Booking.com

Harrachov – ideální místo pro dovolenou na horách

17. 1. 2018

Harrachov je významné horské letovisko v Krkonoších. Rozkládá se pod Čertovou horou v údolí říčky Mumlavy. Především v zimním období láká Harrachov milovníky zimních sportů. Konají se zde lyžařské závody, je zde několik sjezdovek na které vás dopraví sedačkové lanovky. V devadesátých letech se v Harrachově začal velmi prudce rozvíjet turistický ruch. Bylo vystavěno a otevřeno obrovské množství nových ubytovacích a stravovacích zařízení všeho druhu. Místní sklárna se stala současně také turistickou atrakcí – pořádají se různé prohlídky ukazující metody výroba skla. V areálu sklárny vznikl také malý pivovar.

Levné ubytování v Harrachově hledejte zde

Harrachov není jen zimní destinací. Příjemnou dovolenou zde můžete strávit po celý rok. Mimo sezónu (z jara a na podzim) zde nebývá tolik turistů a ubytovací zařízení nabízejí své služby opravdu levně.

Při návštěvě Harrachova si sedačkovou lanovkou vyjeďte na Čertovu Horu, ze které se po některé z turistických stezek můžete vydat zpět do Harrachova nebo se vydat na druhou stranu Čertovy hory do Rokytnice nad Jizerou. Asi kilometr od Harrachova je k vidění proslulý Mumlavský vodopád, všude v okolí pak vede spousta turistických tras a cyklostezek.Booking.com