Booking.com

Plaza de Vieja: místo, které si právem zaslouží nálepku architektonicky nejrozmanitějšího náměstí v Havaně

4. 3. 2019
Publikoval:
67 přečtení

Fascinující a trefně pojmenované náměstí Plaza de Vieja nebo také Staré náměstí je ukázkou grandiózní a elegantní architektury, která vás jednoduše učaruje. Pestrobarevné domy, pocházející z 15. století, které si v té době nechávali stavět ti nejbohatší občané Kuby, aby ze svých balkonů mohli sledovat býčí zápasy, veřejné popravy, obchodování s otroky či dění na tržištích, jsou jeho největších lákadlem.

Architektonicky nejrozmanitější náměstí v Havaně

Náměstí Plaza Vieja si nepochybně zaslouží nálepku architektonicky nejrozmanitějšího náměstí v Havaně, neboť se tu kubánská koloniální a barokní architektura prolíná s secesním stylem inspirovaným Antoniem Gaudím.

Průvodce nám všichni chválí. Tam, kam jezdí, se vyznají lépe než místní. Ukážou vám místa o kterých se běžně nepíše. Nejsme obyčejná cestovka

Z garáží kavárny a restaurace

Nádherné náměstí dnes poskytuje vše, po čem jen vášnivý turista touží, od kaváren, restaurací, až po luxusní apartmány, umělecké galerie, muzea a prodejny suvenýrů. Těžko uvěřit, že ještě nedávno bylo toto místo nehezkou podzemní garáží, kterou zde nechal vytvořit diktátor Batista.

To se změnilo až s uvedením náměstí Havana Vieja na Seznam světového dědictví UNESCO, díky kterému získalo novou tvář a je dnes ideálním místem, kde můžete posedět v některé z místních kavárech za doprovodu rytmické živé kubánské hudby. Z kaváren či restaurací stojí za návštěvu Café el Escorial, kde si můžete vychutnat jednu z nejlepších káv ve městě.

Kouzlo města si můžete užít i v Café Bohemia či fantastické restauraci s nabídkou tapas Azúcar. Snad nejvíce překvapující mezi nabídkami náměstí je Taberna de la Muralla, malý pivovar, kde můžete ochutnat to nejlepší točené pivo na Kubě.

Co zde uvidíte

Na jihozápadním rohu náměstí spatříte nádherný palác Casa de los Condes de Jaruco pocházející z 18. století, který byl přestavěn na galerii, kde si můžete prohlédnout výstavy domorodých kubánských malířů a současných umělců. Rozhodně tuto budovu doporučujeme navštívít, i když umění příliš neholdujete. Z jehího balkónu se vám totiž naskytne nádherný výhled na celé náměstí.

Na opačné straně náměstí naleznete dům Casa de Juan Rico de Mata, ve kterém se nachází galerie současných fotografií umělců z Kuby i ze zahraničí.

V severovýchodním rohu, na střeše žluto-bílé budovy, se nachází Cámera Oscura, která též poskytuje nádherný výhled na město a okolní krajinu. Srdcem náměstí je pak krásná kašna z carrařského mramoru, kterou naleznete uprostřed náměstí.

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.