Booking.com

To nejlepší z Kypru + nejkrásnější pláže s koupáním (poznávací zájezd)

21. 7. 2018

Kyperský mytický ráj – živě a z první ruky. S průvodcem cestovní kanceláře Radynacestu.cz objevíte nádherné pláže, na kterých se z mořské pěny zrodila bohyně lásky Afrodita, a památky, jejichž historie sahá i tisíce let zpátky. Vychutnáte si typickou místní atmosféru v Nikósii, navštívíte „město duchů“ Famagusta a zrelaxujete na kouzelných plážích. Snění a představy nestačí – prožijte Kypr – ostrov „krásy a lásky“ jako nikdo jiný! Termín týdenního poznávacího zájezdu je 29.9. – 6.10.2018, cena činí 21990 Kč a místem odletu z České republiky je Praha. Ubytování je za zajištěno ve 3* hotelu se snídaní.

Detail zájezdu a rezervace zde

Na co se můžete těšit:
Nejkrásnější pláž Kypru Petra tou Romiou
Posezení v tradiční taverně u výtečného jídla
Nikósie (Lefkósie) – metropole dvou států
Tajemné „město duchů“ Famagusta

Program zájezdu je následující:

1. DEN
Odlet z ČR v podvečerních hodinách, ve večerních hodinách přílet na letiště Ercan poblíž Nikósie a objednaným transferem odjezd na ubytování v blízkosti Kyreniy.

2. DEN – Famagustská brána
Celodenní výlet za poznáním hlavního města Nikósie – Lefkósie. Seznámíme se s tradiční kyperskou architekturou a vychutnáme si zdejší pohodovou atmosféru.

Tento den se vydáme na prohlídku ojedinělého hlavního města Nikósie (Lefkósie), jediného rozděleného hlavního města v Evropě, které leží takřka uprostřed ostrova. Zdejší staré město s ohromným množstvím historických památek se pyšní tradiční kyperskou architekturou a v úzkých uličkách a na maličkých náměstích vládne atmosféra starých časů.

Během společné procházky se vydáme podél Benátských hradeb, uvidíme třeba Famagustskou bránu nebo Arcibiskupský palác. Prohlédneme si velkolepou Selimovu mešitu, která kdysi bývala katolickým kostelem a dnes se jedná o nejkrásnější ukázku gotické architektury na Kypru. Společně navštívíme také Büyük Han, velký tradiční hostinec zbudovaný v osmanském stylu v bývalém karavanseráji.

V odpoledních hodinách se přes hraniční přechod dostaneme na řeckou stranu, do Nikósie, kde bude následovat příjemně strávený čas při procházce tradiční řeckou promenádou, posezením na frappé, případně volný čas na nákupy či návštěvu muzea.

Ve večerních hodinách návrat s průvodcem.

3. DEN – Klášter Bellapais
Celodenní výlet za poznáním nejkrásnějších míst severního Kypru. Vydáme se do přístavní Kyrenie a užijeme si úchvatné výhledy, které zakončíme ochutnávkou specialit severokyperské kuchyně.

Po snídani se společně vydáme do přístavního města Kyrenie, které má půvabnou polohu na místě obklopeném mořem a skalnatými kopci. Zde společně zhlédneme středověkou pevnost a v místním muzeu se podíváme na nejstarší vrak obchodní lodi na světě z doby Alexandra I. Velikého.

Po prohlídce města společně navštívíme pohádkový hrad sv. Hilariona, vyrůstající ze strmé skály, který údajně inspiroval Walta Disneyho k vytvoření paláce zlé královny v klasické pohádce Sněhurka a sedm trpaslíků. Ruiny a vysoké věže hradu nám nabídnou překrásné výhledy do okolí.

Odpoledne nás ještě čeká návštěva augustiniánského kláštera Bellapais, jehož historie sahá až do počátku 13. století. V klášterním komplexu ochutnáme speciality severokyperské kuchyně v jedné ze zdejších autentických taveren.

4. DEN – Ruiny města Salamis
Celodenní výlet za nejkrásnějšími místy východního Kypru. Prohlédneme si starověké město Salamis a odpoledne společně objevíme „město duchů“ – Famagustu.

Naší první zastávkou bude město Salamis, které ve starověku bývalo hlavním městem Kypru. Zde si prohlédneme zachovalý komplex antických památek (římské divadlo, lázně, starověké mozaiky, amfiteátr) a uvidíme také kostel sv. Barnabáše, v němž se údajně narodil patron Kypru, který na ostrově šířil křesťanství a později byl pro svoji víru ukamenován.

Odpoledne se vypravíme do Famagusty. V minulosti bylo toto místo oblíbenou destinací společenské smetánky, po invazi turecké armády v 70. letech však většina řeckého obyvatelstva uprchla, a tak se z dříve vyhlášeného letoviska stalo „město duchů“. Společně se podíváme na místní Citadelu, do které William Shakespeare situoval své slavné drama Othello. Naší pozornosti neunikne ani mešita Lala Mustafa Paşa Camii, která dříve bývala katedrálou a dodnes dominuje siluetě Starého Města. Projdeme se kolem Benátských hradeb a na závěr prohlídky nás čeká také procházka čtvrtí Varosia, která byla před tureckou invazí zdejším hlavním turistickým centrem.

Na závěr dne nás čeká návštěva přírodní rezervace Karpas s divokými kyperskými osly a poté také zastávka na tzv. Zlaté pláži s možností koupání.

Ve večerních hodinách návrat s průvodcem.


5. DEN – Pláž Petra tou Romiou
Celodenní výlet za poznáním nejkrásnějších míst jižního Kypru. Čeká nás ochutnávka kyperského vína, návštěva archeologického parku v Pafosu a nejkrásnější kyperská pláž Petra tou Romiou.

Tento den začneme návštěvou tradiční kyperské vesničky Vouni, která proslula výrobou svíček z včelího vosku a také vynikajícím domácím chlebem, který se zde peče v jílových pecích. Společně navštívíme vinařské centrum v Troodos, kde se dozvíme o zdejší produkci vína, o kterém prý básnil Marcus Aurelius před samotnou Kleopatrou. Na konci prohlídky nás bude samozřejmě čekat ochutnávka vynikajícího kyperského vína.

Poté se vydáme na prohlídkou historického Pafosu, který byl založen již ve 4. století př. n. l. Nejprve společně navštívíme místní archeologický park, zapsaný na Seznamu světového dědictví UNESCO. Ohromí nás tu především podzemní královské hrobky tvořící ohromnou nekropoli skalních hrobů z helénského a římského období. Naší pozornosti neuniknou ani nádherné mozaiky v Dionýsově a Théseově vile nebo katakomby sv. Solomoni, v nichž si prohlédneme svatyni zasvěcenou židovce Solomoně, jejíž sedm synů bylo podle pověsti kvůli své víře vhozeno do nádrže s vroucím olejem.

Po cestě se zastavíme i na pověstmi opředené pláži Petra tou Romiou, která je považována za nejkrásnější na celém Kypru. Podle legend se právě zde zrodila z mořské pěny starověká bohyně lásky Afrodita.

Ve večerních hodinách návrat s průvodcem.

6. DEN – Korálová pláž v Pafosu
Celodenní odpočinek na krásných plážích.

Tento den nás čeká volno, který můžeme využít k odpočinku na pláži a koupání v moři. Zdejší pláže jsou tvořeny jemným bílým pískem a teplota vody v květnu dosahuje příjemných 25 stupňů.

Kdo by přeci jen chtěl volný den strávit spíše aktivně, městečko Kyrenia nabízí mnoho možností, jak si zpříjemnit volné chvíle. Kromě historických památek můžete zajít například na zdejší trh a nakoupit některé z netradičních suvenýrů. Milovníci přírody se mohou vydat na túru či cyklovýlet podél pobřeží nebo do nedalekého pohoří.

7. DEN
Tento den nás čeká odlet zpět do ČR.

Po snídani se přesuneme objednaným transferem na letiště a odletíme zpět do ČR.

VÁŠ PRŮVODCE NA CESTY

Pro lepší orientaci na vašich cestách doma i ve světě doporučujeme světoznámé průvodce LONELY PLANET se kterými se na vaší dovolené nejen neztratíte, ale poznáte i mnoho zajímavých míst a památek.
Průvodce Lonely Planet zakoupíte přímo v eshopu vydavatele

To nejlepší z Kypru + NEJKRÁSNĚJŠÍ PLÁŽE S KOUPÁNÍM (letecky z Prahy)

Severní Kypr, Kypr
14.9.-21.9.2019 , Snídaně

22 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,


Kypr – ostrov dvou tváří

Nikósie, Kypr
23.9.-1.10.2019 , Polopenze

27 990 Kč

Doprava: Letecky (Praha)


VELKÝ OKRUH SEVERNÍM KYPREM – AKCE SENIOR 50+

Severní Kypr, Kypr
26.10.-2.11.2019 , Snídaně

8 980 Kč

Doprava: Letecky (Praha)
Hvězdiček: 3,