Booking.com

Írán – Teherán z Prahy za 4 105 Kč

26. 4. 2019
Publikoval:
72 přečtení

V rezervačním systému tureckého nízkonákladového dopravce Pegasus se objevily poměrně zajímavé letenky do bývalé Persie. Zpáteční letenky z Prahy do Teheránu pořídíte za 4 105 Kč, přičemž si můžete vybírat z velkého množství termínů od listopadu letošního roku až do února toho nadcházejícího (za nejvhodnější shledávám právě listopad a únor, neboť zima umí být v Íránu pěkně přísná). Základní tarif  „Basic“ obsahuje pouze příruční zavazadlo s limitem 8 kg, pokud by se z vašeho pohledu jednalo o nepřekonatelný limit, tak si jednoduše vyberete tarif „Essentials“ obsahující kromě příručáku i zavazadlo odbavené (s limitem 20 kg) za celkový příplatek 31 €.

Akce na letenky do Íránu se éterem nešíří každý den a pokud tato destinace visí ve vašem žebříčku cestovatelských plánů vysoko, tak určitě stojí za zvážení. Za nás osobně je totiž Írán jednou z nejkrásnějších a nejrozmanitějších zemí, kde jsme zatím výletovali.

 • Rezervujte: přímo přes stránky aerolinky
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s váhovým limitem 8 kg
 • Dostupnost: listopad 2019 – únor 2020
 • Příkladové termíny:
  • 2. – 15. 11. za 4 105 Kč
  • 18. – 30. 11. za 4 105 Kč
  • 29. 11. – 14. 12. za 4 105 Kč
  • 4. – 15. 12. za 4 105 Kč
  • 18. – 30. 1. za 4 105 Kč
  • 5. – 21. 2. za 4 105 Kč

Ubytování

Vzhledem k trochu specifickému prostředí na území Íránu ještě ne zcela adekvátně fungují všechny zahraniční servery a nabídka na Bookingu je marná, takže doporučujeme hledat bydlo třeba v tomto srovnávači. Nebo můžeme rovnou z vlastních zkušeností doporučit pro první noc či noci přímo v Teheránu pěkný Firouzeh hotel. Nepodceňte skutečnou rezervaci ubytka na minimálně první noc, jelikož se Vám potvrzení může výrazně hodit při žádosti o vízum na letišti, kde si ho úředníci někdy vyžádají a nedělá jim problém volat do zmíněného hotelu ani v noci za účelem ověření reálně existují dohody mezi Vámi a hotelem.

Zbytek ubytování během Vašeho pobytu již řešte operativně přímo na místě a věřte, že vždy naleznete velice příjemná místa, která Vaši peněženku zatíží daleko méně než úvodní noc v „dobře situovaném“ teheránském hotelu.

Víza

V případě cesty do Íránu se od roku 2017 můžete spolehnout na online žádost provedenou v předstihu na této stránce.  Vízum lze získat i po příletu na letiště IKA za 75 €.

Náhled letenky z Prahy do Íránu za 4 105 Kč

The post Írán – Teherán z Prahy za 4 105 Kč appeared first on Zaletsi.cz.

Zobrazit celý článek


Autor: Tonda Jelinek


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.