Booking.com

RegioJet rozšiřuje nabídku spojení do Krakova a nově zastaví také v Katowicích

31. 5. 2019

RegioJet od dnešního dne rozšiřuje nabídku autobusových spojů z a do Krakova – nově přidává ranní spoj z Krakova (odjezd v 8:00 hodin) a Katowic (odjezd v 9:15) do Ostravy-Svinova (příjezd v 10:30) s přímým garantovaným přestupem na vlak RegioJet ve směru Praha (příjezd v 14:13). V opačném směru má pak nový spoj přímou návaznost v Ostravě-Svinově na vlak RegioJet z Prahy (odjezd v 7:47) a z Ostravy odjíždí v 11:10; příjezd do Katowic má ve 12:25 hodin a do Krakova v 13:40 hodin.

Díky zavedení nového spoje rozšiřuje RegioJet na dvojnásobek počet spojení mezi Prahou / Ostravou a Katowicemi / Krakovem. V Ostravě-Svinově mají cestující možnost pohodlného přímého přestupu na vlaky RegioJet z a do Prahy a to na jednu jízdenku včetně garance kompenzací v případě zpoždění.

Nejvýhodnější ceny od 229 Kč na trase Praha – Krakov a nejrychlejší jízdní doba za 5 hodin 53 minut
RegioJet je na trase Praha – Katowice – Krakov nejrychlejším pozemním spojením a zároveň nabízí jízdenky za nejvýhodnější ceny. Ty na trase Praha – Krakov začínají na 229 Kč pro dospělého cestujícího, 169 Kč pak stojí jednosměrná jízdenka pro studenty do 26 let nebo seniory nad 65 let. Jízdní doba z Prahy do Krakova je 5 hodin 53 minut a na trase Praha – Katowice je to pak 4 hodiny 38 minut.

Do budoucna pak RegioJet zvažuje také zavedení přímého vlakového spojení mezi Českou republikou a Polskem. RegioJet má příslušná oprávnění i vozidla umožňující provoz na polské železniční síti.

Kromě nového spojení nabízí RegioJet do Krakova a Katowic denně další pár autobusových spojů – rovněž s garantovaným přestupem na vlaky RegioJet v Ostravě-Svinově ve směru z a do Prahy. Tyto autobusové spoje navíc spojují Krakov a Katowice také s Brnem a Vídní.

Plný servis RegioJet včetně nápojů, možnosti sledování filmů a internetu zdarma
RegioJet poskytuje za cenu 229 Kč z Prahy do Katowic a Krakova cestujícím plný servis. Ve vlaku mají k dispozici garantované místo ve třídě STANDARD – včetně kávy a dalších nápojů zdarma, k dispozici mají internet, denní tisk a další služby. Pokud si udělají rezervaci do vozu Astra, mají možnost sledování filmů a dalšího zábavního obsahu z individuálních obrazovek umístěných v každé ze sedaček.

V autobuse pak mají servis v rozsahu Fun&Relax s individuálními obrazovkami v sedačkách s možností sledování filmů, poslechem hudby a další zábavou. Součástí bude tak standardní palubní servis RegioJet zajišťovaný stevardkou či stevardem včetně horkých nápojů zdarma nabídky denního a dalšího tisku a také internet zdarma.

V Ostravě autobus odjíždí přímo z autobusového stanoviště před nádražím Ostrava – Svinov, v Katowicích zastavuje na autobusovém nádraží na ulici Pitora Skargi v centru města a v Krakově na autobusovém nádraží Krakow MDA u hlavního vlakového nádraží – rovněž přímo v centru města. V Katowicích i Krakově je možnost pohodlného přestupu na autobusové či vlakové spoje jezdící na tamní mezinárodní letiště s širokou nabídkou výhodných letů od nízkonákladových dopravců.

Kompletní jízdní řád spojů RegioJet do Krakova a Katowic je následující:

Jízdenky na nové spoje jsou v prodeji – a to jak přes internetové stránky www.regiojet.cz, stejně jako na všech prodejních místech RegioJet a STUDENT AGENCY v České republice a na Slovensku a současně u všech smluvních prodejních partnerů, kteří prodávají jízdenky na mezinárodní autobusové spoje RegioJet.

Dnes startují také sezónní spoje RegioJet z Prahy a Brna do chorvatského Splitu
Kromě nového spojení do Katowic a Krakova startuje RegioJet dnes také letní autobusové spoje z Prahy, Brna a Bratislavy na jadranské pobřeží v Chorvatsku – do města Split a dalších míst na chorvatském pobřeží.

První spoj vyjíždí dnes v pátek 31. května. Od konce června (25. 6.) do začátku září (5. 9.) bude RegioJet provozovat autobusovou linku 2x týdně – kromě spoje v pátek tam a v sobotu zpátky, pojedou autobusy RegioJet na lince do Splitu také v úterý a středu. Zároveň bude v hlavní sezóně RegioJet posilovat víkendové spoje nasazením dalšího autobusu. Zájem o využití sezónních spojů RegioJet do Chorvatska je tradičně vysoký.


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ

Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.
Ty nejlepší hotely a penziony vyhledávejte zde