Booking.com

Hovězí hody po argentinsku: Pravý steak neexistuje! Dejte si flákotu masa na rožni – asado.

14. 4. 2019

Tento článek rozhodně nebude pro vegetariány. Argentina patří mezi největší světové producenty hovězího masa. Pastevectvím se začaly živit hned první generace španělských kolonizátorů, protože rozloha země byla obrovská, pracovní síly málo a valná většina půdy se v místních klimatických podmínkách ani k ničemu jinému nehodila. Tak se pomalu zrodila kultura gauchos, honáků dobytka, jež patří neodmyslitelně k místnímu koloritu.

Život ve stylu gaučů

Slovo gaučo (o jehož významu a původu existuje mnoho teorií, ale žádná oficiální) nemá samozřejmě nic společného s válením se na gauči, práce jihoamerických kovbojů vždy byla drsná a namáhavá a ani v dnešní době není rozhodně pro bábovky.

Ke správnému argentinskému gaučovi patří neodmyslitelně kůň, pončo, kožené chrániče nohou, šátek na ochranu proti prachu, pořádné sombrero a bolas (koule spojené dlouhým koženým provazem, které gaučo umně vrhl prchající krávě pod nohy, aby jí zabránily v pohybu) a samozřejmě kytara.

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.