Booking.com

Kuta: město, které nabízí vše na co si vzpomenete

17. 5. 2019

Když se řekne Kuta, surfaři uvidí dokonalé vlny, turisté místo kam přistanou, přiletí-li na Bali, cestovatelé místo, kterému se raději vyhnout. Ti, co mají rádi nikdy nekončící party  v Kutě jistě vidí ideální místo na zemi a naopak historik pro změnu místo, jehož historii je dobré minimálně zmínit. Jak bychom tedy měli Kutu představit? Co zde můžete očekávat?

Z historie nejen Kuty, ale i ostrova Bali

Místní vždy považovali jižní pobřeží, na kterém Kuta leží za pustinu a neúrodný kraj. Dokonce to bylo místo, kam se údajně umísťovali nemocní lidé a kriminálníci, a tak se věřilo, že zde žijí zlí duchové. V 17. a 18. století Kuta ještě více ztratila ze své pověsti, a to když se stala otrokářským přístavem a místní odsud byli posíláni do jávského otroctví.

Poněkud zlepšovat se začala situace v 19. století, kdy se přístav zklidnil, a tak se sem nastěhovali obchodníci. Doslova zmrtvýchvstání zažila zdejší pláž, když v předvečer 2. světové války tu byl vystavěn první americký hotel.

Příliv turistů ke krásné pláži ale zastavila válka a první, převážně hippie, cestovatelé sem začali jezdit až v 60. letech … takřka přes noc se balijská Kuta stala rájem pro lidi z řad této komunity. Dodnes je městečkem, kde převážně potkáte baťůžkáře, novodobé hipíky.

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.