Booking.com

Římské náměstí, kde 23 ranami zavraždili císaře Julia Caesara, bude zpřístupněno veřejnosti

14. 5. 2019

Kdyby vás zajímalo, co znamená „dark tourism“, pak jde o návštěvu míst s temnou historií, jež jsou spojována se smrtí známé historické osobnosti. Jedním takovým místem, které v sobě snoubí smrt, slávu a moc, je i mramorové schodiště před Pompeiovým divadlem. Náměstí Largo di Torre Argentina, na němž se první stálé divadlo v Římě nacházelo, se už brzy dočká rekonstrukce.    

Caesar, jeden z nejmocnějších mužů antické historie, byl zasypán 23 osudnými ranami dne 15. března roku 44 př. n. l., když v Pompeiově curii (ta byla součástí divadelního komplexu) rokoval se Senátem. Spiknutí proti němu se zúčastnily desítky senátorů.

Divadlo, které nechal postavit Caesarův velký soupeř – Pompeius, se uchovalo jen v torzálních fragmentech. Jeho ruiny překryla moderní zástavba mezi Via di Grotta Pinta a tržištěm Campo dei Fiori. Domy na Via di Grotta Pinta byly vystavěny po obvodu hlediště divadla.

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.