Booking.com

Halifax: zachránce Titanicu a námořní tématika, kam se podíváš

29. 4. 2019

Titanic!…Toto zvolání mělo zaznít v dubnu 1912 v americkém New Yorku. Jak ale všichni dobře víme, nezaznělo. Co s tím má společného Halifax, největší kanadské město na východ od Quebecu?

Nic víc a nic míň než to, že právě z Halifaxu vyrazily lodě na pomoc tomuto domněle nepotopitelnému plavidlu. Zpět se bohužel vracely s řadou těl obětí, která až na místním hřbitově konečně našla klid. Snad se jejich největší konkurent, společnost Cunard Line založená Samuelem Cunardem právě v Halifaxu, tváří v tvář této lidské tragédii neradovala z neúspěchu svého protivníka.

What shall we do with the drunken sailor?

Dnešní Halifax ukazuje mnohem přívětivější tvář. Pobřežní molo je stále centrem denního i nočního života. Bezpočet restaurací, barů, promenád i obchůdků s nejrůznějšími „mořskými“ suvenýry tu čeká na popocházející turisty i místní.

Kanaďané nepostrádají smysl pro humor. Zdá se vám, že autor těchto pouličních svítidel neodhadl statiku? Kdepak, to si jen „společensky unavené“ stožáry při cestě domů trošku zdřímly…..

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.