Booking.com

To nejlepší z Edinburghu + jezero Loch Ness (poznávací zájezd)

3. 1. 2019

Jedinečný poznávací zájezd se zkušeným průvodcem, který vás provede po zajímavostech Skotska jako nikdo jiný. Navštívíte proslulou Rosslynskou kapli, palác Scone s jeho zahradami i nejtajemnější jezero světa Loch Ness. A Edinburgh vás pohltí historií i tepající kosmopolitní atmosférou. Zažijte s cestovní kanceláří Radynacestu.cz na vlastní kůži největší krásy Skotska a objevte hrdý Edinburgh! Termín šestidenního leteckého zájezdu z Prahy je 7.5. – 12.5.2019 a cena činí 21990 Kč.

Detail zájezdu a rezervace zde

Na co se můžete těšit:
Obdivuhodný a hrdý Edinburský hrad
Tajemnou a „zašifrovanou“ Rosslynskou kapli
Skotskou přírodu a tajemné jezero Loch Ness
Oficiální sídlo královny Alžběty II.

Program zájezdu je následující:

1. DEN – Rosslynská kaple známá z románu Šifra mistra Leonarda
Odlet z Prahy do Edinburghu. Po příletu transfer na hotel, ubytování, odpolední návštěva Rosslynské kaple.

Odpolední prohlídku věnujeme návštěvě světového unikátu, Rosslynské kapli – kostelu, který je známý nejen z románu Šifra mistra Leonarda, ale také díky pohanským a křesťanským motivům a odkazům na templářské rytíře.

2. DEN – Pobřeží městečka St. Andrew
Celodenní výlet s průvodcem k paláci Scone a do přímořského letoviska St. Andrews.

Po snídani nás čeká celodenní výlet za krásami skotského venkova a historie. U mořské úžiny budeme obdivovat slavný železniční most Forth Bridge (památka UNESCO) a pojedeme dále až k významnému paláci Scone, ve kterém byl korunován vůbec první skotský král. K paláci navíc přiléhají i rozsáhlé zahrady s volně žijícími srnkami, veverkami a pávy.

Pozdní oběd si dáme v přímořském městečku – slavném letovisku St. Andrews – ráji golfistů a studentů místní univerzity. Procházkou se přiblížíme až k samotné zřícenině hradu, dále po pobřeží zamíříme k ruině kláštera, kde skončil svůj život hrdě na hranici i český husita Pavel z Kravař.

Předpokládaný návrat do hotelu po sedmé hodině večerní.

3. DEN – Edinburský hrad
Dnes nás čeká celodenní prohlídka nejznámějších památek města a ochutnávka pravé skotské whisky.

Dopoledne se přesuneme do historického centra Edinburghu. Kolem Camery Obscura se vydáme na hrad Edinburgh Castle, který je známý tím, že se zde nacházejí korunovační klenoty a legendární kámen Stone of Scone. Následně si odpočineme v muzeu skotské whisky „Scotch Whisky Experience“, kde se dozvíme vše o skotské whisky a zažijeme i košt vybraných ochutnávek.

Projdeme se po Královské míli – středověké ulici, která je spojnicí mezi hradem a zámkem Holyrood Palace. Po cestě mineme například kostel Hub, středověké domy či proslulé Writerʼs Museum.

Odpoledne věnujeme procházce na známý Calton Hill, ze kterého je ta nejkrásnější vyhlídka na celé město. Velmi známá je část kopce „Artušovské sedlo“, jelikož svým tvarem připomíná jezdecké sedlo.

Návrat na hotel společně s průvodcem nebo později individuálně.

4. DEN – Výhled od jezera Loch Ness na Ben Nevis
Fakultativní celodenní výlet k jezeru Loch Ness a za dalšími krásami skotské přírody.

Dnes se vydáme se zájemci na další krásný výlet po stopách tajemného Skotska, plného bohaté historie a nedotčených koutů přírody. Krajina, která je protkána hrady a jezery, vytváří scenérii, jež se vryje hluboko do paměti. Náš program začne panoramatickou jízdou kolem hradu Stirling, který je spojený s královnou Marií Stuartovnou a našim zrakům neunikne ani proslulý National Wallace Monument, spojený se jménem Williama Wallace, který zde porazil ve 13. století Angličany.

Dorazíme až k malebnému údolí Glen Coe, které je právem považováno za jedno z nejkrásnějších míst celého Skotska. Projedeme městečkem Fort William v jehož blízkosti lze vidět nejvyšší horu Velké Británie – Ben Nevis. Pokračovat budeme k městu Fort Augusus a nakonec se přesuneme k nejznámějšímu skotskému jezeru Loch Ness, které je proslulé díky záhadnému živočichovi, lochnesské nestvůře přezdívané Nessie. Na tomto místě budete mít možnost se přidat k dalším cestovatelům, kteří touží světoznámou příšeru zahlédnout a vyfotit si ji. Zájemci mohou absolvovat krátkou projížďku lodí po jezeře nebo se vydat na procházku podél části Kaledonského kanálu. Jedná se o nejdelší kanál ve Skotsku, celkem měří 96 kilometrů. Lodě tady proplouvají postupně 29 zdymadly a zdolávají tak obdivuhodný výškový rozdíl 20 metrů. Návrat zpět do Edinburghu kolem deváté hodiny večerní.

Ti, kteří nebudou mít o fakultativní výlet zájem, mohou individuální program v Edinburghu využít k návštěvě muzeí, galerií či nákupu suvenýrů.

5. DEN – Středověký skvost Holyrood Palace
Dnešní program je věnován další části města Edinburgh včetně návštěvy Holyrood Palace. Odpoledne individuální volno pro prohlídky muzeí či nákupy.

Po snídani přesun do centra, kde nás čeká procházka druhou částí Královské míle a návštěva Holyrood Palace – oficiální sídlo královny Alžběty II., jehož součástí jsou i slavné zahrady.

V odpoledních hodinách volno a individuální program, který lze využít k návštěvě Královské botanické zahrady (známé svou růžovou a bylinkovou zahradou, skleníky, jezírky i čínským pavilonem) nebo HMY Britannia (královské jachty britské královny). Z muzeí lze navštívit například Skotskou národní galerii, Muzeum Johna Knoxe či Muzeum dětství. Nebo je pro vás lákavější prohlédnout si zevnitř jeden z původních historických domů na Královské míli? Průvodce vám mimo jiné doporučí i ochutnávky místních specialit, a tak si můžete vychutnávat skotskou atmosféru plnými doušky.

6. DEN
V brzkých ranních hodinách přesun na letiště a odlet do Prahy.

VÁŠ PRŮVODCE NA CESTY

Pro lepší orientaci na vašich cestách doma i ve světě doporučujeme světoznámé průvodce LONELY PLANET se kterými se na vaší dovolené nejen neztratíte, ale poznáte i mnoho zajímavých míst a památek.
Průvodce Lonely Planet zakoupíte přímo v eshopu vydavatele

Jurys Inn Edinburgh Hotel

Skotsko, Velká Británie
4.6.-8.6.2019 , Bez stravy

17 166 Kč

Doprava: Letecky (Krakov)
Hvězdiček: 3,
Hotel na mapě


Affric

Skotsko, Velká Británie
8.6.-14.6.2019 , Bez stravy

5 451 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 3,


Doubletree By Hilton Edinburgh City Centre

Skotsko, Velká Británie
22.6.-26.6.2019 , Snídaně

23 090 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,


Tay Loch

Skotsko, Velká Británie
29.6.-5.7.2019 , Bez stravy

17 799 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 4,


SKOTSKÉ OKOUZLENÍ

Skotsko, Velká Británie
17.7.-23.7.2019 , Polopenze

32 900 Kč

Doprava: Letecky (Praha)


G&v Royal Mile Hotel

Skotsko, Velká Británie
12.8.-16.8.2019 , Snídaně

29 090 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 5,


Radisson Blu Hotel Edinburgh

Skotsko, Velká Británie
6.9.-8.9.2019 , Snídaně

18 490 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 4,


Grassmarket Hotel

Skotsko, Velká Británie
23.9.-27.9.2019 , Snídaně

21 745 Kč

Doprava: Letecky (Budapešť)
Hvězdiček: 3,


Zážitkový Edinburgh a krásy Škótskej vysočiny

Skotsko, Velká Británie
10.10.-13.10.2019 , Snídaně

23 807 Kč

Doprava: Letecky (Bratislava)
Hvězdiček: 3,


Loch Leven Lodge

Skotsko, Velká Británie
2.11.-8.11.2019 , Bez stravy

3 819 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 3,


Ardtornish

Skotsko, Velká Británie
7.12.-13.12.2019 , Bez stravy

3 260 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 4,


Springbank

Skotsko, Velká Británie
29.2.-6.3.2020 , Bez stravy

4 455 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 4,


Forbes

Skotsko, Velká Británie
29.8.-4.9.2020 , Bez stravy

6 116 Kč

Doprava: Vlastní ()
Hvězdiček: 3,