Booking.com

To nejlepší z Pekingu + Velká čínská zeď (poznávací zájezd)

6. 5. 2018

Źivotní zážitek v zemi, která je cestovatelským fenoménem, to je skvělá poznávačka do Číny pro jaro příštího roku. S poznávacím zájezdem cestovní kanceláře Radynacestu.cz objevíte Čínu jako nikdo jiný. Poznáte moderní Peking i jeho impozantní chrámy, ochutnáte místní speciality, které byste jinde na světě těžko hledali, zažijete fantastický výlet na Velkou čínskou zeď či do velkolepého Zakázaného města. Připraveni? Pokud ano, pak si pro termín 26.4. – 6.5.2019 zajistěte dovolenou a zarezervujte tento skvělý poznávací zájezd do Číny za cenu 54990 Kč. Dopřejte si cestu za poznáním, na kterou se nezapomíná – prožijte Čínu jako cestovatel! A s případnou rezervací neotálejte, mohlo by se stát, že už nebudou volná místa.

Detail zájezdu a rezervace zde

Na co se můžete těšit:
Moderní velkoměsto Peking s jeho symboly
Velkolepá architektura Zakázaného města
Unikátní Velká čínská zeď (UNESCO)
Lamaistické a konfucianistické chrámy
Císařské hrobky panovnické dynastie Ming

Program zájezdu je následující:

1. DEN:
V odpoledních hodinách odlet přímým letem z Prahy.

2. DEN: Chrám nebes, jeden ze symbolů Pekingu
Celodenní prohlídka Pekingu. Uvidíme největší symboly města. Náměstí brány Nebeského klidu, Maovo mauzoleum a Chrám nebes.

V brzkých ranních hodinách přílet do Pekingu, transfer z letiště na hotel a ubytování.

Dopoledne začneme společnou prohlídku čínského hlavního města. Naší první zastávkou bude jedno z nejdůležitějších míst v Pekingu, rozlehlé náměstí u Brány Nebeského klidu (Tiananmen), které v minulosti bývalo centrem demonstrací a které představuje jakousi výkladní skříň čínského komunismu. Jeho ústředním bodem je Maovo mauzoleum, v němž si zájemci budou moci prohlédnout nabalzamované tělo známého čínského komunistického diktátora. Na náměstí uvidíme rovněž Bránu Nebeského klidu, na níž je zavěšen obrovský Maův portrét a odkud se nám nabídne působivý rozhled na celé prostranství, dále budovu Velké síně lidu, sídlo čínského parlamentu, budovy Čínského národního muzea a Muzea dějin Pekingu nebo červenou bránu Tiananmen, z níž Mao v roce 1949 vyhlásil založení Čínské lidové republiky.

Až si náměstí pořádně prohlédneme, vydáme se na jeho jižní stranu, kde projdeme Přední branou (Qiananmen), nejimpozantnější dochovanou součástí vnitřních městských hradeb. Procházkou po pěší zóně po chvíli dorazíme k impozantnímu Chrámu nebes, jednomu ze symbolů města, který se řadí k nejrozlehlejším chrámovým komplexům v celé zemi. Zde se čínský císař jakožto Syn Nebes přimlouval u duchů a božstev, modlil se a dával bohům oběti. Během prohlídky nás kromě chrámových budov jistě zaujme také tzv. Zeď ozvěn, která je dlouhá 65 metrů. To, co u ní zašeptáte na jedné straně, zřetelně uslyší váš partner na straně druhé.

Po prohlídce chrámu návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

3. DEN: Zakázané město v Pekingu
Dnes se vypravíme do nejvelkolepějšího architektonického areálu v celé Číně, do Zakázaného města.

Většinu dnešního dne věnujeme prohlídce ikonického Zakázaného města, nejvelkolepějšího architektonického areálu v celé Číně, posetého historickými budovami. V komplexu, dokončeném na počátku 15. století, žil v minulosti čínský císař, a právě odtud ovládal celou zemi.

Během naší procházky si prohlédneme Vnější nádvoří, které se rozkládá v srdci tohoto „města ve městě“. Obklopují je tři úchvatné palácové budovy, které jsou nezřídka domovem muzejních sbírek. Některé z nich budeme moci dokonce navštívit. Na nádvoří vejdeme ústřední bránou Nebeské čistoty a uvidíme také bránu Nejvyšší harmonie, v níž se dříve konaly opulentní hostiny, nebo síň Uchování harmonie se zdobeným trůnem, která je největší v celém paláci. Neopomineme si prohlédnout ani tzv. zeď Devíti draků, která je dlouhá více než 30 metrů a je zhotovena z barevných glazovaných dlaždiček. Dříve měla chránit císařské sídlo před zlými duchy.

Ze Zakázaného města vyjdeme až v pozdních odpoledních hodinách, a to severní branou nazývanou Brána Božské moci (Schenwumen), a vypravíme se do parku Jingshan. Ten se rozkládá na vyvýšeném pahorku, dříve byl přístupný pouze císaři a věřilo se, že kopec chrání sídlo panovníka před zlými duchy. Společně se vydáme k pavilonu Wanchengting, ze kterého se nám naskytne ohromující výhled na Zakázané město.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

4. DEN: Velká čínská zeď
Celodenní výlet k světoznámé Velké čínské zdi, zapsané na seznamu UNESCO, a poté návštěva areálu s působivými hrobkami mingských císařů.

V ranních hodinách se autobusem vypravíme k Velké čínské zdi, symbolu země známém po celém světě, která se vine krajinou v délce několika tisíc kilometrů a která vyžadovala práci statisíců dělníků. Společně se vydáme k snad nejoblíbenějšímu úseku zdi, do tzv. Badalingu, kde najdeme veškeré potřebné zázemí. Po zakoupení vstupenky si budeme moci prohlédnout Muzeum Velké čínské zdi, v němž se podrobně seznámíme s průběhem její stavby, a pak už se budeme moci po samotné zdi se strážními věžemi projít a užívat si nádherné výhledy na okolní divokou kopcovitou scenérii.

V odpoledních hodinách pak vyrazíme k areálu s působivými hrobkami císařů dynastie Ming. Odpočívá tu celkem 13 z 16 mingských panovníků. Podél přístupové cesty, tzv. Posvátné cesty, si prohlédneme 36 kamenných soch vojáků, zvířat či mystických tvorů a autobusem pak už budeme zajíždět k nejkrásnějším hrobkám areálu, které jsou rozesety na ploše cca 40 kilometrů čtverečních. Rozhodně nemineme vůbec první a také nejpůsobivější hrobku Changling, v níž odpočívá císař Yogle spolu se svou ženou a šestnácti konkubínami.

Navečer návrat autobusem zpět do Pekingu na ubytování.

5. DEN: Letní palác
Návštěva impozantního Letního paláce čínských císařů a nákupní třídy Wangfujing s večerním trhem s čínskými specialitami.

Dnešní dopoledne věnujeme prohlídce impozantního Letního paláce, který stojí uprostřed rozlehlého, parkově upraveného pozemku, jehož součástí jsou mimo jiné i tři jezera. Jak název napovídá, palác využívali čínští císaři se svým dvorem především v letních měsících, aby unikli před parnem a horkem v Zakázaném městě. Svůj dnešní vzhled získal převážně během 18. a 19. století. Společně uvidíme např. výstřední stavbu Mramorové lodi, projdeme se tzv. Dlouhou chodbou, kterou zdobí více než 14 000 maleb, a podíváme se také do Síně Milosrdenství a dlouhého života s trůnem císařovny Cixi.

Později odpoledne opustíme rozlehlý areál Letního paláce a vydáme se na nákupní třídu Wangfujing, na které to žije hlavně po setmění. Tato ulice je už od císařských dob centrem pekingského obchodu a dnes ji lemují nákupní centra, obchůdky i stánky pouličních prodejců. Největší atrakcí je večerní trh s čínskými specialitami. Zde budeme moci ochutnat tradiční čínské pochoutky, čerstvá masa na jehle, ovoce či zeleninu, ale také netradiční pochutiny vhodné pouze pro odvážlivce, jako např. škorpiony, všemožný hmyz nebo mořské ježky. Bude jen na vás, kterou z lahůdek během individuálního volna vyzkoušíte.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

Další skvělé poznávací zájezdy cestovní kanceláře Radynacestu.cz najdete ZDE


6. DEN: Tradiční vesnice Chuandixia
Z hlavního města dnes zamíříme na krásný čínský venkov a prohlédneme si tradiční obydlí.

Dnes se vydáme za brány hlavního města, abychom poznali, jak se žilo a leckde stále žije na čínském venkově. Naším cílem bude vesnice Chuandixia s malebnou polohou na strmém úbočí, která je oceňována díky své zachovalé vesnické architektuře z období dynastií Ming a Čching. Do vesnice vstoupíme přes část zvanou Double Rock, pojmenovanou podle dvou skal, které vchod ohraničují. Společně se projdeme zdejšími úzkými uličkami a prohlédneme si tradiční obydlí, kamenný ruční mlýn nebo obydlí starosty. Vystoupáme také na zdejší vyhlídku, ze které se nám naskytne působivý výhled na celé údolí, vesnici a její okolí.

V pozdních odpoledních hodinách návrat autobusem do Pekingu, individuální volno. Ve večerních hodinách mohou zájemci fakultativně navštívit tradiční divadelní show s úchvatnými efekty, hudbou, ukázkou kung-fu, baletními a akrobatickými čísly.

Návrat na hotel ve večerních hodinách s průvodcem nebo individuálně.

7. DEN: Tradiční čtvrť v Pekingu
Dnes nás čeká prohlídka Národního olympijského stadionu a tradiční pekingské hutongy.

Po snídani se vypravíme k ohromné futuristické stavbě Národního olympijského stadionu, který připomíná obrovské ocelovo-betonové ptačí hnízdo. Stadion byl postaven u příležitosti olympijských her v roce 2008 spolu s rozlehlými parky, olympijskou vesnicí a dalšími stavbami. Společně se vydáme na prohlídku této stavby, která bývá řazena mezi nejpozoruhodnější na světě.

Po čase stráveném u svědků pekingské olympiády se vypravíme na procházku pekingskými hutongy, tradičními úzkými uličkami s domky místních obyvatel s typickými vnitřními dvorky. Zde na nás dýchne kouzlo starého Pekingu a budeme si na chvíli připadat, jako bychom se ocitli ve zcela jiném městě z dávných dob. V současné době bohužel tradiční hutongy mizí kvůli modernější zástavbě, přesto ještě některé zůstaly v centru města zachovány.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

8. DEN: Lamaistický chrám Yonghegong
Návštěva pestrobarevného areálu Lamaistického chrámu Yonghegong a poté přesun ke Konfuciovu chrámu.

Ráno dorazíme k pekingskému Lamaistickému chrámu Yonghegong, spravovanému jednou z odnoží tibetského buddhismu, který bývá označován za nejkrásnější chrámový komplex v celém Pekingu. Pestrobarevný areál založený v 17. století nás okouzlí svými pěti síněmi, v nichž si prohlédneme sochy Smějícího se Buddhy nebo Čtyř nebeských králů. Ve vysokém pavilonu Wanfu uvidíme sochu tzv. Budoucího Buddhy, která je vysoká 17 metrů a je vyrobená z jednoho kusu santalového dřeva. Na závěr prohlídky budeme ještě moci prozkoumat zdejší muzeum s artefakty tibetského buddhismu, např. rodokmeny jednotlivých dalajlámů.

Následně se přesuneme k nedalekému Konfuciovu chrámu, který je druhým největším konfucianistickým chrámem v Číně a představuje klidnou oázu v ruchu velkoměsta. Tento chrámový komplex obklopený cypřiši byl založen již v roce 1302 a později se dočkal rozšíření. Prohlédneme si mimo jiné hlavní síň Dachengdian se sochou Konfucia a jeho žáků nebo některé ze stovek kamenů se jmény úspěšných absolventů největší konfuciánské zkoušky.

Ve večerních hodinách návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

9. DEN: Panoramatický pohled na Peking
Sobota 4. května: Volno k nákupům, návštěvě muzeí, atrakcí a nasání atmosféry tohoto jedinečného města.

Dnes bude možnost individuálního volna, které každý může využít k tomu, aby navštívil místa, která by si v Pekingu ještě přál vidět. Doporučujeme návštěvu některého z čínských muzeí – Čínské národní muzeum je údajně největším na světě a dozvíte se v něm o dlouhé historii země, v Muzeu dějin Pekingu si na pěti podlažích prohlédnete na 200 tisíc exponátů a milovníci vojenství určitě neminou Čínské vojenské historické muzeum. Alternativou může být třeba prohlídka starobylého Paláce prince Gonga, obklopeného tradičními hutongy.

10. DEN: Pandy v pekingské zoo
Poslední den navštívíme Pekingskou ZOO, kde uvidíme vzácné živočišné druhy. V pozdních večerních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do ČR.

Poslední den věnujeme návštěvě Pekingské ZOO, abychom si nenechali ujít jednu z ikon Číny – pandu velkou. Pohled na tyto roztomilé živé plyšové medvídky, pokojně žvýkající bambus, bude jistě patřit k největším zážitkům. Kromě pand a běžných zvířat jsou zde k vidění i vzácné živočišné druhy, jako je kočkodan zlatý, jelen bělohubý nebo japonský národní symbol „tančo“ – jeřáb mandžuský, symbol štěstí a věrnosti. Součástí ZOO je i pekingské Akvárium, moderní expozice, kde můžeme zhlédnout nejrůznější obyvatele vodní říše, ale i deštný prales, korálový útes nebo představení cvičených delfínů či jiných obyvatel ZOO.

Ve večerních hodinách transfer z hotelu na letiště a odlet zpět do ČR.

11. DEN:
V brzkých ranních hodinách přílet zpět do Prahy.

VÁŠ PRŮVODCE NA CESTY

Pro lepší orientaci na vašich cestách doma i ve světě doporučujeme světoznámé průvodce LONELY PLANET se kterými se na vaší dovolené nejen neztratíte, ale poznáte i mnoho zajímavých míst a památek.
Průvodce Lonely Planet zakoupíte přímo v eshopu vydavatele

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Aby vás na cestách nezaskočily nějaké nepříjemnosti, nezapomeňte si sjednat to správné cestovní pojištění. Kromě zdraví si můžete pojistit zavazadla, zpoždění letu, ale i odpovědnost za nechtěně způsobené škody.
Cestovní pojištění, které bude odpovídat vašim představám a cenovým možnostem vybírejte ZDEVelký okruh Čínou

14.7.-28.7.2019 , Snídaně

72 490 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,


Plavby čínským vnitrozemím

18.7.-30.7.2019 , Snídaně

72 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,


Čína – Perly říše středu

16.8.-27.8.2019 , Dle programu

46 490 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,


Čína – Mongolsko

9.9.-20.9.2019 , Snídaně

69 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,


Čína jako nikdy předtím

20.9.-27.9.2019 , Snídaně

31 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3.5,


Velká cesta Čínou s návštěvou Hong Kongu a Macaa

20.9.-3.10.2019 , Dle programu

79 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)


Čína – Tibet – Nepál – Indie

21.9.-6.10.2019 , Snídaně

119 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,


Malý okruh Čínou

5.10.-13.10.2019 , Polopenze

29 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,


Čína | Císařská hlavní města Říše středu

4.10.-15.10.2019 , Polopenze

49 980 Kč

Doprava: Letecky ()


Malý okruh Čínou + Datong

5.10.-18.10.2019 , Dle programu

61 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3.5,


Čínská mozaika

12.10.-23.10.2019 , Plná penze

57 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)


Čínská mozaika

12.10.-23.10.2019 , Polopenze

57 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,


Z Nepálu do Tibetu

11.10.-24.10.2019 , Snídaně

99 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,


Čínské metropole rychlovlakem

19.10.-27.10.2019 , Polopenze

39 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,


Čínské metropole rychlovlakem

19.10.-27.10.2019 , Polopenze

39 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)


Krásy jižní Číny

16.10.-29.10.2019 , Polopenze

89 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,


Čína – Tibet – Nepál – Indie – Posvátná místa Himálaje

11.10.-6.11.2019 , Dle programu

105 900 Kč

Doprava: Letecky (Praha)


To nejlepší z Číny + LEGENDÁRNÍ TERAKOTOVÁ ARMÁDA (letecky z Prahy)

Peking, Čína
21.11.-29.11.2019 , Snídaně

69 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,