Booking.com

Levné lyžování v rakouském Semmeringu

14. 1. 2018

Rakouské středisko Semmering leží asi hodinu jízdy od Vídně. Atraktivních 14 kilometrů sjezdovek včetně závodní tratě světového poháru čelí víkendovým náporům lyžařů. Ve všední dny návštěvnost klesá a dosyta si užijete mírné modré, sportovní červené a vyhlášenou černou trať. Všechny sjezdovky se soustředí na jediném svahu v nadmořské výšce od 985 do 1340 metrů. Celý areál může být uměle zasněžen a noční lyžování probíhá na 6 sjezdovkách každý den. Zauberg, neboli čarodějná hora, jak se středisku přezdívá, zaměřuje svůj marketing na rodiny s dětmi i ambiciózní sportovce. Červené carvingové pláně jsou plné terénních vln a zlomů, nechybí sjezdovka pro jízdu v boulích a okružní free ride trasa. Děti v lyžařských školkách doprovází čaroděj, maskot areálu, se kterým se setkáte i u tunelu sáňkařské dráhy a v čarodějném baru na úpatí hory. Snowpark pro snowboardisty i freestylové lyžaře čítá 15 překážek včetně skoků, boxes, slidů a corners. Přes 30 kilometrů upravovaných běžeckých tratí pro klasiku i bruslení obkličuje čarodějnou horu ze všech stran.

Zalyžovat si v rakouském středisku Semmering můžete například v termínu 18.1. – 25.1.2018 kdy je zde za 7579 Kč k dispozici týdenní pobyt s polopenzí ve skvěle hidnoceném 3* hotelu Gasthof Flackl-Wirt s polopenzí.

Bližší informace o zájezdu a rezervace zde

Trhákem areálu je 3,5 kilometru dlouhá bobová dráha, kterou můžete uhánět na saních nebo snowbiku. Prochází přes les a projíždí magickými místy s barevnými efekty. Sáňkaře vítá maskot hory, bájný čaroděj, vytvářející v tunelech světelnou show. Dráha se ukáže ve své plné kráse ve večerních hodinách, kdy vyniknou všechny blikotající úseky. Za návštěvu stojí také 30 metrů vysoká vyhlídková věž na Hirschenkogelu, kde se za dobrého počasí můžete pokochat panoramatickým výhledem na Alpy. Svou drahou polovičku pozvěte na romantickou projížďku v saních tažených koňským spřežením nebo do wellness centra ve Vital Club Panhans, ve Sporthotelu nebo v Kurhotelu Dr. Stühlinger. V celém středisku najdete 20 kilometrů značených pěších túr. Hravě je zvládnete v pevné obuvi nebo na sněžnicích. Po večerech si zahrajte curling, kulečník, tenis nebo hokej na bruslařském rynku. Bary a restaurace nabízejí kromě vynikající kuchyně taneční večery a živé koncerty.Booking.com


Semmering má bezkonkurenční výhodu ve výborné dostupnosti z České republiky. Z Brna je to co by kamenem dohodil, pouhých 222 kilometrů. Cesta trvá maximálně 2,5 hodiny. Vzdálenost z Prahy činí 419 kilometrů. Udržovaná rychlostní silnice vede až do Semmeringu v průsmyku ve výšce 984 metrů nad mořem. Díky ní se vyhnete klikatým horským pasážím se závějemi sněhu. Záchytné parkoviště přímo u nástupní stanice kabinkové lanovky je zdarma. Semmeringem projíždí v pravidelných intervalech bezplatný ski bus svážející lyžaře na úpatí areálu.

Kolik to stojí? Vícedenní ski pasy s přívětivými cenami přetrumfují nabídku okolních středisek. Šestidenní permanentka pro dospělého stojí 158,5 eur, pro teenagery a seniory 142,5 eur a pro děti od 6 let 79 eur. Nejmladší návštěvníci do 5 let lyžují v doprovodu rodičů zdarma. Vratná záloha na čipovou kartu činí 2 eura. V areálu si půjčíte saně za 6,5 eur a permanentka na 20 vstupů na bobovou dráhu stojí 117 eur pro dospělého a 105 eur pro děti. Běžkaři a pěší turisté si mohou koupit jednotlivé jízdné. Skupiny nad 20 osob nebo školní lyžařské výcviky nad 10 osob mohou využít množstevní slevy.Sporthotel Semmering

Semmering / Zauberg, Rakousko
18.7.-21.7.2019 , Polopenze

4 331 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 3, hodnocení: 9.3


Sporthotel Semmering V Semmeringu

Semmering / Zauberg, Rakousko
3.9.-9.9.2019 , Polopenze

8 460 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 3, hodnocení: 9.3


Sporthotel Am Semmering

Semmering / Zauberg, Rakousko
28.9.-6.10.2019 , Polopenze

9 730 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9.3