Booking.com

Parní vlak ČD vyrazí na parní víkend v železničním muzeu v Lužné u Rakovníka

4. 5. 2018

Tuto sobotu a neděli 5. a 6. května vypraví České dráhy parní vlak z pražského hlavního nádraží do Lužné u Rakovníka, kde bude připraven parní víkend v železničním muzeu Českých drah. Milovníci železniční historie si můžou oba dva dny naplánovat také krátký výlet parním vlakem z Lužné do Rakovníka nebo v sobotu až do Žatce.

Parní vlak do Lužné u Rakovníka vyjede v sobotu i v neděli z pražského hlavního nádraží v 8:54 a pojede přes Zličín, Hostivici, Kladno a Stochov. Příjezd do Lužné u Rakovníka bude v 11:13. Zpět do Prahy se bude vlak vracet v 16:00, příjezd zpět na hlavní nádraží bude v 18:11. Během dne budou připravené také dvě jízdy z Lužné do Rakovníka a zpět, odjezdy budou vždy v 9:47 a 13:48.

V sobotu 5. května pojede z Prahy hl.n. do Lužné u R. lokomotiva 475.179 „Šlechtična“, která také poveze vlak z Lužné u Rakovníka do Žatce. Mezi Lužnou a Rakovníkem jsou plánované dvě jízdy tam a zpět, parní vlak potáhne lokomotiva 534.0323 „Kremák“. Vlak z Lužné do Prahy hl.n. pak poveze lokomotiva 477.043 „Papoušek“.

V neděli 6. května pojede v čele vlaku z Prahy hl.n. do Lužné u Rakovníka lokomotiva 477.043 „Papoušek“. Mezi Lužnou a Rakovníkem pojede dvakrát tam a zpět vlak s lokomotivou 534.0323 „Kremák“ a z Lužné do Prahy pojede v čele vlaku lokomotiva 475.179 „Šlechtična“.

Po oba víkendové dny se v ČD Muzeu v Lužné u Rakovníka uskuteční předvedení všech zúčastněných parních lokomotiv na točně, a to od 12:00 a od 15:00 hod. Zájemci se budou moci svézt po úzkorozchodné drážce nebo si prohlédnout výstavu železničních modelů a kolejišť v měřítku 0, H0 a TT.

Více na stránce dopravce www.cd.cz

TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ

Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.
Ty nejlepší hotely a penziony vyhledávejte zde