Booking.com

La Palma – ostrov s nejlepším výhledem na hvězdy

23. 7. 2017

La Palma je idylický ostrůvek v souostroví Kanárských ostrovů, který Je pověstný především svou zelenou barvou. La Palma má rozlohu 706 km2 a je tak pátým největším ostrovem Kanárského souostroví. Na ostrově žije kolem 85 tisíc obyvatel. Klima je zde ovlivňováno vlhkými větry, občas prší a průměrná roční teplota je 20°C. Vzhledem k malé rozloze ostrova a vysokým vrcholům hor je La Palma zcela unikátní a je označována za ostrov s nejstrmějším terénem na světě.

Dovolenou na ostrově La Palma vybírejte zde

Na ostrově rostou banánovníky a jiné druhy ovocných stromů, borovice a samozřejmě palmy. Nenechte se však zmást, La Palma znamená v překladu “dlaň”. Ve strmých svazích si libují mufloni, potkat byste tu mohli také divokého králíka. Úrodná půda přeje zemědělství, pěstuje se zde i tabák a můžete zde ochutnat výborný místní med a proslulé víno. Nejvyšším bodem ostrova je Roque de los Muchachos (2426 m n.m.).

Ten, kdo rád vzhlíží k nebesům a milovníci noční oblohy jistě ocení fakt, že podle astronomů jsou na nejvyšším místě La Palmy nejvhodnější podmínky pro pozorování hvězd na světě. Proto se samozřejmě na Roque de los Muchachos nachází observatoř. Hlavním lákadlem ostrova je pak národní park Parque Nacional de la Caldera de Taburiente – obří kotlina, kde můžete spatřit vedle zelených kapradinových lesů i tryskající prameny přecházející v úzké říčky, které protékají roklinami po prudkých stráních. Dalším zajímavým místem je magická jeskyně Cueva Bonita, vulkanický kráter Caldera de Taburiente a sopka Tenequía (naposledy činná v roce 1971). Kromě sopky Tenequía a jeskyně Cueva Bonita uvidíte bujnou zeleň a mnoho pramenů, řek a říček. Budete mít možnost nahlédnout do největšího vulkanického kráteru na světě. Caldera de la Taburiente je 9 km široký a 770 m hluboký.

Milovníkům historie doporučujeme navštívit hlavní město ostrova Santa Cruz de la Palma, kde se zastavoval už Kryštof Kolumbus při svých objevitelských výpravách. Okouzlí Vás malebnými uličkami a domky se zvláštními fasádami, dřevěnými balkony a verandami. Na náměstí Plaza de Espaňa stojí kostel z 15. stol. Iglesia el Salvador. Zajímavé je námořnicko – historické muzeum, které je umístěno v plachetnici a za shlédnutí také stojí budova radnice a chrámu. Nedaleko hlavního města se nachází klášter Las Nieves zasvěcený patronce ostrova Virgen de las Nieves. Ostrov La Palma je pověstný i vynikajícím vínem, které zraje přímo na sopečných svazích.

La Palma nepatří k tak hojně turisticky navštěvovaným lokalitám jako ostatní Kanárské ostrovy. Je to z důvodu menšího počtu pláží a také tím, že se před Vámi může sluníčko tu a tam schovat. Na druhou stranu existuje řada důvodů, proč je La Palma označována jako La Isla Bonita (krásný ostrov) nebo La Isla Verde (zelený ostrov). Příznivé klimatické podmínky způsobily, že máme možnost obdivovat překrásnou přírodu plnou rostlin a stromů. Na ostrově La Palma se bude také líbit milovníkům turistiky. Pro ně je tu vyznačeno mnoho tras různých náročností. Díky velice strmému terénu si na ostrově užijí také cyklisté, kteří rádi testují, co vydrží. Pokud jste obdivovateli divoké přírody a krásných scenérií, jistě Vás La Palme nadchne.Sol La Palma

La Palma, Kanárské ostrovy
19.6.-3.7.2019 , Polopenze

38 400 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.7
Hotel na mapě


Las Olas

La Palma, Kanárské ostrovy
26.6.-6.7.2019 , Polopenze

30 700 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.6
Hotel na mapě


La Palma & Teneguía Princess

La Palma, Kanárské ostrovy
21.8.-28.8.2019 , Polopenze

33 100 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.3
Hotel na mapě


H10 Taburiente Playa

La Palma, Kanárské ostrovy
11.9.-21.9.2019 , Polopenze

31 100 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9
Hotel na mapě


Hacienda San Jorge

La Palma, Kanárské ostrovy
9.10.-19.10.2019 , Snídaně

33 600 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3, hodnocení: 8.7
Hotel na mapě


zdroj: Atlas INVIA.cz