Booking.com

Rozemlít na jemný prášek a smíchat s horkým mlékem! Trend matcha latte pokračuje do roku 2019

1. 3. 2019

Matcha je smaragdově zelená a zelenou barvu, jak známo, tvoří protikladné síly – modrá a žlutá. Tak dejte zelenou matchou sbohem studenému zimnímu nebi a těšte se, až k vám zlatavé slunce vyšle první jarní paprsky.

Tip pro vás…

Další skvělé matcha kavárny/bary najdete třeba Londýně nebo v Los Angeles. V kavárně Matcha Box v LA si z nápojového lístku vyberte The Empress, lahodnou kombinaci čaje matcha, citronu a máty. V londýnském Palm Vaults se usaďte v retro růžovém koženém křesílku a popíjejte růžovozelené matcha latte, v němž čaji matcha úspěšně sekunduje červená řepa.

„Vzali si tři kelímky s kávou a šli si sednout ven, kde bylo několik stolů a židlí.“ Nebo vlastně ne. Píše se rok 2019 a knižní hrdinové právě vyměnili kelímek s kávou za matchu! Neexistuje totiž nic, co by je v moderním uspěchaném velkoměstě povzbudilo více než zelený práškový čaj matcha. Matcha latte (třeba s ovesným mlékem) si buď zamilujete, nebo jej zavrhnete (zpravidla nic mezi tím).     

Obliba matcha latte je jako lavina, která vás co nevidět strhne s sebou (pokud se tak už dávno nestalo) a v ústech vám po sobě zanechá svěží a lehce nasládlou chuť s téměř nepatrnou trpkostí.

Ve srovnání s kávou má navíc kofein v matcha čaji delší působení. Můžou za to tzv. taniny, na něž se kofein váže a jež tělo absorbuje až během trávení. Takže stačí jeden hrnek a v pátek v noci můžete zůstat vzhůru o dvě hodiny déle.

Jestli jste pravý matcha latte fanoušek, nebo si jej chcete dát úplně poprvé, sázkou na jistotu je Cha Cha Matcha v New Yorku. Růžová oáza na rušné Lafayette Street na Manhattanu si vás získá příjemnou, útulnou atmosférou, milou obsluhou a samozřejmě skvělým menu.

V nabídce tu kromě klasického matcha latte mají i variantu se zázvorem, kurkumou, tekutým dusíkem, či dokonce s mistrem očisty – černým zázrakem – houbou čaga (rezavcem šikmým). Chcete-li si ale naplno užít nádhernou jarní neděli s ostrým newyorským sluncem, připraví vám jej s sebou do kompostovatelného kelímku. Thank you so matcha, milí cestovatelé, že s námi neustále objevujete nové věci!

zobrazit celý článek na www.radynacestu.cz


TY NEJLEPŠÍ HOTELY A PENZIONY PRO VAŠE SPOKOJENÉ CESTOVÁNÍ


Aby se vaše cestování opravdu vydařilo, vyberte si z nabídky rezervačního portálu Booking.com vhodné ubytování v hotelu nebo penzionu podle vašich preferencí. Vybírat můžete podle ceny, kvality ubytování, hodnocení klientů nebo vzdálenosti od centra vámi navštívené destinace. Booking.com, to jsou tisíce prověřených hotelů a penzionů po celém světě pro vaše spokojené cestování.