Booking.com

Historicky prvním Africkým hlavním městem kultury byl jmenován královský Marrákeš

5. 4. 2019

Do Marrákeše se nejde nezamilovat. Zabrání vám v tom omamná směsice barev, vůní a orientálního stylu.

Nezáleží na tom, zda se raději kocháte atmosférou neobyčejně rušných trhů, toužíte vystoupat na vysoké vrcholy pohoří Atlas, obdivujete bohatou kulturu nádherných královských měst nebo se potěšíte nekonečnými plážemi Středozemního moře a Atlantiku, podlehnout Maroku je velmi snadné. S poznáváním této jedinečné země doporučujeme začít třeba zrovna v Marrákeši.

Marrákeš je jedním z nejznámějších měst v Maroku. 1. ledna 2020 se rovněž stane držitelem titulu Africké hlavní město kultury. Ke korunovaci mu výraznou měrou pomohl především jeho bohatý architektonický, umělecký a kulturní odkaz.

Objevte kouzlo památek UNESCO, náměstí Djemaa El Fna, kde se to neustále hemží herci, tanečníky, akrobaty, berberskými hudebníky, vypravěči, zaklínači hadů, polykači ohňů, prodavači vody či vykladači budoucnosti, a budov starého města (mediny).

Na trzích v medině si z mnoha originálních suvenýrů vyberte ty, které budou nejvíce rezonovat s vaším srdcem. Při jejich výběru však nezapomeňte smlouvat. Na výpravě kolem města se zastavte u minaretu Koutoubia. Tento minaret mešity cihlové barvy je dominantou Marrákeše už déle než osm století.

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.