Booking.com

Předvánoční trhy a adventní výlety s RegioJetem

22. 11. 2018

Češi letos ve velké míře využijí vlakových a autobusových spojů RegioJet na předvánoční trhy a výlety během adventu do mnoha typicky předvánočních destinací, jako jsou Vídeň, Drážďany, Berlín nebo Praha či Brno. Z destinací v blízkém zahraničí se právě například Vídeň a Drážďany se těší největší popularitě – díky častému a rychlému spojení vlaky nebo autobusy RegioJet, s tím, že například v sobotu 1. prosince je první ranní vlakový spoj z Prahy a Brna do Vídně již nyní zcela vyprodán a podobně je tomu v opačném směru u večerního spoje s odjezdem v 18.30 z Vídně do Brna a Prahy.

Právě cestování vlakem do Vídně příchod RegioJetu výrazně zlevnil – cena jednosměrné jízdenky z Prahy do Vídně začíná na 375 Kč, z Brna pak na 175 Kč. Vlaky RegioJet spojují Prahu a Brno s Vídní 4x denně v každém směru a jsou ideální pro jedno i vícedenní výlety právě například na vyhlášené vánoční trhy v rakouské metropoli. První trhy ve Vídni začaly už 16. listopadu, další se otevírají během prvního adventního víkendu a končí pak 31. prosince, některé dokonce až 6. ledna 2019.


Vedle Vídně se velké popularitě těší předvánoční výlety do historických Drážďan – a to zejména na tamní vyhlášený vánoční trhy Striezelmarkt, který letos slaví 584 let. Trhy v Drážďanech začínají 28. 11. a končí 24. 12. 2018. RegioJet provozuje autobusové spojení mezi Prahou a Drážďany až 8x denně v každém směru a ceny za jednosměrnou jízdenku začínají na 269 Kč.

Populární jsou předvánoční výlety také do dalších destinací.
Návštěvu předvánočního Berlína turisté začínají na největším a nejrozlehlejším Gendarmenmarktu. Najdou zde klasické stánky se sortimentem tradičního občerstvení. Voní tu grilované klobásy, pečené kaštany nebo zázvorové perníčky. Ukázky tradičních řemesel uvidíte v obřích stanech. Naproti zámku Charlottenburg pak najdou zajímavý jarmark ve stylu biedermeiera. Vánoční trhy jsou ale v Berlíně i na mnoha dalších místech. Autobusy RegioJet spojují Prahu s Berlínem až 8x denně v každém směru a cena jednosměrné jízdenky začíná na 390 Kč.

Návštěvníci vánočních trhů v Budapešti obdivují na náměstí Vörösmarty nebo před bazilikou svatého Štěpána maďarské lidové umělce či drobné řemeslníky a jejich rukodělné výrobky s vánoční tematikou. Adventní atmosféru dokresluje vůně ostrých maďarských klobás, langošů, perníčků, skořice, svařeného vína i jehličí, linoucí se po celé Budapešti. Autobusy RegioJet spojují Prahu a Brno s Budapeští 4x denně v každém směru a cena jednosměrné jízdenky začíná na 299 Kč z Brna a 399 Kč z Prahy.


CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ

Aby vás na cestách nezaskočily nějaké nepříjemnosti, nezapomeňte si sjednat to správné cestovní pojištění. Kromě zdraví si můžete pojistit zavazadla, zpoždění letu, ale i odpovědnost za nechtěně způsobené škody.
Cestovní pojištění, které bude odpovídat vašim představám a cenovým možnostem vybírejte ZDE


Nádherné jsou vánoční trhy v polském Krakově. Ve stáncích na náměstí Rynek Główny se prodávají výlučně ruční výrobky místních umělců. Vánoční náladu dokreslují zvuky koled nebo unikátní krakovské szopky – pouliční betlémy s barevnými loutkami. Turisté mohou ochutnat také tradiční polské pokrmy a nápoje – například bigos, žebírka nebo uzený sýr s brusinkami. K pití se podává svařák, čaj s třešňovou vodkou nebo místní specialita – pitný med. RegioJet nabízí spojení do Krakova jednou denně – a to v kombinaci vlaku a autobusu s garantovaným přestupem na nádraží Ostrava-Svinov. Cena jednosměrné jízdenky začíná na 149 Kč při cestě z Ostravy, na 199 Kč při cestě z Brna a na 229 Kč při cestě z Prahy.

Vedle těchto destinací jsou mezi zákazníky RegioJet populární předvánoční výlety také například do Norimberku, Mnichova, Bratislavy nebo v rámci České republiky do Prahy, Olomouce či Brna.

Do všech těchto míst nabízí RegioJet širokou nabídku vlakových či autobusových spojů – ať přímých nebo s pohodlným garantovaným přestupem za nejvýhodnější ceny. Jízdenky na všechny spoje na předvánoční či vánoční období jsou v prodeji – a to nejvýhodněji přes internetové stránky www.regiojet.cz nebo také na prodejních místech RegioJet a STUDENT AGENCY a u smluvních prodejců.


Veškeré informace o nabídkách cestování na předvánoční trhy a výlety během adventu najdou cestující na internetových stránkách RegioJet.


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ

Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.
Ty nejlepší hotely a penziony vyhledávejte zde