Booking.com

Podzimní dovolená na Tenerife letecky na týden all inclusive od 18030 Kč

8. 7. 2017
429 přečtení

Pokud přemýšlíte kam v podzimním období vyrazit na dovolenou, můžeme vám nabídnout tip na ostrov Tenerife. Ostrov Tenerife neboli ostrov věčného jara je svou rozlohou největším ostrovem Kanárského souostroví, zabírá 2034 čtverečních kilometrů měří 269 km a má 650 tisíc obyvatel. Hlavním městem je už od 19. století Santa Cruz, které je zároveň velmi důležitým přístavem.

O Tenerife se často mluví jako o malém kontinetu. Ostrov má tvar trojúhelníku a díky oblastem s různými klimatickými podmínkami se na něm můžete setkat s různými rostlinami i zvířaty. Kde jinde v Atlantiku můžete během chvilky shlédnout plantáže banánů a zanedlouho potom se už koulovat v zasněžených horách?

Uprostřed Tenerife se nachází nejvyšší hora celého Španělska Pico del Teide. Tyčí se do výšky 3718 metrů nad mořem. Horolezci považují její zdolání za velmi náročné, protože na vrchol vystupují téměř od hladiny moře. Hora je symbolem ostrova a můžete ji vidět z kteréhokoliv místa na Tenerife. Je to dodnes činná sopka. Dvě stě metrů pod vrchol vede lanová dráha.

Sever ostrova je vždy o něco chladnější a častěji zde prší, ale je neuvěřitelně zelený, plný banánových plantáží (hlavní zemědělský produkt ostrova), neustále kvetoucích stromů a keřů. Vánoce na Kanárských ostrovech jsou ve znamení květů vánočních hvězd, které rostou všude prakticky jako plevel.

Turistická sezóna na Tenerife nikdy nekončí. Vrcholí na Silvestra a v období karnevalu. V jejich velikosti drží Tenerife druhé místo na světě, hned po Riu de Janeiru. Podnebí je celý rok jarní, přes den se teplota pohybuje mezi 25 – 29 °C, noci jsou chladnější a delší. Na Tenerife tedy máte možnost strávit ideální léto s příznivými teplotami nebo zimu, během níž se zahřejete.

Na podzim sedá letecký zájezd na Tenerife pořídit již od nějakých 18 tisíc korun. V nabídce cestovní agentury INVIA.cz se dá nejlevnější týdenní pobyt na ostrově Tenerife s ubytováním ve tříhvězdičkovém hotelu a se stravováním all inlusive pořídit v termínu 23.10. – 30.10.2017 již za 18030 Kč, a to v hotelu Perla Tenerife.

Hotel má 130 pokojů. Hosté mají k dispozici vstupní halu s recepcí. Do všech poschodí lze vyjít po schodech nebo pohodlně vyjet výtahem. V objektu je hotelový sejf a směnárna. Ve společných prostorách se mohou hosté přes WiFi připojit k internetu. V objektu se nachází restaurace, kavárna a bar. Základní potřeby si mohou hosté koupit v supermarketu. Je tady také hezká zahrada. Je zde TV místnost. Hotel nabízí službu hlídání dětí, lékařskou službu a prádelnu. Hosté mohou využít shuttleservis.

Všechny levné zájezdy na Kanárské souostroví na ostrov Tenerife můžete vybírat kliknutím na tento odkaz