Booking.com

Marimo: malý zelený chlupatý mazlíček aneb hit pro vaši domácnost – řasokoule

21. 4. 2019

Pokud uvažujete nad domácím mazlíčkem a nemáte čas venčit psa nebo krmit kočku a chcete zkusit něco méně náročného, zkuste si pořídit řasokouli zelenou. Kousek japonské přírody si můžete dovézt třeba jako „živý“ suvenýr z Japonska – místa, odkud současný hit skutečně pochází.

Co vlastně to marimo je? Jde o druh vláknitých zelených řas, které se vyskytují hlavně v jezerech v severních oblastech světa. V angličtině se marimo často nazývá „jezerní koule“ nebo „mechové kuličky“. Mezi ostatní jezerní flórou jsou ale vzácným fenoménem.

Tyto koule řas jsou totiž tvořeny pohybem vody v jezeře. Rostlina potřebuje paprsky světla, proto se převaluje a vzniklé polonie tak mají krásně kulatý tvar a mohou se volně „pohybovat“ po dně jezera. 

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.