Booking.com

To nejlepší z Alsaska – poznávací zájezd

31. 5. 2018

Za zážitky do Alsaska – jednoho z nejmalebnějších francouzských regionů. Navštívíte čarokrásný Štrasburk, půvabný Colmar a muzeum historických automobilů v Mylhúzách. Budete obdivovat nevšední městskou architekturu, majestátnost i romantiku zdejších hradů. Načerpáte atmosféru vinných stezek a ochutnáte vynikající místní kuchyni. Vydejte se v termínu 3.10. – 7.10.2018 s cestovní kanceláří Radynacestu.cz prožít největší krásy Alsaska! Cena autobusového zájezdu je 8490 Kč, ubytování je zajištěno v hotelu 2* nebo 3* v Colmaru se snídaní. Odjezd z Ostravy, Olomouce, Brna, Prahy nebo Plzně.

Detail zájezdu a rezervace zde

Na co se můžete těšit:
Nejzachovalejší město regionu Colmar
Jedinečnou Alsaskou vinnou stezku
Majestátní Château du Haut-Kœnigsbourg
Mylhúzské muzeum historických automobilů

Program zájezdu je následující:

1. DEN – Klasické hrázděné domy ve Štrasburku
Po půlnoci odjezd autobusem Radynacestu z Ostravy, přejezd přes Německo a kolem poledne příjezd do Štrasburku.

Po příjezdu se občerstvíme a vydáme se poznávat krásy Štrasburku. Procházkou kolem kostela sv. Tomáše dojdeme do historického centra města, kde se nachází i velkolepá katedrála Notre Dame ze 14. století, o níž Goethe prohlásil, že to je nádherná dáma v růžovém krajkoví. Můžeme společně vystoupat na vyhlídkovou plošinu zvonice katedrály. Notre Dame je obklopena množstvím typických dlážděných uliček a hrázděných domů a jen kousek od ní se nachází honosný palác z 18. století tzv. Palais Rohan. Palác je perlou centra města, občas bývá přirovnáván k Versailles. V jeho interiérech se nachází tři fascinující muzea: Archeologické muzeum, Muzeum dekorativního umění a Muzeum výtvarného umění.

V objevování hrázděných domů budeme pokračovat ve čtvrti Grande Ile (Velký ostrov) a v jedné z nejznámějších štrasburských čtvrtí La Petite France, tzv. Malé Francii. Jedná se o malebnou čtvrť, která se rozprostírá podél řeky Ill a je spletí romantických uliček, vodních kanálů a historických domků. Na závěr se můžeme svézt vyhlídkovou lodí po řece Ill, která nás doveze až ke známým institucím Evropské unie.

V podvečerních hodinách odjezd na ubytování do Colmaru.

2. DEN – Ruiny hradu v Kaysersbergu
Po snídani se společně vydáme do typického alsaského městečka Thann. Projdeme se společně centrem a zamíříme ke gotickému klenotu, katedrále sv. Thiébauta. Stavba katedrály trvala přes dvě století a dnes je zasvěcena Svatému Ubaldovi z Gubbie. V interiéru naleznete velké množství vitráží, fresek, gotických maleb a také dvanáct soch apoštolů. Městečko je považováno za nejjižnější bod Alsaské vinné stezky a je obklopeno národním parkem a pohořím Vogézy, které si projedeme po fascinující panoramatické cestě.

Po hřebenech Vogéz tedy zamíříme do městečka Lapoutroie, kde nás bude čekat exkurze spojená s ochutnávkou v Muzeu likérů a pálenek a následně i v tzv. Sýrárně, kde se podíváme, jak se vyrábí nejslavnější alsaský sýr Munster.

V odpoledních hodinách se přesuneme do města Kaysersberg, jehož dominantou je ruina hradu Château de Kaysersberg, která se tyčí ve svahu nad městem. Projdeme se také historickým centrem, kde za návštěvu stojí zejména renesanční budova radnice, kostel sv. Kříže postavený z červeného pískovce a opevněný most ze 16. století. Zájemci mohou navštívit rodný dům nositele Nobelovy ceny za mír Alberta Schweitzera.

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování zpět do Colmaru.

3. DEN – Opevnění a hradby ve městě Obernai
Ráno odjezd autobusem Radynacestu za krásami dalšího klenotu alsaského regionu, města Obernai. Za centrum města je považováno náměstí Place du Marché se sochou patronky Alsaska svatou Odilou a impozantní budovou radnice, kterou zdobí barokní iluzivní malby. Zajímavostí je šedesát metrů vysoká zvonice, která zde zůstala po stržení kostela a sýpka Halle aux Blés z roku 1554, v jejíchž interiérech se dnes nachází restaurace.

Poté se přesuneme ke klášternímu komplexu Mont Sainte-Odile ve výšce 750 metrů nad mořem. Místo je považováno za nejvýznamnější poutní místo v Alsasku a jedno z nejvýznamnějších v celé Francii.

Naší další zastávkou bude romantický hrad Château du Haut-Kœnigsbourg. Tento pohádkový hrad z červeného pískovce se vysoko nad vinicemi tyčí již více než 900 let. Za svůj dnešní vzhled však vděčí především císaři Vilému II., který jej v roce 1908 nechal zrekonstruovat do současné podoby.

Cestou se také zastavíme v unikátním parku Montagne de Singes, ve kterém si užijeme relax ve společnosti obyvatel tohoto parku – makaků. Je to zážitek pro všechny věkové kategorie.

Na závěr se zastavíme v městečku Riquewihr, kterému se právem přezdívá „Perla alsaských vinic“. Město ohromí úžasně dochovaným historickým centrem a množstvím vinic v okolí. Zde navštívíme jeden z typických vinných sklepů a užijeme si ochutnávku lokálních vín.

Ve večerních hodinách odjezd na ubytování zpět do Colmaru.

4. DEN – Muzeum automobilů v Mylhúzách
Ráno vyrazíme poznávat krásy jednoho z nejmalebnějších měst Alsaska, města Colmar. V ulicích města na vás dýchne typická atmosféra francouzských vinařských městeček, okouzlí vás barevné hrázděné domy, křivolaké uličky a kanály přetínané mosty vás naprosto dostanou. Společně si centrum projdeme, uvidíme gotický kostel Collégiale St-Martin, dominikánský kostel s nádherným obrazem „Panna Maria s růžovým keřem“od zdejšího malíře Martina Shongauera. Budeme obdivovat nádherný dům bohatého kloboučníka, Maison Pfister, považovaný za nejkrásnější ve městě, a nezapomeneme ani na tzv. Koifhus, impozantní budovu staré celnice s nádhernou střechou z lakovaných tašek. Společnou procházku zakončíme v pitoreskní čtvrti Petit Venice – Malé Benátky.

Poté se přesuneme do městečka Eguisheim, které bylo v roce 2013 zvoleno Village préféré des Français (oblíbená francouzská obec). Také se říká, že právě v Eguisheimu se vyrábí jedno z nejlepších vín v celé Francii.

Cestou zpět do ČR se zastavíme ve městě Mylhúzy, kde společně navštívíme jedno z nejkrásnějších muzeí historických automobilů.

V podvečerních hodinách odjezd z Mylhúz do ČR.

5. DEN
Návrat do ČR po trase nástupních míst, příjezd do Ostravy kolem poledne.

VÁŠ PRŮVODCE NA CESTY

Pro lepší orientaci na vašich cestách doma i ve světě doporučujeme světoznámé průvodce LONELY PLANET se kterými se na vaší dovolené nejen neztratíte, ale poznáte i mnoho zajímavých míst a památek.
Průvodce Lonely Planet zakoupíte přímo v eshopu vydavatele

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Aby vás na cestách nezaskočily nějaké nepříjemnosti, nezapomeňte si sjednat to správné cestovní pojištění. Kromě zdraví si můžete pojistit zavazadla, zpoždění letu, ale i odpovědnost za nechtěně způsobené škody.
Cestovní pojištění, které bude odpovídat vašim představám a cenovým možnostem vybírejte ZDEFdb026

Alsasko, Francie
25.5.-1.6.2019 , Bez stravy

3 042 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 3,


Au Pied Des Vosges

Alsasko, Francie
22.6.-28.6.2019 , Bez stravy

3 505 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 2,


Ftv011

Alsasko, Francie
22.6.-29.6.2019 , Bez stravy

1 955 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 3,


Fdb035

Alsasko, Francie
6.7.-13.7.2019 , Bez stravy

2 776 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 3,


Ftv009

Alsasko, Francie
27.7.-3.8.2019 , Bez stravy

8 575 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 4,


Fdh005

Alsasko, Francie
24.8.-31.8.2019 , Bez stravy

3 530 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 2,


Le Domaine Des Rois

Alsasko, Francie
31.8.-7.9.2019 , Bez stravy

2 840 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 3,


Fdb013

Alsasko, Francie
16.11.-23.11.2019 , Bez stravy

1 757 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 3,


Ftv701

Alsasko, Francie
30.11.-7.12.2019 , Bez stravy

1 568 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 3,


Fdb027

Alsasko, Francie
30.11.-7.12.2019 , Bez stravy

2 140 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 3,


Fdb024

Alsasko, Francie
21.12.-28.12.2019 , Bez stravy

2 950 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 2,


Résidence Jaune Et Rose

Alsasko, Francie
26.9.-2.10.2020 , Bez stravy

2 424 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 2,