Booking.com

Léto plné zážitků s historickými vlaky Českých drah

28. 6. 2018

Také v letošní prázdninové sezóně připravily České dráhy řadu zážitkových jízd s historickými vozidly, a to v různých koutech České republiky. „Zvláštní jízdy s historickými parními nebo motorovými lokomotivami a vozy jsme připravili v řadě krajů. Chceme tak připomenout um našich dědů, ale také nabídnout zpestření prázdninového programu. Zmínit lze například výletní vlaky »Králický Sněžník« ve východních Čechách, výletní vlaky do Lednice na jižní Moravě, zvláštní vlaky na Posázavském pacifiku nebo na Kolešovce, trati z Krupé do Kolešovic. Jízdu na této trati lze spojit s návštěvou železničního muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka. Nostalgické jízdy jsou přichystány také na několika tratích v jižních Čechách včetně legendární Bechyňky,“ připomíná některé akce ČD Nostalgie Michal Štěpán.

Na naší první elektrifikované trati Tábor – Bechyně bude jezdit na zvláštních vlacích například historický motorový vůz „Elinka“ Františka Křižíka z roku 1903 a ve vybrané termíny na pravidelných spojích také historická elektrická lokomotiva „Bobinka“ z 50. let s historickými vozy. Atraktivity některých turistických a zážitkových pravidelných vlaků na začátku léta podpoří mimořádné nasazení nostalgických souprav. Příkladem takové linky budou spoje „Cyklo Brdy“, kde se budou moci cestující a zájemci svézt na začátku prázdnin obnovenou soupravou rychlíkových vozů expresu „Ostravan“ s původním interiérem a zelenou barvou. Tato jízda tak bude atraktivní také pro železniční fanoušky a fotografy.


České dráhy nabízejí v letošní letní sezóně také téměř stovku míst, kde si lze zapůjčit jízdní kola a kombinovat výlet vlakem a jízdním kolem. Podrobnosti jsou na webu www.cd.cz/cdbike.