Booking.com

Kláštěr Sandžusangendo: objevte krásu nejdelší dřevěné stavby Japonska

16. 4. 2019
79 přečtení

Kláštěr Sandžusangendo je oblíbené jméno pro Rengeo-in, chrám ve východním Kjótu, který je známý svými 1001 sochami Kannon, bohyně milosrdenství. Chrám byl založen v roce 1164 a přestavěn o sto let později, když původní stavba byla zničena v ohni.

Původ v Indickém hinduismu

Na první pohled to v japonském náboženství nemusí být patrné, ale hinduismus úzce navazuje na buddhismus a některé podobnosti můžeme vidět zejména na sochách. 28 strážců stojí před buddhistickou Kannon, která originálně pochází ze sanskrtských textů hinduismu.

Tyto myšlenky přišli do Japonska přes Čínu a přítomnost hinduistických a buddhistických božstev i do chrámu Sandžusangen-dō v Kjótu. Naznačují se tak různé teorie o původu a šíření duchovních a kulturních idejí z Indie do východní Asie.

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.