Booking.com

Kuvajt z Prahy na prodloužený víkend za 4 074 Kč

Už vás omrzely klasické eurovíkendy a hledáte nějakou zajímavou destinaci, kam si během podzimu zaletět na prodloužený víkend? Pak tady máme jeden netradiční tip v podobě malé ropné monarchie ležící v Perském zálivu. Zpáteční letenky z Prahy do Kuvajtu pořídíte během listopadu 2019 a března 2020 za velice solidní cenu 4 074 Kč. Tyto letenky nabízí turecká nízkonákladová společnost Pegasus a základní tarif „Basic“ obsahuje příruční zavazadlo s limitem 8 kg. V obou dvou směrech vás čeká jeden přestup v Istanbulu na letišti Sabiha Gökcen.

Prodloužený víkend je z našeho pohledu naprosto ideální časovou dotací návštěvě stejnojmenného hlavního města a jeho okolí. Na zbytku území se totiž rozprostírá převážně poušť a zase poušť. Hlavní dominantou města je skupina třech vodárenských věží – Kuwait Towers –  symbolizujících právě důležitost této životodárné komodity. Určitě se vyplatí vystoupat na vyhlídku a užít si podvečerní panorámata města. Procházku městem jistě ocení milovníci islámské sakrální i moderní architektury, vždyť kousek od supermoderních mrakodrapů, mezi nimiž se projíždí nejnovější modely nablýskaných sportovních auťáků, naleznete nádherné mešity. Osvěžit se pak můžete na oblíbené pláži Massilah anebo pod střechou jednoho z největších nákupních center celého Blízkého východu – The Avenues.  Za návštěvu budou stát muzea Bait-Al Othman a Národní. K pěknému výletu vybízí i ostrov Failaka nacházející se 20 km od pobřeží. Zkrátka a jednoduše je Kuvajt rozhodně zajímavou alternativou k tolik preferované Dubaji!

TIP: Hledáte letenku někam jinam, nevíte jak velké zavazadlo můžete mít s sebou či jestli nepotřebujete víza? Zeptejte se v diskuzi, rádi vám tam další cestovatelé během chvilky odpoví!

 • Rezervujte: přímo přes stránky dopravce
 • Zavazadla: 1 ks příručního zavazadla s limitem 8 kg (odbavené á 20 kg  dokoupíte v rámci tarifu Essentials za  381 Kč/směr)
 • Dostupnost: listopad 2019 & březen 2020 (v mezidobí pak dráže)
 • Termíny:
  • 6. – 10. 11. za 4 074 Kč
  • 13. – 17. 11. za 4 074 Kč
  • 4. – 8. 3. za 4 074 Kč
  • 18. – 22. 3. za 4 074 Kč
  • další termíny za podobné ceny naleznete v našem kalendáři 
 • Tip: Nejvýhodněji vás nákup letenek vyjde v eurech.

Ubytování

Stejně jako v ostatních destinacích ležících na březích Perského zálivu je třeba i v Kuvajtu počítat s vyššími náklady nejen na ubytování. Přímo v centru Kuvajt City bychom upřednostnili tento oblíbený a skvěle hodnocený City Tower Hotel za 1 309 Kč/os./noc včetně snídaně anebo si bookli tento tříhvězdový Le Jazz Hotel za 933 Kč/os./noc opět včetně snídaně a navíc nabízející i bezplatný transfer z letiště. Další nabídka bydla hledejte tradičně na Bookingu, Hotels.com a AirBnB. 

Víza

Vízum získáte po příletu na letiště za poplatek 3 KWD (cca 220 Kč). Aby celá procedura proběhla hladce, tak byste měli disponovat cestovním pasem platným ještě 6 měsíců po po vstupu země,  zpáteční letenkou a rezervací ubytování v místě.

Náhled letenky z Prahy do Kuvajtu za 4 074 Kč

 

The post Kuvajt z Prahy na prodloužený víkend za 4 074 Kč appeared first on Zaletsi.cz.

Zobrazit celý článek


Autor: Tonda Jelinek


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.

Komentáře: