Booking.com

To nejlepší z Tenerife + plavka lodí Atlantikem (poznávací zájezd)

11. 6. 2018

Hurá na Kanáry – dechberoucí národní parky, strhující příroda, jedinečné vulkanické pláže, svěží vůně Atlantiku… Chcete to zažít? Průvodce cestovní kanceláře Radynacestu.cz vám ukáže největší z Kanárských ostrovů jako nikdo jiný. Největší zajímavosti Tenerife z první ruky: sopka Pico del Teide, Kolumbovo město San Sebastian, nádherná Orotava i metropole Santa Cruz. Navíc koupání v moři a plavba katamaránem za delfíny a velrybami. Exotika pro pravé cestovatele? Prožijte ji na Tenerife! Termín 8 denního poznávacího zájezdu je 3.10. – 10.10.2018 a jeho součástí je ubytování ve 3* hotelu s polopenzí. Cena činí 23990 Kč a odlet je z Ostravy – Krakva.

Detail zájezdu a rezervace zde

Na co se můžete těšit:
Nejvyšší španělská hora Pico del Teide
Nádherné sopečné i saharské písečné pláže
Kouzelné šlechtické město Orotava
Pozorování delfínů a velryb přímo v oceánu
Relax a koupání v letovisku Puerto de la Cruz

Program zájezdu je následující:

1. DEN – Cesta na letiště, let na Tenerife a po příletu přesun na hotel a následné ubytování.
Odjezd z Ostravy na letiště do Krakova – odvoz je v ceně zájezdu: u vybraných termínů navíc VIP vyzvednutí u domu. Odlet z Krakova na Tenerife, po příletu následuje transfer z letiště do letoviska Puerta de la Cruz, příjezd do hotelu a ubytování.

V ceně zájezdu VIP vyzvednutí u domu

2. DEN – Malebné městečko Puerto de la Cruz
Po dopolední informační schůzce nás dnes čeká seznámení s městem Puerto de la Cruz.

Vydáme se prozkoumat historické město Puerto de la Cruz, které se nachází na severu ostrova v nejúrodnějším údolí Orotava. Město s 30 tisíci obyvateli je jedním z nejoblíbenějších letovisek na Kanárských ostrovech, a to zejména díky množství turistických atrakcí, které je možné navštívit i ve dnech, kdy nesvítí slunce.

Město je atraktivní zejména svým starým centrem s balkónovými domy, palmovými náměstími a rybářskými kostely, pobřežní promenádou s mořskými bazény Lago Martiánez, bary, restauracemi a cukrárnami. Vulkanická pláž Playa Jardín a její plážová zahrada je skutečným parkem s pobřežní promenádou kolem pláží.

Mezi další atrakce města patří Loro Park, Botanická zahrada nebo Orchidárium.

3. DEN – Útesy Los Gigantes na Tenerife
Dnešní den se budeme věnovat krásám přírody Kanárských ostrovů a užijeme si plavbu katamaránem kolem západního pobřeží ostrova Tenerife.

Po snídani nás autobus odveze na jih ostrova do Playa de las Americas, kde se nacházejí největší turistická letoviska. Zde se nalodíme a přibližně čtyři hodiny strávíme na moři, poplujeme kolem západního pobřeží ostrova do oblasti přirozeného výskytu kulohlavců, delfínů a velryb a při troše štěstí je budeme sledovat v jejich přirozeném prostředí. Nejkrásnější částí je plavba kolem Gigantických skal (Los Gigantes), tyto útesy jsou vysoké až 800 metrů a zdejší podmořský svět je rájem pro potápěče. Uprostřed skal se nachází stejnojmenná pláž, kam ústí soutěska Maska a právě zde se můžeme přímo z paluby lodě vykoupat.

Pro klienty, kteří nebudou mít o výlet zájem nebo trpí mořskou nemocí, bude zajištěn náhradní program v Puerto de la Cruz.

4. DEN – Budova Auditoria v městě Santa Cruz
Čeká nás celodenní výlet do severního cípu ostrova Tenerife. Kromě návštěvy hlavního města Santa Cruz a města San Cristobal de la Laguna dnes také budeme mít možnost osvěžit se v moři.

San Cristobal de la Laguna má velmi dobře zachovalé historické centrum se šlechtickými paláci, kláštery a kostely, a proto bylo zařazeno mezi památky světového dědictví UNESCO. Jedná se rovněž o původní hlavní město, sídlo biskupa s nejstarší univerzitou na Kanárských ostrovech. Prohlídku začneme na Plaza del Adelantado – náměstí obklopené domy s balkóny jako Palacio de Nava, Ayuntamiento a Casa de los Capitanes Generals. Z náměstí vede jedna z nejkrásnějších ulic směrem ke katedrále a končí u nejstaršího kostela města Nuestra Seňora de la Concepción, jehož nápadná sedmipatrová zvonice je považována za symbol La Laguny.

Odpoledne se přesuneme až na severovýchodní výběžek nad hlavním městem – poloostrov Anága. Místo není příliš turisticky navštěvováno, a tudíž si zachovalo jedinečnou přírodu. Pohoří fascinuje rozeklanými skalisky a hustým zeleným porostem. Hory střídají obrovská údolí spadající až k moři. Zastavíme se na saharské pláži Las Teresitas, kde budeme mít možnost se vykoupat a závěrem dne ještě společně navštívíme hlavní město Santa Cruz.

5. DEN – Lyceum Taoro v La Orotava
Neděle 7. října: Tentokrát se přesuneme na sever ostrova, kde budeme poznávat šlechtické město Orotava.

Město Orotava je právem přezdíváno perlou ostrova: má krásně dochované historické centrum s řadou paláců, kostelů a balkónových domů. Procházku zahájíme na náměstí Konstituce s dominikánským kostelem a klášterem a u zahrad Marqéze De la Quinta Roja. Navštívíme hlavní kostel Neposkvrněného početí a zastavíme se u radnice, místa pořádání jednoho z nejkrásnějších svátků Tenerife, slavnosti Božího těla.

Prudké stoupání nám kompenzuje návštěva slavných balkónových domů a půldenní návštěvu Orotavy zakončíme v kavárně šlechtického domu Casa Lercaro s jedinečným výhledem na údolí.

Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

6. DEN – Symbol Tenerife strom Dragon tree
Pondělí 8. října: Dnešní celodenní výlet nás zavede za nejkrásnější přírodou ostrova Tenerife. Projedeme několika vegetačními pásmy od nejúrodnějšího údolí Orotava až po nejvyšší vrchol Pico del Teide a uvidíme mimo jiné lávové městečko či nejstarší rostlinu ostrova!

Výlet zahájíme prudkým stoupáním do centra ostrova. Poté nás přivítá Národní park Las Cañadas del Teide, který byl právem zařazen mezi zajímavosti UNESCO. Projížďka po dně kráteru značně připomíná průjezd měsíční krajinou: lávová pole úžasných barev, různé sopky a vulkány včetně majestátně se tyčící sopky Pico del Teide (3 718 metrů n. m.), nejvyššího vrcholu Španělska. Fakultativní výjezd lanovkou pod vrchol.

Adrenalinovým zážitkem bude následující průjezd horskou roklí Masca a zastávka ve stejnojmenné malebné vesnici na dně soutěsky, kam se dostaneme úzkou silnicí, čítající stovky serpentin a vedoucí po hraně 600 metrů hluboké rokle.

Odtud se již vracíme severně k městům Garachico a Icod de los Vinos. Garachico, bohaté město zničené výbuchem sopky a později znovu vykopané z lávového popela, přímo vybízí k procházce. Icod de los Vinos se pyšní nejstarší rostlinou ostrova, tzv. Dračím stromem.

7. DEN – Kanárský ráj – ostrov La Gomera
Úterý 9. října: Tento den je určen pro individuální program, případně výlet na vedlejší ostrov La Gomera.

V rámci individuálního programu doporučujeme plážování u moře na některé z kouzelných pláží kolem Puerto de la Cruz (Playa Jardín nebo Playa Martiánez). Zájemci si také mohou užít atmosféru města, kde mezi další atrakce patří například Loro Park, Botanická zahrada nebo Orchidárium.

V případě zájmu se můžeme vydat trajektem na ostrov La Gomera. Neodepřeme si návštěvu Národního parku Garajonay s vavřínovými lesy, dále známé Kolumbovo město – San Sebastian a kouzelné vyhlídky na malebná terasovitá údolí. V ceně je zahrnut i další nezapomenutelný zážitek – oběd s ukázkou pískacího jazyka.

Tento fakultativní výlet není zahrnut v ceně zájezdu.

8. DEN
Transfer z hotelu na letiště, následuje odlet do Krakova a návrat zpět do Ostravy.

VÁŠ PRŮVODCE NA CESTY

Pro lepší orientaci na vašich cestách doma i ve světě doporučujeme světoznámé průvodce LONELY PLANET se kterými se na vaší dovolené nejen neztratíte, ale poznáte i mnoho zajímavých míst a památek.
Průvodce Lonely Planet zakoupíte přímo v eshopu vydavatele

CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Aby vás na cestách nezaskočily nějaké nepříjemnosti, nezapomeňte si sjednat to správné cestovní pojištění. Kromě zdraví si můžete pojistit zavazadla, zpoždění letu, ale i odpovědnost za nechtěně způsobené škody.
Cestovní pojištění, které bude odpovídat vašim představám a cenovým možnostem vybírejte ZDEGran Meliá Palacio De Isora

Tenerife, Kanárské ostrovy
17.6.-28.6.2019 , Polopenze

49 400 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, hodnocení: 9.6
Hotel na mapě


Hard Rock Tenerife

Tenerife, Kanárské ostrovy
21.6.-28.6.2019 , Polopenze

35 400 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,
Hotel na mapě


Best Tenerife

Tenerife, Kanárské ostrovy
5.7.-12.7.2019 , Polopenze

29 716 Kč

Doprava: Letecky (Budapešť)
Hvězdiček: 4,


Laguna Park Ii

Tenerife, Kanárské ostrovy
9.7.-16.7.2019 , Polopenze

28 001 Kč

Doprava: Letecky (Vídeň)
Hvězdiček: 2, hodnocení: 9.7


Adrian Hotels Colón Guanahaní

Tenerife, Kanárské ostrovy
15.7.-22.7.2019 , Plná penze

31 898 Kč

Doprava: Letecky (Brno)
Hvězdiček: 4,


Ponderosa

Tenerife, Kanárské ostrovy
11.7.-25.7.2019 , Snídaně

33 341 Kč

Doprava: Letecky (Vídeň)
Hvězdiček: 3, hodnocení: 6.9


Los Olivos Beach Resort

Tenerife, Kanárské ostrovy
19.7.-26.7.2019 , All Inclusive

28 800 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3, hodnocení: 8.3


Aguamar

Tenerife, Kanárské ostrovy
15.7.-29.7.2019 , Polopenze

38 100 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Brno)
Hotel na mapě


Hovima Santa Maria

Tenerife, Kanárské ostrovy
2.8.-9.8.2019 , Polopenze

24 518 Kč

Doprava: Letecky (Budapešť)
Hvězdiček: 3, hodnocení: 8.6
Hotel na mapě


Gf Noelia

Tenerife, Kanárské ostrovy
27.7.-10.8.2019 , All Inclusive

45 526 Kč

Doprava: Letecky (Vídeň)
Hvězdiček: 3,


Marola-Portosin

Tenerife, Kanárské ostrovy
3.8.-17.8.2019 , Polopenze

54 100 Kč

Doprava: Letecky (Vídeň)
Hvězdiček: 2,


Gran Hotel Bahía Del Duque Resort & Spa

Tenerife, Kanárské ostrovy
9.8.-19.8.2019 , Polopenze

58 100 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5, hodnocení: 9.4
Hotel na mapě


Meliá Jardines Del Teide

Tenerife, Kanárské ostrovy
17.8.-31.8.2019 , All Inclusive

57 860 Kč

Doprava: Letecky (Vídeň)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 8.7
Hotel na mapě


Hotel Tigaiga

Tenerife, Kanárské ostrovy
17.8.-31.8.2019 , Snídaně

37 437 Kč

Doprava: Letecky (Vídeň)
Hvězdiček: 4,


Coral Ocean View

Tenerife, Kanárské ostrovy
30.8.-6.9.2019 , Snídaně

25 054 Kč

Doprava: Letecky (Budapešť)
Hvězdiček: 4,


Hotel Botanico & The Oriental Spa Garden

Tenerife, Kanárské ostrovy
2.9.-9.9.2019 , Polopenze

32 169 Kč

Doprava: Letecky (Brno)
Hvězdiček: 5,
Hotel na mapě


Blue Sea Costa Jardin & Spa (E

Tenerife, Kanárské ostrovy
2.9.-9.9.2019 , All Inclusive

27 530 Kč

Pobytové, Novomanželská sleva
Doprava: Letecky (Brno)
Hvězdiček: 4,


Green Garden Resort And Suites

Tenerife, Kanárské ostrovy
12.9.-19.9.2019 , Polopenze

25 322 Kč

Doprava: Letecky (Vídeň)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9.4
Hotel na mapě


Alexandre Troya

Tenerife, Kanárské ostrovy
9.9.-23.9.2019 , Snídaně

30 108 Kč

Pobytové, Novomanželská sleva
Doprava: Letecky (Brno)
Hvězdiček: 4,


Apartamentos Aguamar

Tenerife, Kanárské ostrovy
14.9.-28.9.2019 , Snídaně

30 539 Kč

Doprava: Letecky (Vídeň)
Hvězdiček: 3,


Spring Hotel Bitacora

Tenerife, Kanárské ostrovy
23.9.-7.10.2019 , All Inclusive

64 443 Kč

Doprava: Letecky (Budapešť)
Hvězdiček: 4,
Hotel na mapě


Taburiente

Tenerife, Kanárské ostrovy
30.9.-7.10.2019 , Plná penze

29 400 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Brno)
Hvězdiček: 4,


Blue Sea Lagos De Cesar

Tenerife, Kanárské ostrovy
30.9.-7.10.2019 , Polopenze

18 400 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Brno)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 7.8
Hotel na mapě


Iberostar Bouganville Playa

Tenerife, Kanárské ostrovy
3.10.-10.10.2019 , Snídaně

25 100 Kč

Doprava: Letecky (Katovice)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9.4
Hotel na mapě


Alexandre Hotel Gala

Tenerife, Kanárské ostrovy
28.9.-12.10.2019 , Snídaně

38 559 Kč

Doprava: Letecky (Vídeň)
Hvězdiček: 4, hodnocení: 9
Hotel na mapě