Booking.com

To nejlepší z Madeiry + koupání na ostrově Porto Santo – červnová poznávačka

14. 4. 2018

Na skvělý poznávací zájezd na ostrov věčného jara – Madeiru, spojený s koupáním na ostrově Porto Santo, se můžete vypravit v červnu v termínu 11.6. – 20.6.2018 za 39990 Kč. Během 10 dnů vás čeká exotický zážitek s průvodcem, který se vyzná. Objevíte dechberoucí místa Madeiry a odpočinete si na krásných plážích ostrova Porto Santo. Ochutnáte madeirské víno i místní rum, vychutnáte si výhled z Pico do Areeiro i divoký oceán u Porto da Cruz. Dýchne v vás místní ostrovní atmosféra, půvabem nedotčená příroda a užijte si pravé madeirské léto!

Na co se můžete těšit:
Strhující přírodní scenérie a výhledy
Koupání na písčitých plážích Porta Santa
Nádherné zahrady s exotickými květy
Typické domky s doškovými střechami
Madeirské víno, místní rum i tropické ovoce

Detail zájezdu a rezervace zde

Program zájezdu je následující:

1. DEN
Pondělí 11. června: Odlet z Prahy do Funchalu, hlavního města Madeiry, poté transfer na hotel umístěný v jeho okrajové části, zvané Lido (doba transferu cca 35 minut).

2. DEN – Mys Cabo Girao
Celodenní výlet za poznáním západní části ostrova, během nějž uvidíme nejvyšší madeirské útesy, malebná městečka a vykoupeme se v lávových jezírkách.

Dnes se seznámíme se západní částí Madeiry, kde se nad modrým Atlantikem tyčí ty nejvyšší útesy celého ostrova. Začneme stoupáním vinařskými a banánovými plantážemi na prosklenou plošinu 580 metrů vysokého mořského mysu Cabo Girao, který je dokonce nejvyšším v Evropě. Prosklená podlaha vyhlídky přesahuje okraj útesu a nabídne nám úchvatné výhledy a nezapomenutelný zážitek.

Navštívíme rybářskou osadu Camara de Lobos, kterou navštívil i sám Winston Churchill a při svém pobytu maloval zdejší přístav. Společně zavítáme do nejstaršího kostela na ostrově, malé rybářské kapličky, založené již v 15. století. Dáme si zde skleničku v místním vyhlášeném Poncha baru.

Poté zamíříme přes průsmyk Encumeada na náhorní plošinu Paul da Serra. Touto plání, v níž budeme často projíždět hustými mraky a vzápětí nad námi zase vykoukne azurově modré nebe, budeme směřovat až do pohádkového lesa Fanal. Zde se projdeme mezi nejstaršími vavříny na ostrově.

Krásnými horskými scenériemi následně sjedeme do malebného městečka Porto Moniz, v němž bude dostatek času na oběd i úžasné koupání ve skalních lávových jezírkách, které vznikly již před mnoha tisíci let. Zpátky pojedeme pod útesy severního pobřeží s četnými vodopády, zastavíme se u vodopádu Nevěstin závoj.

3. DEN – Kouzelné domečky v Santaně
Celodenní výlet za poznáním východní části ostrova, během nějž uvidíme působivá panoramata i typická madeirská obydlí.

V dopoledních hodinách nejprve vyjedeme na třetí nejvyšší horu Madeiry, Pico do Areeiro, s výškou 1818 metrů, ze které se nám otevře úchvatný pohled na nejvyšší horu ostrova, okolní masívy a údolí.

Poté sjedeme lesní krajinou až do vesničky Ribeiro Frio, ve které narazíme na sádky pstruhů sestávající ze vzájemně propojených betonových nádrží. Zájemci pak budou mít možnost příjemné 45minutové procházky po turistické stezce přes starý vavřínový les až na krásnou vyhlídku Balcões. Z ní se nám naskytne jeden z těch nejkouzelnějších výhledů celé Madeiry.

Odpoledne se přesuneme na severní pobřeží do Santany, proslulé typickými madeirskými domky do tvaru písmene A s doškovými střechami. Odtud pojedeme na nejvýchodnější bod ostrova – mys Sao Lourenco, kde uvidíme naprostý kontrast k zelené Madeiře, kterou jsme dosud poznali, a sice polopouštní krajinu.

Poslední panoramata dnešního dne si vychutnáme na mysu Garajau, odkud vede lanovka na nádhernou oblázkovou pláž. Nad ní se tyčí útes se sochou Ježíše. Zájemci zde mohou výlet skončit, relaxovat na pláži a zpět na hotel se dopravit taxíkem.

4. DEN – Tropická zahrada ve Funchalu
Dnes nás čeká prohlídka hlavního města Funchalu, ochutnávka lokálních produktů a návštěva divoké zahrady plné orchidejí. Pro zájemce je pak připraven výlet za delfíny a velrybami.

Místním autobusem nebo taxíkem ráno pojedeme do centra města Funchal, které je hlavním městem Madeiry a zároveň tím největším, které na ostrově najdete. Během prohlídky navštívíme katedrálu Sé, která je náboženským centrem celého ostrova a jejíž věž se tyčí do závratné výšky přímo uprostřed města. Poté budeme pokračovat procházkou na Radniční náměstí, ve vinařství Oliveiras okoštujeme madeirské víno a na tržnici zase ochutnáme několik druhů exotického ovoce.

Poté pěšky (popř. taxíkem) vyrazíme do kopce na vyhlídku Boa Vista. Nachází se zde netradiční zahrada orchidejí obrostlá mnoha exotickými květinami. V individuálním volnu budeme moci dále pokračovat do Botanické zahrady, do některého z muzeí nebo případně můžeme vyjet lanovkou na kopec Monte, na němž lze navštívit kostel s ostatky Karla I. a zahradu plnou tropických rostlin.

Zájemci můžou v odpoledních hodinách absolvovat tříhodinový fakultativní výlet motorovými čluny na otevřené moře, při kterém je garantováno pozorování delfínů nebo velryb. Na pobřeží má tato firma rozmístěny bývalé lovce velryb, kteří sledují pobřeží speciálními dalekohledy a navádějí čluny přímo ke kytovcům (platba výletu průvodci na místě 49,5 €/os. – pokud si budete chtít mezi těmito úžasnými tvory i zaplavat 68 € /os.).

5. DEN – Malebné Porto da Cruz
Turistika, pobřežní trek do Porto da Cruz.

Vysoké útesy Madeiry nenabízí mnoho pobřežních stezek, ale jedna, lehce adrenalinová, se zde přece jen najde.

Ve stráních nad městečkem Machico se napojíme na canicalskou levádu a zanedlouho začneme zlehka stoupat do sedla Boca do Risco. Odtud již vede udržovaná pěšina po skalních útesech směrem k Porto da Cruz. Některá místa zde jsou exponovaná, ale zvládají to i lidé trpící závratí. Tuto fantastickou túru zakončíme degustací rumu, výborným obědem (vyhlášená je zde chobotnice) a koupáním v divokém oceánu nebo mořském bazénu v Porto da Cruz. Pokud byste si na trek netroufali, náš autobus vás zaveze přímo do Porta da Cruz a naskytne se vám více času na koupání.

ČAS: 4 hodiny / DÉLKA: 11 kilometrů / PŘEVÝŠENÍ: 150 metrů při výstupu, zanedbatelné při sestupu

6. DEN – Pobřežní oblast Sao Jorge na severu
Celodenní výlet za poznáním severní části ostrova, během nějž poznáme turisty dosud zcela neobjevenou oblast Madeiry a její krásnou nedotčenou přírodu.

Ráno vyrazíme na vyhlídku nad letištní dráhou, odkud budeme moci sledovat lehce adrenalinová přistání či starty letadel. Poté bude následovat půlhodinová procházka podél divokého pobřeží v oblasti São Jorge, průjezd nedotčenou přírodou minimálně navštěvovanou turisty a dále přibližně hodinová pobřežní procházka do osady Sao Cristovao. Zde se nám naskytne možnost koupání na přírodní pláži nebo odpočinek v hospůdce s úžasným výhledem na pobřeží a oceán. Cestou zpět se zastavíme na skleničku v proslulé Taverna poncha, která pro nás bude příjemným a zaslouženým zakončením celého dne.

7. DEN – Pláž na ostrově Porto Santo
Přejezd lodí na ostrov Porto Santo, odpočinek na pláži.

V brzkých ranních hodinách nás čeká plavba lodí na ostrov Porto Santo (v délce cca 3 hodiny). Kolem lodi často skáčou delfíni a není neobvyklé zahlédnout během plavby také velryby. Ostrov leží severovýchodně od Madeiry a pyšní se krásnými plážemi. Zdejší ústřední pláž se táhne v délce 8 kilometrů od přístavu po nejjižnější bod ostrova a podle ní bývá celý ostrov nazýván Ilha Dourada – Zlatý ostrov, díky svému proslulému jemnému písku zlatavé barvy.

Odpoledne si budeme moci užít lenošení na pláži nebo využít některé z mnoha dalších aktivit, které Ponto Santo nabízí. Je zde k dispozici spousta malých pláží, zapadlých hospůdek, vyhlášené golfové hřiště a další atrakce v případě, že by vás ležení na pláži nebavilo. Budete-li mít zájem, můžete nevelký ostrov snadno objet taxíkem, pronajmout si auto, skútr či čtyřkolku.

8. DEN – Zasloužený odpočinek na pláži
Dnes budeme pokračovat v lenošení na tomto úžasném ostrově.

Čeká nás volný program na ostrově Porto Santo až do cca 19 hodin, kdy nám odplouvá loď zpět na Madeiru. Toužíte-li po poznání, můžete na ostrově navštívit například Kolumbův dům, ve kterém objevitel Ameriky údajně kdysi žil. V domě si můžete prohlédnout malé muzeum s expozicí o Kolumbových cestách, mimo jiné staré mapy s tehdejším pohledem na svět nebo galerii Kolumbových portrétů. Dům stojí v hlavním městě ostrova Vila Baleia s radnicí, jasně bílým kostelem a četnými kavárnami a možnostmi občerstvení.

Po návratu na Madeiru v pozdních večerních hodinách transfer na hotel a ubytování.

9. DEN – Vyhlídka Eira do Serrado
Dnes zavítáme do hor, kostela s ostatky českého krále Karla I. a navštívíme tropické zahrady.

Dopoledne se vydáme do hor na krásnou vyhlídku Eira do Serrado s výhledem do hlubokého Údolí jeptišek. Cestou plnou eukalyptů budeme pokračovat na kopec Monte, kde zavítáme do kostela s ostatky Karla I., posledního českého krále.

Poté navštívíme úchvatné tropické zahrady se spoustou chodníčků, mostů, letohrádků, kašen a kaskád (vstup 10€ není zahrnut v ceně zájezdu). A na úplný závěr dne nás čeká adrenalinová jízda na tradičních proutěných saních, ze které si odnesete nezapomenutelné zážitky (jízda na saních je fakultativně za 15 €). Ten kdo by se saní bál se případně můžete svézt do Funchalu lanovkou (10€).

10. DEN
V dopoledních hodinách přesun na letiště a odlet zpět do Prahy.

VÁŠ PRŮVODCE NA CESTY

Pro lepší orientaci na vašich cestách doma i ve světě doporučujeme světoznámé průvodce LONELY PLANET se kterými se na vaší dovolené nejen neztratíte, ale poznáte i mnoho zajímavých míst a památek.
Průvodce Lonely Planet zakoupíte přímo v eshopu vydavatele

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Aby vás na cestách nezaskočily nějaké nepříjemnosti, nezapomeňte si sjednat to správné cestovní pojištění. Kromě zdraví si můžete pojistit zavazadla, zpoždění letu, ale i odpovědnost za nechtěně způsobené škody.
Cestovní pojištění, které bude odpovídat vašim představám a cenovým možnostem vybírejte ZDEPESTANA O + KAŇONEM NA MÍSTO, KDE SE ZASTAVIL ČAS

Caniço, Madeira
24.5.-7.6.2019 , All Inclusive

17 690 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,


RIU + KAŇONEM NA MÍSTO, KDE SE ZASTAVIL ČAS

Caniço, Madeira
3.6.-10.6.2019 , Polopenze

24 390 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,


Pestana Ocean Bay All Inclusive Resort

Funchal, Madeira
7.6.-12.6.2019 , All Inclusive

21 790 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.7
Hotel na mapě


Hotel Cais Da Oliveira

Caniço, Madeira
9.6.-16.6.2019 , All Inclusive

33 803 Kč

Doprava: Letecky (Vídeň)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.7
Hotel na mapě


Estalagem Monte Verde

11.6.-21.6.2019 , Snídaně

18 980 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)
Hvězdiček: 3, hodnocení: 7.1


Quinta Splendida Wellness & Botanical Garden

Caniço, Madeira
16.6.-23.6.2019 , Snídaně

34 095 Kč

Doprava: Letecky (Vídeň)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9.2
Hotel na mapě


Pestana Ocean Bay

20.6.-25.6.2019 , All Inclusive

22 980 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.7
Hotel na mapě


Roca Mar

Caniço, Madeira
17.6.-26.6.2019 , All Inclusive

32 290 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.4
Hotel na mapě


Pestana Carlton Madeira Ocean

Funchal, Madeira
27.6.-11.7.2019 , Polopenze

58 519 Kč

Doprava: Letecky (Vídeň)
Hvězdiček: 5, hodnocení: 8.4
Hotel na mapě


Dom Pedro Baia

Machico, Madeira
19.7.-29.7.2019 , All Inclusive

37 190 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.4
Hotel na mapě


Four Views Oasis

Caniço, Madeira
29.7.-2.8.2019 , Polopenze

18 490 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9.1
Hotel na mapě


Vidamar Resorts Madeira

Funchal, Madeira
1.8.-8.8.2019 , Polopenze

41 790 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, hodnocení: 8.7
Hotel na mapě


Residencial Monumental

6.8.-16.8.2019 , Snídaně

16 480 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Vídeň)
Hvězdiček: 2, hodnocení: 7.9


Royal Orchid

13.8.-20.8.2019 , All Inclusive

30 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.9
Hotel na mapě


Fourviews Monumental Lido

Funchal, Madeira
6.8.-21.8.2019 , Polopenze

34 656 Kč

Doprava: Letecky (Katovice, Vratislav)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 7.6
Hotel na mapě


Quinta Splendida

Caniço, Madeira
7.8.-21.8.2019 , Bez stravy

32 690 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9.2
Hotel na mapě


Madeira Panoramico

Funchal, Madeira
19.8.-26.8.2019 , Polopenze

28 960 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9.2
Hotel na mapě


Do Campo S Pronájmem Vozu

19.8.-28.8.2019 , Polopenze

29 390 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,


DOM PEDRO + KAŇONEM NA MÍSTO, KDE SE ZASTAVIL ČAS

Caniço, Madeira
23.8.-30.8.2019 , Polopenze

25 480 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,


Dorisol Estrelicia

Funchal, Madeira
29.8.-5.9.2019 , Snídaně

20 695 Kč

Doprava: Letecky (Vídeň)
Hvězdiček: 3, hodnocení: 8.2
Hotel na mapě


Four Views Oasis

Caniço, Madeira
28.8.-9.9.2019 , Snídaně

24 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9.1
Hotel na mapě


Quinta Do Alto De Sao Joao

6.9.-13.9.2019 , Snídaně

19 890 Kč

Pobytové, U moře, Akce
Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,


Royal Orchid

Caniço, Madeira
13.9.-18.9.2019 , Snídaně

17 390 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.9
Hotel na mapě


Pestana Miramar

Funchal, Madeira
16.9.-23.9.2019 , Polopenze

29 580 Kč

Pobytové, U moře, Akce
Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,
Hotel na mapě


Castanheiro Boutique Hotel

Funchal, Madeira
1.10.-16.10.2019 , Snídaně

33 106 Kč

Doprava: Letecky (Katovice)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9.3