Booking.com

Plaza de la Catedral: náměstí, které je považováno za nejkrásnější v Havaně

29. 3. 2019

Náměstí Plaza de la Catedral je právem považováno za nejkrásnější havanské náměstí, jehož dominantou je barokní katedrála Neposkvrněného početí Panny Marie. Vnitřek katedrály je překvapivě skromný, v minulosti se zde však ukrývaly ostatky Kryštofa Kolumba. Dnes se na tomto dlážděném náměstí rozprostírá barevný trh řemeslníků a turisté vysedávají v oblíbené venkovní kavárně El Patio.

Museo de Arte Colonial

Zvláštní pozornost si na náměstí Plaza de la Catedral zaslouží Museo de Arte Colonial umístěné v zářivém paláci Palacio de los Condes de Casa Bayona, pocházejícím z roku 1720, který dnes funguje jako muzeum Museo de Arte Colonial s koloniálním nábytkem ze 17. a 18. století a dekorativním uměním.

Mezi exponáty patří kusy porcelánu se scénickými obrazy Kuby, sbírka okrasných květin a řada jídelních setů. Nikde jinde na Kubě nenaleznete lepší místo, kde se můžete dozvědět více o koloniálním umění.

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.