Booking.com

Prezidentský palác v Abu Dhabi: třpytivá krása interiérů a dokonalost exteriérů zblízka. Jak na prohlídku?

26. 4. 2019

Pokud jste někdy přemýšleli, jak vypadá život a sály v prezidentském paláci, určitě vás potěšíme zprávou, že právě teď máte možnost nakouknout do jednoho z těch nejkrásnějších. Prezidentský palác v Abu Dhabi patří mezi 10 nejkrásnějších prezidentských paláců na světě a vy jej můžete spatřit na vlastní oči. Nejen zvenčí, ale hlavně třpytivou krásu uvnitř!

Qasr Al Watan neboli „Palác národa“ najdeme v hlavním městě Spojených arabských emirátů Abu Dhabi. Je postaven na poloostrově Ras Al Akhdar, který sousedí s pětihvězdičkovým hotelem Emirates Palace, o rozloze 150 hektarů. Celý komplex je zdoben velkými bílými kopulemi, svěžími zahradami, nádvořími, marockými mozaikami a nádhernými lustry.

Palác svou výzdobou přibližuje návštěvníkům místní tradice a vzdává hold arabskému dědictví a designu. Na slavnostním otevření se sešly hlavy státu – šejk Mohammed bin Rashid Al Maktoum (premiér a předseda vlády Spojených arabských emirátů a šejk Dubaje) a šejk Mohammed bin Zayed Al Nahyan (prezident Spojených arabských emirátů a šejk emirátu Abu Dhabi), korunní princ Abu Dhabi a samozřejmě další zástupci ostatních sedmi emirátů.

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.