Booking.com

Gay friendly hotely a destinace

21. 7. 2018

Patříte mezi gaye a hledáte to nejlepší místo pro vaši dovolenou u moře? Pojďme se společně podívat, kde vás budou hýčkat a budete se cítit naprosto volní. Gay friendly podniky, hotely i pláže najdete po celém světě.

Kanárské Ostrovy

Vydejte se na ničím nerušenou dovolenou na ostrově Gran Canaria. Je zde několik komplexů určených výhradně homosexuálům starším 18 let. Představíme vám 3 z nich v letovisku Playa del Inglés.


Hotel Axel Beach

Jedná se o komplex apartmánů přizpůsobených k vlastnímu vaření. V hotelu najdete restauraci, fitness, saunu, masáže, jacuzzi, sluneční terasu a bazén.


Bungalovy Los Almendros

Jedná se o menší komplex s 33 bungalovy, kde každý má svoji předzahrádku. V zahradě se nachází bazén (v zimě vyhřívaný) či jacuzzi až pro 15 osob. Přímo naproti komplexu najdete obchodní centrum CC Cita. Zhruba půl kilometru se nachází centrum Yumbo Avenue Tiraja s restauracemi a bary pro homosexuály.


Bungalovy Artemisa

Ještě menší komplexem jsou bungalovy Artemisa s 28 ubytovacími kapacitami, opět je ubytování nabízeno bez stravy s možností vlastního vaření. Již zmíněné centrum Yumbo Avenue Tiraja je zhruba 300 m.

Mykonos – gay friendly ostrov

Řecký ostrov Mykonos je jednou z nejznámějších gay friendly lokalit na světě. Už více než půl století se sem sjíždějí gayové a lesbičky z celého světa. Je zde množství nudistických pláží a divoký noční život. Nejvíce si užijete na Super Paradise Beach, kde probíhají přes léto celodenní párty.

Gay friendly města v Evropě

Nejlepší je pro návštěvu rozhodně Španělsko a to konkrétně Madrid či Barcelona. V Madridu má dokonce LGBT komunita svoje čtvrtě (čtvrť Chueca, Malasaña, La Latia či Lavapies). Místní obyvatele necítí žádnou nevraživost vůči gay komunitě a tudíž zde zažijete krásnou klidnou dovolenou. Dalšími takovými městy jsou například Berlín či Amsterdam. Nizozemsko bylo první zemí, která v roce 2001 legalizovala manželství stejného pohlaví.

Za exotikou

Chtěli byste zažít romantickou dovolenou v Karibiku? Neváhejte navštívit Dominikánskou republiku. I když je to silně katolická země, tak se řadí mezi gay oblíbené friendly destinace. V nejoblíbenější oblasti Punta Cana Vám představím 3 komplexy, kde se z řad personálu nemusíte obávat nepříjemných pohledů.


Melia Caribe Tropical 4*+

Tento all inclusive resort se nachází přímo u pláže s bílým pískem. Vyzkoušet můžete strečink, vodní gymnastiku, posilovnu, či různé workshopy – výroba svíček nebo míchání koktejlu Mamajuana. Během večerů jsou pořádány koncerty, různé show či diskotéky.


Paradisus Palma Real 5*

Komplex je obklopen palmový hájem a z druhé strany tyrkysovým mořem. Můžete se zúčastnit lekcí tance, jógy, pilates či večerních show. Nechybí tu ani Spa centrum – za poplatek, kasino či noční klub.


Paradisus Punta Cana 5*

Nachází se v krásné tropické zahradě. Součástí komplexu je ekologický park plný exotického ptactva, plameňáků, želv a opic. Dále zde najdete 5 bazénů, 12 barů, jacuzzi, lázně, salon krásy či fitness.


Dalšími gay friendly destinacemi jsou například Mauricius či Thajsko.

Pokud zůstaneme u Ameriky, velmi navštěvovaným místem je také floridský Key West. Pořádá se zde po celý rok několik akcí pro členy komunity LGBT z celého světa. Nejbližšími akcemi je v srpnu (15. – 19.8.2018) Key West Tropical Heat pro muže. V září pak Womenfest Key West (5. – 9.9.2018), v tomto případě zase akce pro ženy.

zdroj: Invia.cz

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Aby vás na cestách nezaskočily nějaké nepříjemnosti, nezapomeňte si sjednat to správné cestovní pojištění. Kromě zdraví si můžete pojistit zavazadla, zpoždění letu, ale i odpovědnost za nechtěně způsobené škody.
Cestovní pojištění, které bude odpovídat vašim představám a cenovým možnostem vybírejte ZDE

La Marquesina Hotel Boutique

Fuerteventura, Kanárské ostrovy
23.5.-30.5.2019 , Snídaně

17 200 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,


Artemisa

Gran Canaria, Kanárské ostrovy
3.7.-10.7.2019 , Snídaně

21 900 Kč

Doprava: Letecky (Praha)


Be Live Adults Only Tenerife

Tenerife, Kanárské ostrovy
9.8.-19.8.2019 , All Inclusive

27 300 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.8


Mur Hotel Neptuno

Gran Canaria, Kanárské ostrovy
31.8.-11.9.2019 , All Inclusive

40 400 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,
Hotel na mapě


Riu Don Miguel

Gran Canaria, Kanárské ostrovy
13.11.-20.11.2019 , Polopenze

23 600 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3, hodnocení: 9.1
Hotel na mapě


Labranda Marieta

Gran Canaria, Kanárské ostrovy
11.3.-25.3.2020 , All Inclusive

49 800 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.7
Hotel na mapě