněji odlet z Prahy. Zpátečku s rychlými přestupy v Lisabonu nyní pořídíte za mega skvělou cenu 8 625 Kč (dříve se ceny pohybovaly mezi 13 a 15 tisíci Kč). Základní cena obsahuje jen příruční zavazadlo, nicméně na základě vlastních zkušeností rádi potvrdíme, že více v této západoafrické zemi skutečně netřeba.

Naším osobním tipem je využití open-jaw letenek z Prahy do gambijského Banjulu a návratem z Dakaru (Senegal) do Vídně za 9 283 Kč! Ideálně třeba v příkladovém termínu od 2. do 15. listopadu >> REZERVUJ ZDE. Tento itinerář bychom volili zejména s ohledem na skutečnost, že samotná Gambie opravdu není velkou zemí a kromě pláží na východním pobřeží nabídne „jen“ přírodní scenérie podél stejnojmenného toku, kde za návštěvu stojí především rezervace Bao Bolong a národní park Kiang West. Gambii bychom proto věnovali pár dní a poté se přesunuli do Senegalu.

  • Rezervujte: přímo přes náš vyhledávač
  • Zavazadla: příruční zavazadlo s limitem 8 kg (55 x 40 x 20 cm) + osobní věc á 2 kg (40 x 30 x 15 cm)
  • Dostupnost: říjen 2019 – březen 2020
  • Termíny: dostupné v našem kalendáři

Ubytování

Vzhledem k nočnímu příletu vám určitě doporučujeme booknout si hotel na první noc s předstihem a následně si domluvit i transfer z letiště. Přesun k ústí řeky Gambie do samotného Banjulu nemá v noci žádný smysl, proto nejprve zůstaňte v tomto pohodovém hotelu u pláže v metropoli Serekunda za 524 Kč/os./noc. anebo využijte tohoto apartmánu v klidné lodgi na severovýchodním pobřeží za 602 Kč/os./noc. Ceny v případě obou dvou bydel zahrnují i snídani.

Víza

Pro české občany by již nějaký pátek vízová povinnost při vstupu do země skrze letiště v Banjulu platit neměla (případně obdržíte bezplatné vízum přímo na letišti) . Na druhou stranu legislativní prostředí v Gambii lze považovat za opravdovou africkou džungli (i vzhledem k nedávné změně ve vedení země, kdy po 23 letech vlády odstoupil prezident Jammeh). Pro aktuální informace zkuste kontaktovat gambijské zastoupené ve Vídni. 

My jsme osobně vstupovali do země na její jižní hranici (přechod Seleti – Jiboro) a původně požadovanou částku 80 € jsme „usmlouvali“ na 35 € (podzim 2017). Pokud má někdo osobní zkušenost novějšího data, určitě ji rádi přivítáme!

Náhled letenky z Prahy do Banjulu za 8 625 Kč

Náhled letenky z Prahy do Banjulu a návratem z Dakaru do Vídně za 9 283 Kč

 

The post Gambie z Prahy za 8 625 Kč appeared first on Zaletsi.cz.

Zobrazit celý článek


Autor: Tonda Jelinek


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.