Booking.com

Pláž Petra tou Romiou: místo, kde se zrodila bohyně lásky Afrodita

15. 4. 2019

Ostrov Kypr je opředen řadou bájí a legend, přičemž mnohé z nich se pojí s bohyní krásy a lásky Afroditou. A tak není divu, že zde narazíte na nádherou Afroditinu pláž, kde se podle legendy každoročně sama Afrodita vynoří z přílivu nejen očištěná, ale ještě krásnější a znovu panenská.

Místo, kde se zrodila bohyně lásky Afrodita

Nádherná zátoka Petra tou Romiou se nachází v jihozápadní části Kypru, nedaleko města Pafos. Její název by se doslovně dal přeložit jako Římanova skála, i když neoficiálně se jí neřekne jinak než Afroditina pláž, neboť právě zde zde údajně zrodila z bílé mořské pěny, oplodněné mužstvím boha nebes Úrana, krásná bohyně lásky a krásy Afrodita.

Ačkoliv legenda o jejím zrození nezní příliš romanticky, jakmile pláž spatříte, pochopíte, že krásnější místo si snad ani zvolit nemohla. Pláž Petra tou Romiou má jedinečnou atmosféru, která vás doslova uhrane. Na Kypru snad nenajdete romantičtější místo pro dlouhé rozjímání, relaxování, pozorování západu slunce a nasátí jedinečné atmosféry.

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.