Booking.com

Příští rok zastaví v Pardubicích více Pendolin

15. 8. 2018

Příští rok zastaví v Pardubicích opět více Pendolin
V Jízdním řádu 2019 se do Pardubic vrátí více spojů SC Pendolino, nejrychlejších a nejpohodlnějších vlaků v České republice, které národní dopravce na lince Praha – Ostrava provozuje na své obchodní riziko. Více vlaků přijede do Pardubic díky opravě sedmého rychlovlaku, který byl poškozen před třemi lety při nehodě s kamionem u Studénky, a ukončení modernizace interiéru všech jednotek.

„Pro obyvatele Pardubic a okolí máme dobrou zprávu, že v novém jízdním řádu od prosince zastaví v městě perníku více rychlovlaků. Pomalejší a méně komfortní spoje InterCity tak budou znovu nahrazeny našimi rychlovlaky, navíc již všechny budou po komplexní omlazovací kúře,“ říká Michal Štěpán, člen představenstva českých drah odpovědný za osobní dopravu.

Rychlovlaky Pendolino se opět vrátí v každodenním provozu na spoje obsluhující Pardubice v půl třetí a v půl páté odpoledne ve směru z Prahy do Ostravy a krátce před půl dvanáctou a večer před půl osmou ve směru z Ostravy do Prahy.

„Všechna Pendolina nabídnou cestujícím v Pardubicích nový interiér a novou službu, dětské kino. To se hodí hlavně při cestách s malými dětmi na větší vzdálenost. Z Pardubic je to například do Mariánských Lázní nebo Chebu a na východ do Ostravy, Popradu-Tater nebo do Košic. SuperCity Pendolino Košičan spojujících Pardubický kraj s východem České republiky a se Slovenskem navíc zastavuje také v České Třebové,“ připomíná Michal Štěpán zastavení, který se nezmění ani v připravovaném novém JŘ 2019.

Obyvatelé Pardubického kraje budou těžit také z chystaného posilového spoje Praha – Ostrava – Praha, který bude jezdit pouze 14x do roka v přepravně zvlášť silných dnech okolo začátku prázdnin nebo svátků, i když bude krajem jen projíždět. Posilový vlak je učen pro dálkové cestující mezi Prahou a střední a severní Moravou ve výjimečně frekventované dny a díky své kapacitě 300 míst k sezení významně odlehčí komfortním vlakům EuroCity, InterCity a rychlíkům, které obsluhují více zastávek v Pardubickém kraji a hojně je využívají cestující Pardubického kraje pro cesty mezi svým regionem a Prahou. Tento posilový pouze 14x za rok jedoucí spoj navíc pojede jen v několika minutovém odstupu od jiného pravidelného spoje SC Pendolino, který bude jezdit celoročně a v Pardubicích zastaví.


Kam Vás vlaky SC Pendolino dovezou z Pardubic hl.n.
(vybrané relace a cestovní časy)
– Plzeň: 2 h 35 min.
– Mariánské Lázně: 3 h 32 min.
– Cheb: 3 h 54 min.
– Ostrava: 1 h 59 min.
– Žilina (Malá Fatra): 3 h 29 min.
– Liptovský Mikuláš (Nízké Tatry): 4 h 29 min.
– Poprad (Vysoké Tatry): 5 h 16 min.
– Košice: 6 h 22 min.


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ

Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.
Ty nejlepší hotely a penziony vyhledávejte zde