Booking.com

To nejlepší z Bulharska – podzimí poznávačka

2. 5. 2018

Dovolená v Bulharsku pro většinu cestovatelů představuje hlavně pláže na pobřeží Černého moře a oblíbená turistická letoviska jako je Slunečné pobřeží, Zlaté písky nebo třeba Primorsko. Bulharsko to je ale i nevšední historie a spousta historických a kulturních památek. Za zážitky do Bulharska s průvodcem, který vám ukáže krásy zdejší přírody i historické zajímavosti jako nikdo jiný se můžete vypravit v podzimním termínu 16.10. – 19.10.2018. Jedná se o jediný termín v letošním roce během kterého navštívíte Sofii, Plovdiv a Koprivšticu – města, z nichž každé vzniklo v odlišném období a pyšní se jinými historickými památkami. Projdete se národními parky Rila i Pirin a stihnete si užít i jedinečný relax. Prožijte nevšední Bulharsko se specialistou na poznávací zájezdy – s cestovní kanceláří Radynacestu.cz! Zájezd zahrnuje ubytování ve 3* hotelu se snídaní a je nabízen za 12990 Kč.

Na co se můžete těšit:
Katedrála sv. Alexandra Něvského v Sofii
Projížďka pohořím Rila a NP Pirin
Římské lázně Banya s minerální vodou
Jedno z nejstarších měst světa – Plovdiv

Detail zájezdu a rezervace zde

Program zájezdu je následující:

1. DEN: Odlet z Prahy.
Po příletu do Sofie bude následovat přesun do hotelu a ubytování. Společná odpolední procházka městem.

Odpoledne společná pěší prohlídka centra města, kde uvidíme Justiční palác, navštívíme jednu z nejvýznamnějších a největších pravoslavných svatyní světa – katedrálu sv. Alexandra Něvského, která je zároveň sídlem patriarchy bulharské pravoslavné církve. Nemineme ani nejstarší chrám, po němž je hlavní město Bulharska nazváno – chrám svaté Sofie, jenž je postaven na základech kostela z doby římského města Serdika.

V samotném srdci města uvidíme prezidentský palác, prastarý cihlový kostel sv. Jiří ze 4. století, archeologické muzeum založené v 19. století významným českým vědcem Václavem Dobruským, budovu bulharské národní banky či bulharské národní divadlo.

Procházkou dále půjdeme kolem mešity Baňa Baši z osmanského období, největší sefardské synagogy v Evropě. Podvečer strávíme v blízkosti Centrální tržnice, kde lze čas využít k nákupům na místním trhu či dobré večeři, při které ochutnáte typickou místní kuchyni.

Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.

2. DEN: Rilský klášter
Dnešek bude patřit výletu do Rilského pohoří, odpoledne relax v římských lázních Banya.

Po snídani se vydáme objednaným autobusem do pohoří Rila na prohlídku největšího kláštera v Bulharsku, Rilského monastýru, založeného v 10. století poustevníkem a později svatým Ivanem Rilským. Důkazem o významnosti tohoto kláštera je, že se v roce 1983 zařadil na seznam světového dědictví UNESCO. Samotné pohoří Rila s oblými svahy a ledovcovými jezery dosahuje výšky téměř 3 000 metrů a fascinuje výhledem na horu Musala. Jedná se nejen o nejvyšší horu Bulharska, ale i celého Balkánu.

V odpoledních hodinách budeme pokračovat na naší cestě přes národní park Rila, který se svou spoustou jezer, minerálních pramenů a pestrou flórou a faunou, patří ke klenotům evropské přírody. Po cestě se projedeme i národním parkem Pirin. Naším hlavním cílem budou zdejší římské lázně Banya, kde se ubytujeme a necháme se hýčkat v centru Banya Wellness. V ceně pobytu nám bude k dispozici SPA centrum (otevřeno do 20.30) se 2 venkovními bazény s minerální vodou o teplotě 31 až 35 stupňů, dále vířivky, sauny, parní lázeň, turecká lázeň, ledová lázeň, solní lázně či japonská lázeň. Samozřejmostí je i odpočívací zóna pro dokonalou relaxaci.

3. DEN: Staré uličky v Plovdivu
Čtvrtek 18. října: Dopoledne navštívíme Plovdiv, odpoledne se přesuneme do historické Koprivštice.

Dnešní den budeme pokračovat autobusem do Plovdivu, který je, stejně jako starověký Řím, rozprostřen na sedmi pahorcích a je na seznamu nejstarších měst světa. Budeme si zde moci prohlédnout starověké thrácké opevnění, starověký stadion, antické fórum, velkolepý římský amfiteátr a bránu Chisar kapia.

Odpoledne přejedeme do městečka Koprivštica, jež je skanzenem bulharského národního obrození z poloviny 19. století. Zdejší zachovalé budovy ve své původní podobě dnes slouží jako muzea nebo penziony. Při procházce si budeme moci prohlédnout i legendární most, na kterém byl zastřelen turecký správce pořádku a jeho krví bylo napsáno tzv. krvavé písmo o zahájení povstání proti Turkům,

Ve večerních hodinách návrat na ubytování do Sofie.

4. DEN: Typické bulharské panenky
Pátek 19. října: Individuální nákup suvenýrů, odlet do Prahy.

Po snídani dle letového řádu dopolední procházka za nákupy suvenýrů a ochutnávkou zdejších specialit, následně odjezd transferem z hotelu na letiště. Odlet do Prahy, přílet do ČR v odpoledních hodinách.

VÁŠ PRŮVODCE NA CESTY

Pro lepší orientaci na vašich cestách doma i ve světě doporučujeme světoznámé průvodce LONELY PLANET se kterými se na vaší dovolené nejen neztratíte, ale poznáte i mnoho zajímavých míst a památek.
Průvodce Lonely Planet zakoupíte přímo v eshopu vydavatele

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Aby vás na cestách nezaskočily nějaké nepříjemnosti, nezapomeňte si sjednat to správné cestovní pojištění. Kromě zdraví si můžete pojistit zavazadla, zpoždění letu, ale i odpovědnost za nechtěně způsobené škody.
Cestovní pojištění, které bude odpovídat vašim představám a cenovým možnostem vybírejte ZDEVelký okruh Bulharskem

15.6.-22.6.2019 , Snídaně

17 490 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Brno)
Hvězdiček: 3,


Bulharsko, krásy černomořského pobřeží – letecký poznávací zájezd

13.7.-24.7.2019 , Snídaně

20 990 Kč

Doprava: Letecky (Brno)
Hvězdiček: 3,


Bulharsko – krásy černomořského pobřeží

7.9.-14.9.2019 , Snídaně

15 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Brno)
Hvězdiček: 3.5,


Velký okruh Bulharskem – letecký zájezd

14.9.-21.9.2019 , Snídaně

21 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Brno)
Hvězdiček: 3,