Booking.com

Lidé stále častěji vyrážejí do zahraničí vlakem

7. 2. 2019

Počet mezistátních cestujících ve spojích Českých drah loni rostl přibližně o 3 % a dosáhl 4,9 milionu osob. Dostupnost zahraničních destinací po železnici se v minulých letech zlepšila díky zavedení výhodných Včasných jízdenek Evropa. Zájmu o cestování vlakem do zahraničí přispívá i vyšší kvalita a rychlost expresů. Například Berlín je od loňského roku poprvé v historii dostupný vlakem za 4 hodiny.

„Cena železniční dopravy v zahraničí, hlavně v západní Evropě, je podstatně vyšší než u nás. Mezistátní cestování tak v kooperaci se zahraničními dopravci zpřístupňujeme hlavně prostřednictvím nabídky Včasná jízdenka Evropa. Díky ní je možné cestovat například z Prahy do Berlína nebo do Vídně od 369 korun a z Prahy do Budapešti od 527 korun,“ vysvětluje Michal Štěpán, člen představenstva a náměstek generálního ředitele pro obchod Českých drah.

České dráhy dnes nabízejí Včasné jízdenky Evropa ze všech významnějších železničních stanic v Česku do podobně významných stanic v okolních státech v Rakousku, Německu, Polsku a na Slovensku, a také do dalších zemí, jako je Maďarsko, Dánsko, Belgie, Nizozemí a do slovinské Lublaně a Mariboru.

„Cestování vlakem do zahraničí je také rychlejší a pohodlnější než v minulosti. Od loňského roku se zkrátila cesta z Prahy do Berlína na 4 hodiny a právě ve směru z Čech do Saska a dál do severního Německa jsme loni zaznamenali největší přírůstek mezistátních cestujících. Stejně dlouho, 4 hodiny, se jede do Lince, Vídně nebo Bratislavy. Rychlejší než v minulosti je také cesta do Budapešti, která dnes trvá 6 a půl hodiny. Při cestách do vzdálenějších destinací v Rakousku, Německu, Nizozemí nebo v Belgii je možné cestovat rychlovlaky railjet nebo ICE. Ty jezdí v některých úsecích rychlostí až 300 km/h,“ doplňuje Michal Štěpán.


Příklady Včasných jízdenek Evropa
Praha – Krakov od 369 Kč
Praha – Varšava od 501 Kč
Praha – Hamburk od 501 Kč
Praha – Frankfurt od 422 Kč
Praha – Salcburk od 501 Kč
Ostrava – Frankfurt od 562 Kč
Ostrava – Salcburk od 501 Kč
Ostrava – Budapešť od 422 Kč
Brno – Innsbruck od 764 Kč
Brno – Berlín od 896 Kč


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ

Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.
Ty nejlepší hotely a penziony vyhledávejte zde