Booking.com

Leo Express vyráží jako první soukromý železniční dopravce do Polska

1. 7. 2018

Společnost Leo Express vyjíždí jako první soukromý železniční dopravce na polské koleje. Na první jízdu do Krakova vyráží 20. července 2018. Spoj, který je ideální pro eurovíkendy, bude z Prahy do Krakova vyjíždět v pátek a v neděli a z Krakova v sobotu a v pondělí. Lístky na nové vlakové spojení jsou již v prodeji.

Leo Express vyráží jako historicky první soukromý železniční dopravce a jako jediná česká železniční společnost na polské koleje. Vlak Leo Express vyjede do polského Krakova poprvé v pátek 20. července v 16:10 z pražského hlavního nádraží. V České republice bude zastavovat na obvyklé trase do Bohumína. V Polsku poté například u zábavního parku Energylandia ve městě Zator a svou jízdu zakončí v historickém Krakově. Mezi další zastávky patří velká a důležitá města jako jsou Tychy, Katovice, Osvětim nebo Myslovice. Spoj je ideální například pro eurovíkendy v Polsku. Z Prahy do Krakova se cestující s Leo Express dostanou nejrychleji ze všech dopravců.

„Pátek 20. července je pro nás významným dnem, protože jako první soukromá železniční společnost vyrazíme na polské koleje a v rekordním čase spojíme Česko a důležitými městy jako jsou Tychy, Katovice, Myslovice nebo Krakov. Polsko má jedno z nejnižších využití železnice na obyvatele v Evropě, a zde vidíme velký potenciál. Naším cílem je podpořit další liberalizaci železnice v Polsku a zvýšit zájem o ekologické a moderní cestování,“ říká CEO Leo Express Peter Köhler.


První přejezd moderního vlaku Flirt přes polské hranice se uskuteční přibližně ve 20:00 hodin. Do Polska tak s sebou Leo Express přiveze vysoký komfort cestování, který si zákazníci již užívají v autobusové lince do Krakova, kterou společnost také provozuje. Samozřejmostí je Wi-Fi připojení, občerstvení a ochotný palubní personál nebo online nákup místenek, které si nemusíte tisknout. Jízdenku mezi Prahou a Krakovem cestující zakoupí již od 109 korun.

„Cestují s námi především mladí lidé a studenti, kteří již měli možnost využít naší autobusovou sít mezi Varšavou a Vídní nebo Lvovem a Prahou. Věříme, že dokážeme k železnici přivést další zájemce o služby Leo Express a stát se jedením z hlavních osobních dopravců v Polsku,“ dodává Peter Köhler.


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ

Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.
Ty nejlepší hotely a penziony vyhledávejte zde


Vlaky Leo Express vyjedou kvůli rozsáhlým omezením, která jsou způsobena opravami na polských kolejích, prozatím pouze o víkendech. Po ukončení prací plánuje společnost
rozsah provozu dále rozšiřovat.