Booking.com

Svatý Jiří zamíří v sobotu na Řípskou pouť

20. 4. 2018

Tuto sobotu 21. dubna vypraví České dráhy parní vlak pod památnou horu Říp. Jeho výchozí stanicí bude nádraží Praha-Braník a v hlavním městě půjde přistoupit také ve Vršovicích, na hlavním nádraží a v Holešovicích. Dál vlak zamíří přes Kralupy nad Vltavou, Nelahozeves zámek, Vraňany a kolem Řípu až do Zlonic. Největší atrakcí na trase bude tradiční Řípská pouť v Krabčicích, cestující ale můžou navštívit také další zajímavá místa, třeba zámek v Nelahozevsi, rodinný minipivovar ve Ctiněvsi nebo železniční muzeum ve Zlonicích. Sem zároveň pojede také autobus od výletního vlaku Cyklohráček ze Slaného. Jízdenky na parní vlak je možné pořídit v předprodeji na Masarykově a branickém nádraží.

Parní vlak v čele s lokomotivou 475.179 „Šlechtična“ bude sestaven z historických vozů (tzv. Rybáků) a nebude chybět ani bufetový vůz, kde bude možné zakoupit si občerstvení a drobné upomínkové předměty. Zpáteční jízdenka z Prahy do Zlonic stojí 280 Kč, v prodeji budou také dětské a úsekové jízdenky.

Parní vlak odjíždí z branického nádraží v 8:50 a v metropoli zastaví ještě ve Vršovicích (odj. v 9:07), na hlavním nádraží (odj. v 9:21) a v Holešovicích (odj. v 9:35). Do Ctiněvsi (pod Řípem) přijede v 11:18 a do cílové stanice ve Zlonicích pak ve 12:06. Zpět ze Zlonic do Prahy souprava odjede v 15:42 a příjezd na pražské hlavní nádraží bude v 18:08. Do cílové stanice v Braníku vlak dorazí v 18:47.

Na trase vlaku si cestující budou moci vybrat z bohatého kulturního programu. Zájemce o historii určitě zaujme prohlídka renesančního zámku Nelahozeves, který stojí nedaleko od vlakové zastávky. Pro rodiny s dětmi bude určitě nejlákavější nabídkou Řípská pouť v Krabčicích, na kterou to budou mít nejblíže ze zastávky Ctiněves. Pouť nabídne desítky stánků a atrakcí, ale také vystoupení country kapel nebo výsadek parašutistů. Vyznavače zlatavého moku určitě potěší Podřipský rodinný minipivovar jen pár set metrů od zastávky v Ctiněvsi. Ve Zlonicích (místní části Lisovice) bude otevřené železniční muzeum. Návštěvníci si tu prohlédnou řadu exponátů se železniční tématikou a svezou se na historické malodráze. Z nádraží bude zajištěna kyvadlová autobusová doprava. S jízdenkou ČD dostanou návštěvníci slevu na vstupném.