Booking.com

To nejlepší z Dublinu + irská příroda (poznávací zájezd)

5. 9. 2018

Výjimečný poznávací zájezd s fundovaným průvodcem, během kterého uvidíte zajímavosti Dublinu a vychutnáte si irskou přírodu. Zhlédnete Dublinský hrad, ochutnáte irské pivo či whiskey v pulzující čtvrti Temple Bar a navíc se projdete zahradami Powerscourt, budete obdivovat ledovcová jezera i jedinečné Mohérské útesy. Dostaňte si pod kůži největší krásy Irska a zažijte je díky poznávacímu zájezdu cestovní kanceláře Radynacestu.cz! Termín leteckého zájezdu z Prahy je 1.7. – 6.7.2019 a jeho součástí ubytování ve 3* hotelu se snídaní. Cena činí 23990 Kč.

Detail zájezdu a rezervace zde

Na co se můžete těšit:
Dublinský hrad známý z pozadí televize BBC
Krásné panorama Wicklow Mountains
Jedinečné útesy s výškou přes 200 metrů
Pravý irský skanzen se středověkým hradem

Program zájezdu je následující:

1. DEN – Kouzlo dublinských barů
Po ubytování krátká prohlídka města s možností návštěvy oblíbené čtvrti Temple Bar, kde si můžete odpočinout v jedné z tradičních hospůdek.

Přílet do Dublinu. Po příletu objednaným autobusem transfer na hotel. Ubytování. Odpolední program s průvodcem.

Dle letového řádu se vydáme na odpolední prohlídku s průvodcem. Mimo jiné se můžeme vydat na krátkou prohlídku do nejoblíbenější čtvrti mladých Temple Bar, která se dá přirovnat k ostravské ulici Stodolní. V této bohémské čtvrti si můžeme objednat irské pivo, zkusit nějakou místní specialitu v jedné z hospůdek, nebo usednout do české restaurace, která se zde také nachází. Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně.

2. DEN – Průvodkyně Vlaďka zasvěcuje cestovatele do dublinské veřejné dopravy
Tento den zhlédneme to nejlepší, co Dublin nabízí. V podvečer se můžeme odměnit sklenicí piva Guinness nebo whiskey Jameson a dozvědět se i něco o jejich výrobě.

Po snídani přesun do centra města. Náš celodenní okruh začneme v části, která v sobě ukrývá kulturní stánky jako Gate Theatre, Ambassador Theatre, Dublin Writers Museum apod. Po živé obchodní zóně O´Connell Street (individuální možnost nákupů) a kolem Spire of Dublin se přesuneme k nejznámějšímu mostu Dublinu Ha’penny Bridge (most byl v minulosti zpoplatněn půl penny) a shlédneme na řeku Liffey. Ta v minulosti dělila město na část zámožných a městskou část chudých.

Pokračovat budeme k areálu dublinské univerzity Trinity College – univerzita, knihovna (Book of Kells), park (v blízkosti Národní galerie, budovy parlamentu a vlády). Projdeme se tepnou stylové dublinské čtvrti Grafton Street, zhlédneme sídlo poslanecké sněmovny a senátu Leinster House i Oscar Wilde´s House, kde spisovatel prožil dětství, tržnici Loft Market a zejména Katedrálu sv. Patrika. Dále uvidíme i známý kostel sv. Církve Kristovy, odkud se procházkou dostaneme až k městské radnici a Dublinskému hradu se sbírkou orientálního umění a se zahradami, jehož krásnou siluetu používá jako pozadí televize BBC.

V podvečerních hodinách možnost návštěvy Muzea Guinness Storehouse, kde se dozvíme vše o pivu Guinness, nebo Old Jameson Distillary, kde bude prohlídka věnována whiskey, kterou na závěr ochutnáme.

Návrat na hotel s průvodcem nebo individuálně. Fakultativně večerní program „Irský večer“ v typické irské restauraci s doprovodným programem.

3. DEN – Pohled na zahrady hrabství Powescourt
Středa 3. července: Celodenní výlet, během kterého uvidíme středověkou vesnici, ledovcová jezera a na závěr nás čeká prohlídka zahrad v Powerscourt.

Celodenní výlet do oblasti Wicklow Mountains, kde navštívíme středověkou vesnici Glendalough s klášterním komplexem ležícím v údolí dvou ledovcových jezer. Při krátké procházce můžete zachytit fotoaparátem místní krásné panorama. Poté se vydáme na prohlídku zahrad hrabství Powerscourt, které byly upraveny po vzoru paláce ve Versailles a zámku Schönbrunn ve Vídni. Bude se jednat o skutečnou „ochutnávku“ typické irské přírody i zahradní architektury.

4. DEN – Středověký hrad Bunratty
Během dnešního fakultativního výletu uvidíme Mohérské útesy, vesnici s hradem Bunratty a nádhernou pláž v městečku Lahinch.

Celodenní fakultativní výlet do provincie Munster. Tato oblast na západě Irska je vyhledávaná pro jedinečné Mohérské útesy, které se táhnou v délce 8 kilometrů a tyčí se více než 200 metrů nad mořem. Díky tomu se řadí mezi nejvyšší útesy v Evropě. V dálce lze spatřit Aranské ostrovy, Galwayský záliv či oblast Connemara. Kromě toho nás po cestě ještě čeká návštěva jedinečného skanzenu se středověkým hradem Bunratty, ve kterém se seznámíte s irskou minulostí, a také uděláme krátkou zastávku u nádherné pláže v Lahinch.

Výlet můžeme jen doporučit, jelikož se jedná o jedno z nejnavštěvovanějších míst v západním Irsku. Případně individuální program v Dublinu.


5. DEN – Přístav Howth
Ráno se vydáme do rybářského přístavu Howht nedaleko Dublinu a odpoledne nás čeká osobní volno v Dublinu.

Ráno po snídani se vydáme vlakem do nedalekého rybářského a jachtařského přístavu Howht, ve kterém strávíme příjemné dopoledne. Uvidíme zde zříceninu opatství Howth Abbey z 11. století a z mysu vybíhajícího do moře se nám naskytne nádherný výhled na celou Dublinskou zátoku, na samotné město i na vzdálené kopce pohoří Wiclow Mountains. Také nevynecháme návštěvu místního tržiště, kde budete mít možnost nakoupit tradiční produkty a určitě zbyde i dostatek času na posezení a relaxaci v živém přístavu.

Odpoledne se vlakem vydáme zpět do Dublinu, kde budete mít osobní volno na návštěvu některého z muzeí, k nákupům, nebo si jen tak před odjezdem vychutnat atmosféru tohoto jedinečného města.

6. DEN – Individuální volno a návrat do Prahy.
Po snídani individuální volno, které lze využít k nákupům suvenýrů či dopolední návštěvě muzeí. Odpoledne dle letového řádu transfer z hotelu na letiště. Přílet do Prahy ve večerních hodinách.

VÁŠ PRŮVODCE NA CESTY

Pro lepší orientaci na vašich cestách doma i ve světě doporučujeme světoznámé průvodce LONELY PLANET se kterými se na vaší dovolené nejen neztratíte, ale poznáte i mnoho zajímavých míst a památek.
Průvodce Lonely Planet zakoupíte přímo v eshopu vydavatele

Brooks

Dublin, Irsko
30.5.-3.6.2019 , Snídaně

28 890 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,


Clontarf Castle Hotel

Dublin, Irsko
3.6.-5.6.2019 , Snídaně

13 690 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,


The Westin Dublin

Dublin, Irsko
4.6.-6.6.2019 , Snídaně

20 290 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,


Lakeside Homes

15.6.-21.6.2019 , Bez stravy

4 610 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 4,


Ballybunion

15.6.-21.6.2019 , Bez stravy

4 610 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 4,


The Belvedere Hotel

Dublin, Irsko
21.6.-25.6.2019 , Bez stravy

16 790 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Bratislava, Budapešť, Krakov)
Hvězdiček: 3,


Maldron Hotel Parnell Square

Dublin, Irsko
7.7.-10.7.2019 , Bez stravy

11 820 Kč

Doprava: Letecky (Praha, Bratislava, Budapešť, Krakov)
Hvězdiček: 3,


Jurys Inn Parnell Street Hotel

Dublin, Irsko
17.7.-21.7.2019 , Snídaně

18 240 Kč

Doprava: Letecky (Vídeň)
Hvězdiček: 3,
Hotel na mapě


Staunton´s On The Green

Dublin, Irsko
3.8.-7.8.2019 , Snídaně

22 890 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,


Ridge Hall 2

Dublin, Irsko
3.8.-9.8.2019 , Bez stravy

8 318 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 3,


Cassidys Hotel

Dublin, Irsko
15.8.-19.8.2019 , Snídaně

18 939 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,
Hotel na mapě


Conrad Dublin

Dublin, Irsko
25.9.-29.9.2019 , Snídaně

35 490 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,